Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 16:11, 25 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Myślę, że na antracycie się wybije
Chociaż gdyby był oczar jasnożółty jak zakładałam przy zakupie, to by dopiero świecił. Gdybym pomalowała płot na taki kolor jak reszta elementów drewnianych w ogrodzie, to kwiaty oczaru nie byłyby widoczne. Tak jak jest teraz nie zostawię, bo to drewno bez impregnacji i na wiosnę na pewno wyjdą szarobure plamy. No i chyba nie mam wyjścia- mysi być antracyt
Przez Ciebie zaraz sobie jakieś ciemne tło przygotuję i sprawdzę


Aa-antracyt, to dobrze Nie wiedziałam który kolor tam trafi Na tym tle będzie bardzo dobrze.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 19:16, 25 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wszyscy kuszą oczarami
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 20:07, 25 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
To nie ja, to on sam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rench 21:27, 25 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ale śliczny ten oczar, szkoda że już nie mam miejsca
Czytam o kremowej nasturcji, ja kupiłam słoneczniki kremowe i nagietki pinc- zobaczymy co to będzie
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
antracyt 07:24, 26 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Zauwazyłam, że wszystko co kremowe( nie tylko nasturcja) na jesień nabrało bardziej intensywnej, żółtej barwy. Od temperatury?
Piekny ten nagietek, dużo delikatniejszy w odbiorze
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Brzozowadzie... 10:45, 26 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Buuu, mój jeszcze nie kwitnie. Nawet poszłam, pogadałam z nim, a on siedzi jak zaklęty
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
antracyt 11:17, 26 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Agata, on wyczuwa prognozowaną powtórkę mrozu na przełomie stycznia/lutego
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:47, 26 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Rozglądam się za różami na resztę różanki (tam, gdzie teraz jeszcze suszarka stoi).
Wybór padł na Louise Odier (oby tym razem nie pomyloną), Duchesse de Montebello i Felicite Parmentier. Na razie za towarzystwo będą miały Munstead Wood(która rośnie na skraju fragmentu zrobionego w zeszłym roku ), piwonię Red Sarah Bernhardt i Malus transitoria.

Dodatkowo, od dłuższego czasu chodzi za mną powiększenie nowej części o mini kolekcję róż naturalnych i ich mieszańców. Z pomarszczonych chciałabym odmiany: Hansa, Red Dagmar i Fimbriata, dodałabym do tego Rose de Resht, Ispahan, Quatre Saisons, Rosa spinosissima 'Red Nelly', Rosa rubrifolia 'Nova', Rosa centifolia 'Muscosa' i bardzo bym chciała, żeby znalazła tu miejsce również Alba "Maxima". Tylko czy nie za dużo tego dobrego na raz? Do dyspozycji mam pas pod żywopłotem z tui. Długości ok 10,5m do lipy i potem ewentualnie dalej. Do jesieni powinnam temat przetrawić i przygotować ziemię Może ktoś ma jakieś sugestie dotyczące moich różanych wyborów?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:13, 26 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Piękne róże wybrałaś. Na glaucę też mam chrapkę, ale jak to zwykle u mnie miejsca brak.
Brałaś pod uwagę Jenny Duval? Ona jest tak fantastyczna, że nawet jednorazowe kwitnienie by mi nie przeszkadzało gdybym miała większy ogród.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:18, 26 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ewo, ona jest piękna Kolor cudowny. Nie przeszkadza mi jednokrotne kwitnienie, bo część z tych co wybrałam powtarza lub zawiązuje kolorowe owoce Nie brałam jej pod uwagę, bo tylko w jednej (ulubionej) szkółce wybierałam. Dopisuję ją do listy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies