Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 18:12, 10 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Niestety nie mam w ogóle czasu na ogród, nawet rytualnego obchodu z kawą nie robię.
W domu cieszą neonowe kolory

I ciekawostka. Mój grujecznik w wazonie rozwinął zielone listki.
Zastanawiam się co decyduje o kolorze, skoro w ogrodzie jego młode liście mają barwę bordowo-rdzawą?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:59, 12 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Spacer z kawą w ogrodzie uskuteczniony Wiało wprawdzie strasznie, ale nie mogłam się powstrzymać.
Pierwszy zawilec pokazał płatki, trochę nadgryzone, ale i tak cieszą.

Jest też odrobina żółtego.

Na biało nieśmiało zaczyna - no właśnie nie wiem co. Przyniosłam do ogrodu razem z mozgą i zostało.

I teraz widok drastyczny - mam na przedogródku pełno zeszłorocznych samosiejek bratków. Wyglądałyby ślicznie, tylko cała rabata jest w styropianie i innych budowlanych odpadkach. Nie wiem kiedy uda mi się ją w końcu doczyścić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:03, 12 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Do kwitnienia zbierają się też doniczkowe maleństwa, a targowe lilie już nie mogą się doczekać wyprowadzki z warzywnika


i na koniec bardzo miła niespodzianka - obudziła się Rutewka Delavay'a
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:20, 12 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Jaka ładna wiosna u Ciebie Moje anemony też juz kwitną.

A ten nieznany kwiatek to może Puschkinia?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:38, 12 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
To na pewno nie jest Puschkinia. To jakaś bylina, na dole zdjęcia widać trochę jej liście, tworzące rozety.
Dużo zdrowia Ewo
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 17:45, 12 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Dzięki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:25, 17 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Notatki z PTASIEGO DZIENNIKA:
Wczoraj nad "moimi łąkach" kółka robił samotny bociek Jestem na 100% pewna, ze to nie żuraw Miałam przy sobie lornetkę. Mam nadzieję, że to ten sam, który w styczniu (a może w lutym?) spacerował na naszej nowej działce, przecież zimy od tego czasu praktycznie nie było. Zdjęć mu nie robiłam, wolałam pooglądać, ale okazało się, że załapał się na kadr rozlewiska. To ta mała czarna kropka w prawym górnym narożniku


Dzisiaj prawie cały dzień spędziłam w ogrodzie. Moja branża strasznie ucierpiała przez wirusa. Zlecenia mam w ilości minimalnej... chwilowo staram się nie martwić i wykorzystywać przymusowe wolne na ogarnianie ogrodu.
Udało mi się poszerzyć do ostatecznego wymiaru różankę (mąż przewrócił darń na drugą stronę, na to dałam kartony i grubą warstwę przekompostowanych zrębek). Ogarnęłam do końca skrzynie warzywne, przesadziliśmy winogrona, wypieliłam kolejne rabaty i obcięłam resztę tawuł. Testowałam nowy telefon pod kątem zdjęć, ale nie mogę ich na razie zgrać (mam nadzieję, że uda mi się jutro). Starym telefonem zrobiłam tylko kilka ujęć.

Świdośliwa cały czas na tym samym etapie - zwleka z kwitnieniem, rosnący pod nią omieg zaczyna ją doganiać.

Zawilce coraz śmielej pokazują kwiaty
Mam nadzieję, że resztę zdjęć, takich bardziej roboczych uda mi się wstawić jutro.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwik69 19:00, 17 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ładne widoki masz styropian potrzebuje silnego wiatru, ale reguły nie ma.. Ja jeszcze go znajduję po 2 latach
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
antracyt 20:25, 17 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Sylwia, styropian fruwa wszędzie, prace przy elewacji trochę się przedłużają, rabaty wokół domu wyglądają delikatnie mówiąc nie najlepiej. Panowie starają się niczego nie zadeptać, ale jak nie dopilnuję, to tam gdzie na razie są "puste dziury"(np na hostach) stawiają wiadra, robią sobie ścieżki. Strach patrzeć. Znalazłam dzisiaj zadeptane 2 malutkie sadzonki mojego ukochanego zawilca. Muszę je jutro rano do doniczek wysadzić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 20:42, 17 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Tiaaaa, ja ciągle szkołę eMa, żeby chodząc po rabatach stawiał stopy przy roślinach które widzi, bo tam na pewno nic innego nie rośnie... . Za to mój syn sam na to wpadł .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies