Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Wiolka5_7 19:54, 18 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
U Ciebie Śś bardziej zaawansowana....oby nam ten zapowiadany mróz nie zmroził pąków...:/ łączka krokusowa cudna mus posadzić jesienią te miniaturki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
antracyt 20:00, 18 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
Wiolka5_7 napisał(a)
U Ciebie Śś bardziej zaawansowana....oby nam ten zapowiadany mróz nie zmroził pąków...:/

Mam nadzieję, że się kwiaty do przymrozków nie otworzą.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 20:19, 18 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Krokusowa łączka już śliczna. Poproszę o przepis na jarmużowe pesto. Dojadamy resztki z ogrodu. Za chwilę przednówek, jak nic.

Będą te fajne ceglane płytki w przyszłym?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 20:33, 18 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
Pesto robię na oko. Mogę jedynie składniki podać. Jarmuż, prażone na patelni orzechy (nerkowce albo ziemne), olej rzepakowy tłoczony na zimno (pewnie oliwa też da radę, ale ja lubię ten lekko orzechowy aromat), ostry ser (ja lubię Grana Padano), czosnek, dodaję trochę drobno posiekanej papryczki cayenne i sól do smaku. Wszystko miksuję, jak wychodzi za gęste dodaję więcej oleju albo odrobinę wody. Mniam
Płytki może będą (bardzo bym chciała), zobaczymy czy nas finansowo wirus w koronie nie wykończy...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Nowa12 20:33, 18 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Na weekend jak zwykle ma być mróz. Hortki ogrodowe to już przykrywam kartonami. Nie ryzykuję ale reszta musi to jakoś przeżyć.
U mnie ŚŚ aż taka do przodu nie jest .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
antracyt 20:37, 18 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
U mnie śś dzisiaj jeszcze bardziej pootwierana - zdjęcie wstawiłam z wczoraj. Oby jutrzejszy zapowiadany deszcz ją trochę wyhamował.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:23, 18 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8329
Zuza, łączka super. Też chciałam posadzić w trawniku, ale to wciskanie cebulek jest ponad moje siły
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 21:24, 18 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
Dzieci w większości wciskały
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 22:33, 18 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Helen napisał(a)
Zuza, łączka super. Też chciałam posadzić w trawniku, ale to wciskanie cebulek jest ponad moje siły

Zuza, od dłuższego czasu wątek Twój obserwuje po cichu - nie ujawniłam się, bo i jako raczkujący ogrodnik nic do powiedzenia nie mam
Ale post Helen mnie zmotywował żeby się podzielić doświadczeniem - "wcisnęłam" jesienią krokusy w trawnik - trochę bolały plecki, ale sadzarka do cebul okazała się mega przydatna, zasypałam dziurki piaskiem i efekty - MAM - krokusy rosną i zachwycają póki co sąsiadów, a zakładam, że za parę dni również i ja się własnym urobkiem zachwycę
Helen - warto
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:36, 19 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8329
Magara napisał(a)

Zuza, od dłuższego czasu wątek Twój obserwuje po cichu - nie ujawniłam się, bo i jako raczkujący ogrodnik nic do powiedzenia nie mam
Ale post Helen mnie zmotywował żeby się podzielić doświadczeniem - "wcisnęłam" jesienią krokusy w trawnik - trochę bolały plecki, ale sadzarka do cebul okazała się mega przydatna, zasypałam dziurki piaskiem i efekty - MAM - krokusy rosną i zachwycają póki co sąsiadów, a zakładam, że za parę dni również i ja się własnym urobkiem zachwycę
Helen - warto

W takim razie muszę nabyć sadzarkę do cebulowych. Może się uda, zwłaszcza, że chciałbym jeszcze w innym miejscu posadzić.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies