Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 12:43, 26 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Martka napisał(a)
Szał orlikowo-irysowy bardzo przyjemny dla oka. Nie mam tych roślin u siebie i pomiędzy tulipanami a różami jest pustynia koloru. Ten tydzień przeczołgał mnie tak bardzo, że nie wiem, jak będzie z energią do prac ogrodowych, może do jutra zregeneruję się. Podziwiam też hosty, majowe są w tak dobrej kondycji

Pustynia koloru nie musi być zła, to taka cisza przed burzą
Ja mam ostatnio prawie same, wymęczające mnie tygodnie a weekendy w rozkroku...jak już siły zbiorę to nie wiem za co się zabrać, czy może wskoczyć w hamak i udawać że mnie nie ma
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:44, 26 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Kawa napisał(a)

no właśnie
mak?? już
u mnie mikruski jeszcze

U mnie wszystkie maki wschodnie już z porządnymi pąkami, niektóre powoli pokazują kolory. Te jednoroczne to rzeczywiście malusieńkie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:45, 26 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Bee napisał(a)
Zuza dziękuję.

Lista zanotowana i nie zawaham się jej użyć

Używaj
Wiesz, że zakwitły mi borówki? Zerkam codziennie czy zawiązków owoców przypadkiem nie widać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 12:59, 26 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Cudny busz Irysy przepiękne. Bardzo je lubię. Szkoda, że nie powtarzają kwitnienia np. w sierpniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 13:31, 26 maj 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mam ten sam kolor irysa jako jedyny z resztą bo ogólnie za nimi nie przepadam. Co robisz z liściorami jak brzydną? Ja wycinam nisko.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
antracyt 13:32, 26 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Ewo, a wiesz, tak się teraz zastanawiam co u mnie w sierpniu na rabatach z irysami się dzieje i nie mogę sobie przypomnieć Czy by się tam wtedy wpasowały?
Tego pomylonego nn też bardzo lubię i kolorystycznie fajnie się zgrał z penstemonami, ciemnymi orlikami i bordowolistnymi różami


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:41, 26 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Margerytka40 napisał(a)
Mam ten sam kolor irysa jako jedyny z resztą bo ogólnie za nimi nie przepadam. Co robisz z liściorami jak brzydną? Ja wycinam nisko.

Większość liści znika w buszu, ale te co mnie denerwują to też przycinam. O dziwo, niektóre odmiany do późnej jesieni zachowują ładną zieleń i mam podejrzenie, że to zasługa miejscówek nie do końca słonecznych, z lepszą wilgotnością(co może wydawać się dziwne, bo to rośliny przecież do ciepłych, słonecznych stanowisk). W tym roku powycinam liście sporej ilości, bo robiłam im przesadzanki krótko przed kwitnieniem i już teraz zaczynają zasychać na końcach.

ps. znasz może odmianę tego irysa?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Margerytka40 13:45, 26 maj 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie, nie znam niestety. Uszczknęłam kiedyś z klombu u mnie w pracy bo kolor mnie zachwycał. Może i racja z miejscówką. Moje pod samym murem i szybko podsychają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bee 13:59, 26 maj 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 268
antracyt napisał(a)

Używaj
Wiesz, że zakwitły mi borówki? Zerkam codziennie czy zawiązków owoców przypadkiem nie widać



Czy dobrze pamiętam, że sadziłaś w zeszłym roku? Jeśli tak to oberwij wszystkie kwiaty niech borówka się wzmacnia i wytworzy silne nowe pędy.

Wiem, że kusi zostawić na spróbowanie ale warto poczekać 2-3 lata z owocowaniem aby urosły silne krzewy.

Tak wiem, tak to zgroza zrywać pierwsze kwiaty borówek
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 14:11, 26 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Beata, dzieci mi nie pozwolą Kwiatów nie ma dużo, a one już je policzyły i podzieliły - nie ma szans na oberwanie, krzaczki będą się musiały wzmacniać powoli... za dużo mam fanów borówek i zbyt długo musiały mnie namawiać na posadzenie tych krzaczków
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies