Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

KasiaBawaria 10:57, 06 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
deszczowymaj napisał(a)


Też mam zamiar tak zrobić na części przyszłych rabat ..położę czarną grubą folię i niech się parzy


Najpierw daj karton. u znajomej tak chwastowisk sie pozbylismy. Latem przykrylismy a potem karton i worki z kora, zamkniete.Na drugie lato byla piekna ziemia.
____________________
Zapraszam na kawe
Dominika11 10:59, 06 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
KasiaBawaria napisał(a)

Najpierw daj karton. u znajomej tak chwastowisk sie pozbylismy. Latem przykrylismy a potem karton i worki z kora, zamkniete.Na drugie lato byla piekna ziemia.
a perz i skrzyp tez sie tak "załatwi"
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sylwia_slomc... 11:04, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Mgduska napisał(a)
Nasiona przegorzanu? O matko, u mnie niedawno wyszedł z ziemi, w międzyczasie pajęcznica go przerosła i zasłoniła, nie wiem czy w ogóle wypuści kwiat. A tak go lubię
Przegorzan, mikołajek i zawilec japoński - super trójca, której nie mogę namówić na współpracę. No, mikołajek dawał radę, ale dąbrówka go pochłonęła

Hej, kobieto na placu boju! Idziesz jak burza

U mnie przegorzan w łące dawał radę to na rabacie tym bardziej powinien sobie poradzićTo raczej mocna roślina jest.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:07, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Dominika11 napisał(a)
a perz i skrzyp tez sie tak "załatwi"

Na bank nie bo mam u siebie wypróbowane przez 6 lat było przykryte folią i kamieniem, perz, skrzyp i podagrycznik zaraz po zdjęciu miały się świetnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dominika11 11:10, 06 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na bank nie bo mam u siebie wypróbowane przez 6 lat było przykryte folią i kamieniem, perz, skrzyp i podagrycznik zaraz po zdjęciu miały się świetnie
no własnie tego sie obawiałam - nie ma na to chyba mocnych
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mrokasia 11:21, 06 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Ojacie, Aśka, ale z Ciebie robocop, w taką pogodę kopać, zrywać darń... współczuję serdecznie, też u siebie działam ale bez kopania .
Trzymam mocno kciuki, bo fajnie się zapowiada!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
deszczowymaj 11:54, 06 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
Przybyłam, zobaczyłam, przeczytałam Przybij piątkę, Koleżanko Asiu Pięknie sobie poczynasz

Ja wczoraj momentami miałam mroczki przed oczami i się zataczałam od tego upału Dziś jest chłodniej, jak wymienią kontener na nowy, będziemy kończyć kopanie.

No to owocnego i dobrego dnia Nie ma to jak sobie trochę pokopać...


Dobrze ,że dzisiaj ciut chłodniej (nie wiem jak u Ciebie ) może dzisiaj uda mi się podjechać na działkę ..to znowu troszkę sobie podziabam jak tak dalej pójdzie to pod koniec lata będę miała bicki jak Pudzian
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:01, 06 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
KasiaBawaria napisał(a)

To nieciekawie. Dawaj co rok kompostu, to sie poprawi. U mnie wszystko bylo martwe a teraz wszedzie owady sa i dzdzownice. A mialam skale. No sle kilku lat potrzeba na to.

Przegorzan u mnie tez rosnie jak chwast-choc zawsze pelny mszyc to go lubie.


Mus zaopatrzyć się w drugi kompostownik ..jeden mam, niby duży ale sypnię się trochę tu trochę tam i znika w zastraszającym tempie
I bardzo cieszy mnie fakt ,że bliziutko obok mam stadninę koni ..końskie bobki w połączeniu ze słomą ..coś fantastycznego

wkopywałam je co kawałek w przedniej części ogrodu..tam gdzie też glina ..a teraz o niebo lepiej ..trochę kompostu,drobna kora podlewanie gnojówką i wszystko rośnie jak ta lala
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:02, 06 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
KasiaBawaria napisał(a)

Najpierw daj karton. u znajomej tak chwastowisk sie pozbylismy. Latem przykrylismy a potem karton i worki z kora, zamkniete.Na drugie lato byla piekna ziemia.


Yyyy ale czy ja chcę czekać aż do przyszłego lata ?hmmm myślę to zaparzyć szybko czarna gruba folia + wysoka temperatura ..na jesień powinno być ok ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 12:04, 06 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na bank nie bo mam u siebie wypróbowane przez 6 lat było przykryte folią i kamieniem, perz, skrzyp i podagrycznik zaraz po zdjęciu miały się świetnie


Potwierdzam ..nie załatwi ..perz i podagrycznik jest nie do zamordowania , niestety pozozają tylko widły i dużo cierpliwości
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies