Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

galgAsia 22:20, 04 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja właśnie dlatego do tulipanów nie jestem przekonana. Wolę drobnicę, w masie bardziej mi się podoba, no i cebulki się raczej mnożą, a nie wyradzają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 22:46, 04 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Eh, ja tulipany uwielbiałam zawsze, to moje ukochane wiosenne kwiaty, ale te kupowane w kwiaciarniach do wazonów nigdy nie sprawiały problemów
Teraz, bardziej niż to, że cebule się wyradzają, wkurza mnie to, że zasychające liście zwyczajnie szpecą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 22:49, 04 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Właśnie dlatego zainwestowałam w tulipany botaniczne te podobno mnożą się ale pierwszy sezon mam więc nie potwierdzę. Mam też narcyzy, uwielbiam ich zapach. I krokusy które muszę rozsadzić na jesień.
Szafirki u mnie się nie mnożą ale może miejsce im nie odpowiada. Mam nadzieję że w innych miejscach będzie im lepiej bo kolejne czekają na posadzenie w tym sezonie w donicy i tym razem jakieś odmianowe.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:06, 04 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Ciekawa informacja o tym, że botaniczne się mnożą, aż z ciekawości pójdę jutro policzyć bo też mam i mam wszystkie papierki od opakowań zachowane więc łatwo będzie zweryfikować jak to jest z tym mnożeniem Botaniczne mam sadzone jesienią 2018 więc coś już powinno się okazać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 23:12, 04 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Potwierdzam, botaniczne się mnożą. Po roku miałam dobre dwa razy tyle - wiem na pewno, bo musiałam je wykopać i posadzić od nowa. Część oddałam Mamie, bo już się nie zmieściły
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 13:48, 05 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341

Już mi się podoba a jeśli w przyszłym roku będzie jeszcze raz tyle to będzie super. Na pewno kupię więcej, kocham ten kolor, szczególnie wiosną.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 07:59, 07 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudne
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:02, 07 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magara napisał(a)
Dorii, doczytałam gdzieś, że podobno cebula się z roku na rok bardziej "zapada" i dlatego kwiaty coraz niższe - nie wiem czy to faktycznie o to chodzi, ale przemawia do mnie ta teoria mimo tole wykopywać nie będę, bez szans na zlezienie na to czasu a jeszcze miejsca na przechowywanie
Jak za rok też będą takie mizerne to pójdą precz, a jesienią kupię nowe cebule


To chyba dotyczy zwykłych tulipków ale nie botanicznych. Też mam tylko botaniczne od paru lat już i tak, mnożą się!

Ze zwykłymi dałam sobie spoój, jednorazowo kwitły, a za rok nawet nie połowa a reszta same liście... jeśi w ogóle (Angelique miałam i exotic emperor) Choć emperora dziewczyny mają latami, więc może miałam jakąś podróbkę czy coś...

powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 11:17, 07 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
popcorn napisał(a)
Cudne


nieprawdaż


Tulipany nieco się wyciągnęły więc podsypałam korą.



Mam kępkę tulipanów zwykłych które nie tylko kwitną od lat a jeszcze się mnożą tylko w tym roku coś im się stało i uschły zarówno liście jak i pąki. Miałam je na przedpłacie eksmitować ale chyba nie będzie co. Został się jeden.
Miałam jeszcze bodajże Black night ale z tych kwitną pojedyncze i małymi kwiatami.
Zdjęcie z przed kilku lat bo pomylone i nie bardzo mi się podobaja i jakoś omijam na zdjęciach. Miały być różowe z białymi smugami a są czerwone.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:40, 07 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gratisowe tulipany pójdą na przedpłacie na chwastową jeśli zakwitną powtórnie to tam będą cieszyć kolorem.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies