Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 13:57, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Anda napisał(a)
Dalie przepiękne, ale już się z nimi nie bawię. Nie mam czasu. Wolę jednak inne rośliny, np. lwie paszcze. Bezproblemowe i doskonale znoszą suszę. Choć ostatnio w pracy jedna dalia bardzo mnie kusiła, ale się nie dałam Dalie podziwiam u Ciebie i innych dziewczyn


Na szczęście mamy taki wybór kwitnących, że każdy coś znajdzie dla siebie Lwie paszcze też lubię, ale w tym roku nie popisały się u mnie.
Jaka odmiana tak bardzo Cię kusiła?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:17, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Gosialuk napisał(a)
Ja też podziwiam. Z przyjemnością oglądam zdjęcia i śliczne bukiety daliowe.

To jeszcze kilka kadrów wrzucę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Dorii 14:34, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Cudne masz dalie :⁠-⁠D
Choć u ciebie na cieszę oko bo moje znów strajkują i kwiatów brak. Tylko miniaturka w donicy dała popis. Choć i ona w tej chwili ma przerwę ale widzę pączki więc jest nadzieja że jeszcze nie skończyła.
Za to lwie paszcze u mnie przezimowały i pięknie kwitły, po przycięciu znów są w kwiatach :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 15:20, 02 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
antracyt napisał(a)

Na szczęście mamy taki wybór kwitnących, że każdy coś znajdzie dla siebie Lwie paszcze też lubię, ale w tym roku nie popisały się u mnie.
Jaka odmiana tak bardzo Cię kusiła?


Nawet nie spojrzałam na nazwę odmiany. Ciemne liście a kwiaty koloru magenta Magenta kusi mnie w każdej postaci
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ewsyg 21:38, 02 wrz 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zuzia, u Ciebie jest daliowy zawrót głowy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Magara 23:12, 02 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
antracyt napisał(a)

To jeszcze kilka kadrów wrzucę

O urokliwości Twoich daliowych rabat nic nie napiszę bo mi słów brakuje

Ale o te fioletowe drobne kwiatuszki zapytam - co to?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
nicol21 23:24, 02 wrz 2023


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10371
Pięknie i kolorowo. Dalie zadbane to królują na całego!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
antracyt 09:05, 03 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Dorii napisał(a)
Cudne masz dalie :⁠-⁠D
Choć u ciebie na cieszę oko bo moje znów strajkują i kwiatów brak. Tylko miniaturka w donicy dała popis. Choć i ona w tej chwili ma przerwę ale widzę pączki więc jest nadzieja że jeszcze nie skończyła.
Za to lwie paszcze u mnie przezimowały i pięknie kwitły, po przycięciu znów są w kwiatach :⁠-⁠D

To ciekawe co piszesz. Dalie, prócz tematu zimowania, wydają mi się zupełnie bezproblemowe. Kwitną same z siebie, tylko termin rozpoczęcia zależny jest od tego, kiedy zostały posadzone.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:08, 03 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Anda napisał(a)


Nawet nie spojrzałam na nazwę odmiany. Ciemne liście a kwiaty koloru magenta Magenta kusi mnie w każdej postaci

Każdy ma jakiegoś bzika Ja bardzo lubię ciemne liście i łodygi. To one mnie często przyciągają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:13, 03 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
ewsyg napisał(a)
Zuzia, u Ciebie jest daliowy zawrót głowy

Ewo, dobrze że mam teraz dalie, bo róże w tym sezonie w drugim rzucie nie zachwycają.
Bienenweide Rose, ta jest niezawodna. Zdrowa i znowu cała w pąkach.

Elfe też cała w pąkach, niestety właściwie beż liści...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies