Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Magara 23:34, 30 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6947
Ja też widzę, że jesień się zbliża, ale trochę się oszukuję mentalnie stukając w kalendarz - jeszcze trzy tygodnie lata przecież Powtarzam to sobie jak mantrę, pomimo niesprzyjającej i nierokującej pogody U nas od kilku dni jesiennie mega, deszczy, zimno, bez słońca... Wolne chwile w garach spędzam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 08:39, 31 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4599
antracyt napisał(a)
Aniu, nie wiem jakie podpory są najlepsze dla Anabelek. Mam kilka hortensji, ale takich, których podpierać nie muszę (lub mi się nie chce ).


Z gumy
Wbijasz podbory np. bambusowe i wiążesz na nich do okoła gumę krawiecka. Wtedy kwiaty się pochyłą ale guma je podnosi do góry.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:44, 31 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4599
Co do jesieni to wg. kuchni Pięciu Przemian jesień trwa od 13 sierpnia do 25 października. Czyli jesień już jest.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
edi75 08:47, 31 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2319
Makao napisał(a)
Co do jesieni to wg. kuchni Pięciu Przemian jesień trwa od 13 sierpnia do 25 października. Czyli jesień już jest.



o widzisz Ania ..tego nie wiedziałam
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
antracyt 20:26, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Magara napisał(a)
Ja też widzę, że jesień się zbliża, ale trochę się oszukuję mentalnie stukając w kalendarz - jeszcze trzy tygodnie lata przecież Powtarzam to sobie jak mantrę, pomimo niesprzyjającej i nierokującej pogody U nas od kilku dni jesiennie mega, deszczy, zimno, bez słońca... Wolne chwile w garach spędzam

Ja ostatnio nie pamiętam co to wolne chwile, pracę nadganiam po wakacjach. Chociaż temu akurat "zdechła" pogoda sprzyja
A wiesz, dzisiaj po burzy w końcu pokazało się słońce i zostało do wieczora Nic się zrobić nie dało bo strasznie mokro jest, ale przynajmniej objadłam się owocami prosto z krzaków i nawet kilka zdjęć pstryknęłam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:38, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Makao napisał(a)

Z gumy
Wbijasz podbory np. bambusowe i wiążesz na nich do okoła gumę krawiecka. Wtedy kwiaty się pochyłą ale guma je podnosi do góry.

Patent dla hortensji fajny, niestety myślę że przy daliach nie zda egzaminu. One mają inny rodzaj łodygi, potrafią złamać się na całej długości, nawet przy samym kwiecie. Zresztą, w przeciwieństwie do hortensji, nowe kwiaty (na nowych gałązkach) pojawiają się cały czas i dużo częściej trzeba je wycinać. Taką gumkę na każdym krzaczku musiałabym co kilka dni dostosowywać do nowych odrostów. To dla mnie nie do ogarnięcia przy większej ilości.
Ja mam sposób podpatrzony od dziewczyn uprawiających dalie (inne kwiaty zresztą też) na bukiety. Tworzy się taką kratownicę(u mnie dodatkowo na skosy) z czegoś sztywnego, na odpowiedniej wysokości. Na wiatr, nawet silny sprawdza się idealnie. Na mocny, długotrwały deszcz sposobu na razie nie mam. Na szczęście nowych pąków jest cała masa
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:49, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Nowa12 napisał(a)
Ale dalie masz piękne. Wrzuć jakiś szerszy kadr bo chyba ich dużo masz. Ja z tych co nie mają ale wyglądają niesamowicie.

W końcu przestało padać i wyszło słońce. Specjalnie dla Ciebie mogłam kilka szerszych kadrów "pstryknąć" telefonem Na murawę nie patrzymy, ciąć się nie da taka mokra. Zresztą niczego innego też się robić na razie nie da.

Wiejska w całości, od prawa do lewa i odwrotnie, a nawet lekko fragmentarycznie. Tu mam ponad 20 daliowych krzaczków i sporo innych jednorocznych na bukiety.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:02, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848

Z drugiej strony tej rabaty też mam kilka sztuk, ale radzą sobie dużo gorzej z powodu mniejszej ilości słońca.
ps. Ta część (a ostatnio właściwie wieksza część) ogrodu jest wyjątkowo mało ogrodowiskowa. Gąszcz zaniedbania się rozpanoszył Trochę mi to przeszkadza, a z drugiej podoba - bądź tu ogrodniczko mądra i zdecyduj się czego chcesz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:07, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Zrobiłam jeszcze szerszy kadr na ogólnodaliowe widoki, tzn poletko z fragmentem wiejskiej w tle.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 21:40, 31 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18245
Kolorowy bałaganik .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies