Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 11:44, 07 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:11, 07 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:18, 07 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Dorii, policzyłam dopiero dziś, niestety przekwitające już, te tulipanki botaniczne - porównałam z papierkami od torebek z cebulkami i faktycznie przyrastają, więcej ich jest niż sadziłam
Ale że one niziutkie są i mam wrażenie, że dość krótko cieszą oczy, to jeszcze nie wiem czy z tych zwykłych tulipanów jestem w stanie zrezygnować - sezon pokaże, albo dwa, co mi się w głowie urodzi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 11:30, 10 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A u mnie tulipany i wszelkie cebulowe źle rosną w ciężkiej mokrej glinie i to na północnym stoku. Mam wrażenie, że cebulki z roku na rok są drobniejsze. Tak więc ograniczam ilość do paru kępek. Za to niezapominajki rosną dorodne.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorii 17:04, 10 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Podobają mi się te moje tulipanami botaniczne a jeśli będzie im u mnie dobrze to na pewno dokupię. One jednak mają inny urok niż zwykłe i zdecydowanie ich nie zastąpią.

Przed sadzeniem rozluźniał glinę ale nie wszędzie jest to dobrze zrobione, zależy od dostępnych materiałów. Brzozy dostały tylko piach i to nie za wiele, pewnie dlatego szafirki tam się nie mnożą a wodę też pijoki im zabierają.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:07, 10 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wczorajszy wieczór spędziłam w stadninie przeżuwając pryzmę w poszukiwaniu złota. Melduję zdobycie 8 worów złota. nie ma to jak się cieszyć do góry g..na
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kim 17:25, 10 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dorii śliczne te tulipanki żonkile też ładne chciałabym na jesień posadzić odmiany te babcine pachnące chyba masz u siebie ?

A g...no zawsze się przyda
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Dorii 23:55, 10 maj 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Żonkile mam kupowane w marketach takie pędzone na święta, jazda partia inna bo i wysokośś inna i pora kwitnienia, nie wiem czy to takie babcine.

Narcyzy za to nam Winston Churchill i bride coś tam, dla mnie są nie do rozróżnia. Oba pełne i pachnące przepięknie, może jedne z nich mocniej pachną.

Już mi pani ze stadniny obiecała dać znać gdy gotowa będzie kolejna taczka czyściutkiego złota z ujeżdżalni u mnie dużo potrzeba bo mam kilka rabat rozkopanych czekających na dostawę dobroci.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 09:22, 11 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
TAR 15:56, 11 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
i ja mam w poblizu kilka miejsc skad i kompost i obornik dowioza traktorkiem. a niebawem bedzie dostepny procz konskiego również owczy.

pytanie, ty sypiesz od razu taki świerzuch do dołka, nie kompostujesz najpierw?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies