Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Roocika 19:55, 26 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziewczyny a te róże piżmowe to jakoś specjalnie pachnące są? Muszę poczytać?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 21:30, 26 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
antracyt napisał(a)
Gdzieś kiedyś widziałam zdjęcie tej róży na pniu(chyba nawet na Ogrodowisku) Ile pod taką można zmieścić


Pokazywałam taką z Rosarium Zweibruecken Była w duecie z Jacques Cartier również na pniu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MiluniaB 21:38, 26 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Czytam o różanych planach i aż głupio się przyznać, ale tylko jedną róże znam z tych które wymieniasz. Ty tak dobierasz kolorystycznie, że aż miło. U mnie różany misz-masz
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Roocika 21:56, 26 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Milunia ja z kolei nic nie znam, czytam jak po chińsku
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 09:03, 27 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
MiluniaB napisał(a)
Czytam o różanych planach i aż głupio się przyznać, ale tylko jedną róże znam z tych które wymieniasz. Ty tak dobierasz kolorystycznie, że aż miło. U mnie różany misz-masz

Rzeczywiście, kolorystycznie te róże wypadają dość jednolicie. Natomiast pokrój krzewów, kształt kwiatów i liści to już jest misz-masz Czuję, że będę się męczyć z rozplanowaniem

Dziewczyny, co do znajomości odmian, to zdecydowanie nie jestem ekspertem
Po prostu od jakiegoś czasu podobają mi się róże bardziej naturalne i dlatego mniej więcej wiedziałam czego chcę.

Asia, te piżmowe róże mają chyba bardzo delikatny zapach. Ballerinę kiedyś wąchałam i zapachu nie pamiętam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:04, 27 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Anda napisał(a)


Pokazywałam taką z Rosarium Zweibruecken Była w duecie z Jacques Cartier również na pniu.


No właśnie z Tobą mi się ta róża kojarzyła, tylko nie byłam pewna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 11:10, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
antracyt napisał(a)
Rose the Resht widziałam/wąchałam na żywo Ewa Pszczółka pisała kiedyś, że u niej nie jest duża.
Starałam się wybrać róże jak najbardziej bezproblemowe i znoszące półcień. Ozdobne jabłonki nie będą przecież wiecznie wąskimi patykami. Te na przyszłą rabatę z rugosami też "pancerne".


Mam tę róże, robię z jej płatków konfitury
Jest dość niska, jakieś 70-1 m wysokości. Ale rozrasta się na szerokość. Mnie to nie przeszkadza bo rośnie pod wiśnia i może się rozłazić Jest u mnie zdrową różą, inne chorują na mączniaka a ona nie Powtarza kwitnienie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 13:37, 27 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Też liczę na konfitury z niej i z pozostałych również

Dzisiaj zaczęła się u mnie około tarasowa demolka. W końcu obejście domu będzie jakoś wyglądało. Niestety zmuszona byłam wykopać i zadołować w skrzyni warzywnej jedną lawendę. Mam nadzieję, że przeżyje zimową przeprowadzkę, bo to piękny okaz Grappenhall, metrowej średnicy. Prawdopodobnie w podobny sposób będę musiała przeprowadzić 7 kul bukszpanowych.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 14:18, 27 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Roocika napisał(a)
Dziewczyny a te róże piżmowe to jakoś specjalnie pachnące są? Muszę poczytać?


Ja mam Ballerinę i Alden Biesen - te nie pachną, ale mają inne zalety - kwitną bardzo chętnie i mają śliczne owoce, zwłaszcza Alden.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 14:19, 27 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Też liczę na konfitury z niej i z pozostałych również

Dzisiaj zaczęła się u mnie około tarasowa demolka. W końcu obejście domu będzie jakoś wyglądało. Niestety zmuszona byłam wykopać i zadołować w skrzyni warzywnej jedną lawendę. Mam nadzieję, że przeżyje zimową przeprowadzkę, bo to piękny okaz Grappenhall, metrowej średnicy. Prawdopodobnie w podobny sposób będę musiała przeprowadzić 7 kul bukszpanowych.


Mamy te samy plany co do róż
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies