Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 15:17, 03 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Dzięki poczytałam o nich i będę szukać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:35, 03 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Notatki z PTASIEGO DZIENNIKA:
Po zimowej przerwie pojawiły się dzisiaj na "moich łąkach" czajki. Jak ja lubię ich popisowe akrobacje i "mechaniczne śpiewy"
Na swoje stare miejsce lęgowe powróciły czaple siwe. Gniazdują jakieś 800m od mojego domu. Jak już się grupa w koronach drzew zadomowi to drze się wniebogłosy, że z tarasu je słyszę. Uwielbiam te ich awantury

A w ogrodzie szara, buro i ponuro. Zrobiłam szybki obchód i nic się nowego z kwiecia nie rozwinęło. Nudy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 18:07, 03 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Co do truskawek to tez mam Senga Sengana i jeszcze Mieze Schindler. I jeszcze dosadzilam w zeszlym sezonie Mara de Bois, ale nie "niosly" jeszcze tak dobrze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 19:12, 03 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ojacie , zazdroszczę Ci takiego sąsiedztwa ptasiego i dziczy za płotem.
A poza tym - pada deszcz, nuuudy panie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wiolka5_7 19:23, 03 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20643
Truskawki na przetwory itp. to najlepsze w odmianie Honeoye... odmiana stara,dobrze plonująca i smaczna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
antracyt 19:41, 03 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Dzięki dziewczyny W tym roku nie mam na truskawki za dużo miejsca, ale chciałam wybrać dwie albo trzy odmiany, tak żeby mieć ciągłość owocowania jak najdłużej i jak najpyszniej. Mam zamiar je rozmnożyć i w przyszłym roku przenieść na docelowe miejsce w nowej części.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wiolka5_7 19:44, 03 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20643
Dobry pomysł
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
antracyt 19:47, 03 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
galgAsia napisał(a)
Ojacie , zazdroszczę Ci takiego sąsiedztwa ptasiego i dziczy za płotem.
A poza tym - pada deszcz, nuuudy panie...

Mam nadzieję, że to moje ptasie sąsiedztwo zostanie tu jak najdłużej. Chociaż jak obserwuję te wszystkie budowy dookoła to smutno mi się robi. Niestety widzę zależność, że im więcej ludzi na danym terenie tym mniejsza różnorodność przyrodnicza.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:01, 05 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Dzisiaj z powodu przymusowej przerwy w pracy na kilka godzin przeniosłam się z biura do ogrodu. Wprawdzie do nocy będę pracę nadrabiać, ale warto było. Słoneczko, cieplutko. Wysadziłam z różanki pomyloną Kimono i wstawiłam w miejsce wegetującej czarnej porzeczki. Koszmarne okazało się wyciąganie jej z korzeni tui. Niby rosła metr od żywopłotu, ale korzeniami tui otoczona była cała bryła korzeniowa. Kiedy wszyscy mądrzejsi powtarzali, że tuje szeroko się korzenią, to niby słuchałam, ale i tak zrobiłam jak mi na tamten moment ładnie wyglądało. Już tego błędu nie popełnię, ale obawiam się, że nie wszystkie rośliny na tej rabacie uda mi się poprzesadzać na zaplanowane lokalizacje. Boję się, że za mocno korzenie żywopłotu uszkodzę i któraś z tui przez to wypadnie. Czy ktoś z Was przesadzał większe byliny albo krzewy spod tui (niektóre mam posadzone dużo bliżej niż metr)?

A to moja domowa wiosna
Przedwczoraj znalazłam zapączkowane "coś" na spacerze i kilka gałązek trafiło do wazonu. Nie wiem co to, ale bardzo mi się podoba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 17:24, 05 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Zuza, ja nie przesadzałam ale sadziłam rośliny na rabacie zrobionej pod kilkunastoletnim żywopłotem tujowym. Przy kopaniu dołków pod rośliny usuwałam część korzeni tuj, bo rzeczywiście - tam cała siatka takich drobnych korzeni tujowych była. Jak do tej pory (odpukać) tuje mają się dobrze.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies