Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 23:50, 23 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Eh, irysy... Zazdroszczę U mnie nie chcą rosnąć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:50, 24 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Martka napisał(a)
To pierwsze i drugie zdjęcie przedstawia dwa różne irysy? Na Z kolejnym szykuje się niespodzianka
Ulubione pomylone są piękne
Dziś zauważyłam wiele dorodnych pąków na Getrudzie. Wczoraj wieczorem ich nie było Ależ wszystko zasuwa
Jednoczenie już jest dość sucho… najbliższe 1,5 tygodnia ma być u mnie bez opadów …

U mnie po wczorajszym deszczu nie ma śladu, a do tego zimno strasznie. Nie dogodzisz ogrodnikom
Pąki na różach puchną w oczach, bardzo lubię ten moment.
Tak, zakupiłam irysowe bliźniaki Nie wytrzymałam i zajrzałam do ostatniej niewiadomej i kolor przebija odpowiedni, chyba tu pomyłki nie będzie
Z nówek - znalazłam dzisiaj rano taki widok Kolor odpowiedni

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:53, 24 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Mgduska napisał(a)
Wiesz, Zuza, te fiolety bardzo pięknie grają z limonkowym tłem, chyba nie ma co żałować rudości
Ja też nie ustaję w zdumieniu pomyłkami. Nawet tulipany botaniczne dostałem nie te, które zamawiałam - dostałam nawet ciekawsze!

Tak, też zauważyłam to dopasowanie z limonkowymi kwiatami wilczomleczu. Chociaż on akurat liście ma w odcieniach raczej bordowych, z rudościami też byłoby ładnie W każdym razie, po dłuższej obserwacji, przestałam narzekać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:58, 24 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Basieksp napisał(a)
Ja też nie widzę różnicy między tymi dwoma na pierwszych zdjęciach? u nas też miało padać, może w nocy popada?

No właśnie różnicy nie ma
U mnie kropiło kilka godzin, ale w nocy tak wiało że już jest sucho...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:02, 24 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
mrokasia napisał(a)
Ja te pomylone irysy fioletowe mogę przygarnąć. Piękne!
Lucy dała mi dwa lata temu irysy, które miały być niskie i fioletowe a okazały się być wysokie i rudo-brunatne . W życiu bym takich nie wybrała a okazało się, że pasują .

Te całe fioletowe to akurat moja ulubiona pomyłka Nie oddam, ale mogę się w przyszłym roku nadmiarami, na ktorę liczę, podzielić. Rudo-brunatne, jak zakwitną to koniecznie zdjęcia wstaw (chyba, że już są a przegapiłam ).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:03, 24 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Magara napisał(a)
Eh, irysy... Zazdroszczę U mnie nie chcą rosnąć

One lubią suche, ciepłe piaski. Musiałabyś im dobrze podłoże przygotować i powinny dać radę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:03, 25 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Och jak bym chciała mieć dzisiaj wolny dzień - pogoda jest idealna do działań ogrodowych. Szybka rundka z rana na razie musi wystarczyć. Po pracy przede wszystkim muszę wypielić warzywne skrzynie i podlać wszystko co mdleje. Po ostatnich mżawkach nie ma śladu. Reszta prac to już na weekend, w tym porządki potulipanowe
Powolutku rozpoczyna się szał orlikowy, a na różance irysowy. Maślane będą gwiazdorzyć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:13, 25 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Tym irysem zachwycam się cały czas i czekam na pierwszą w ogrodzie dziewannę. Reszta to zlepek kadrów wszelakich, w tym śniadki, które postanowiły się jednak zadomowić na leśnej i na tej samej rabacie dmuchawce. Mężaty stwierdził, że w tym miejscu ich nie skosi bo malowniczo wyglądają

Hosty giganty powoli nabierają masy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 20:52, 25 maj 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Zuza, fajnie masz, że możesz pobiegać rano i obejrzeć ogród
I jeszcze dodatkowo uwiecznić na fotkach Niezły busz już się robi
____________________
Helen - Hortensjowo
nyna76 21:50, 25 maj 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Bajkowo ...
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies