Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Roocika 13:45, 28 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ale się ładnie przebarwiła ta irga
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 13:58, 28 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18089
Aaaa, czyli się jednak na tę irgę zdecydowałaś . Mam nadzieję, że będziesz zadowolona.
Fajnie . Moja też czerwoniutka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BasiaLT 14:45, 28 paź 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Już teraz irga super się prezentuje. A będzie tylko lepiej.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
antracyt 16:45, 28 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Dziewczyny, na razie wybór irgi na żywopłot uważam za bardzo udany. Ciekawe jak długo będą się te czerwone liście utrzymywać?

Dzisiaj nie padało, a nawet zaświeciło słońce, ale w ogóle nie miałam czasu pogrzebać w ogrodzie...a od jutra zapowiadają deszcze.

Jaskółki ze wszystkich stron donoszą, za od weekendu wprowadzony zostanie ostry lockdown. Nachodzą mnie ostatnio nie tylko typowo jesienne smutki.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 17:09, 28 paź 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nie narzekaj Zuzanno na miłorzęba, bo widać że świeci. Nie wiem czy one takie powolniaki, bo mój stoi jak zaklęty. Ale niestety bez liści.
Żywopłot super..
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kokesz 18:28, 28 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Zuza, ty masz sporo drzew i krzewów, które przebarwiają się na żółty kolor jesienią? Interesują mnie nieduże drzewka i krzewy.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 18:55, 28 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Renata, z żółtych mam miłorzęba(szczepiony nie urośnie wielki), niektóre tawuły japońskie, lilak Palibin, hortensje bukietowe też mi się przebarwiają bardziej na żółto. Rosnąca za płotem, prowadzona przez nas na drzewko czeremcha amerykańska pięknie świeci jak słoneczko.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:00, 28 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
anka_ napisał(a)
Nie narzekaj Zuzanno na miłorzęba, bo widać że świeci. Nie wiem czy one takie powolniaki, bo mój stoi jak zaklęty. Ale niestety bez liści.
Żywopłot super..

Nie spieszy się mój miłorząb ze wzrostem, chociaż kolorem rzeczywiście nadrabia W Poznaniu koło Akademii Rolniczej jest cały lasek miłorzębów, rosną tam jak na drożdżach. Normalnie jak inny gatunek, podziwiam je z zazdrością
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 21:07, 28 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
antracyt napisał(a)
Renata, z żółtych mam miłorzęba(szczepiony nie urośnie wielki), niektóre tawuły japońskie, lilak Palibin, hortensje bukietowe też mi się przebarwiają bardziej na żółto. Rosnąca za płotem, prowadzona przez nas na drzewko czeremcha amerykańska pięknie świeci jak słoneczko.


Palibiny mam, tawuły też. Szukam czegoś zielonego latem ale żóltego jesienią na ten nowy, leśny ogródek.
Wczoraj w necie trafiłam na czeremchę i trochę o niej poczytałam. Nawet mi się spodobała, wydaje mi się, że gdzieś na moim osiedlu ją widziałam.
Dziś w szkółce pytałam nawet o nią ale nie mieli.
Pokaż swoją jak teraz wygląda.
A może ma jakieś odrosty, które wycinasz, ciekawe, czy można z nich zrobić sadzonkę?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 21:41, 28 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Czeremcha jest jak chwast, wokół pełno jej rośnie w formie krzewów. Rozsiewają ją ptaki. Widziałam u kogoś na forum odmianową pięknie kwitnące na różowo. Popytaj. U mnie jest na zdjęciu obok kolumnowych grabów na stronie 195. Na ostatnich zdjęciach Mrokasi widziałam coś żółtego na pniu niewysokiego, zerknij do niej. A u Hani morwa biała tez żółta.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies