Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 19:08, 09 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Ewa, zastanawiam się czy mogli zmienić warunki zabudowy? Z tego co widzę przez okno, to całkiem możliwe, że tak... Jutro, jak się będę lepiej czuła, to zgłębię temat i pogadam z sąsiadami.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:20, 09 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
mrokasia napisał(a)


Tak samo ja liczyłam, że te domy obok mnie będą parterowe z użytkowym poddaszem czyli oknami dachowymi na piętrze... .

U nas są wokół piętrowe(z tym się liczyłam), ale nie wpadłam na to, że dodatkowo będą tak głęboko w działkę wchodzić. No trudno, muszę zbadać temat tych warunków, nic innego i tak zrobić nie mogę.
Po drugiej stronie naszego domu, na granicy działki posadziłam rząd grabów fastigiata, żeby gołe mury sąsiedniego domu zasłonić (w tym roku dosadzilam jeszcze 2, żeby osłonić dodatkowo taras). Tutaj z tarasu będę widziała wielką ścianę elewacji, chyba, że owocowe dadzą radę i trochę zasłonią widok...nie mam z tej strony już miejsca na nic wysokiego. Oby tylko od ich tarasu nie robili balkonów, bo kolejni będą nam do sauny zaglądać...
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:52, 09 wrz 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dość dobrze rozumiem Twoje marudzenie
Za duże domy ludziska budują, mój też mógłby być mniejszy (miałabym więcej miejsca na kwiotki). Weź to potem sprzątaj, maluj ściany, myj okna - lepiej w ogródku posiedzieć i słońce buzią łapać.
U mnie za rogiem aktualnie też jest nowa budowa, na szczęście bez większego wpływu na mnie, bo po drodze są sosny sąsiada - ale gdyby nie te sosny, też bym miała nowych zaglądaczy.
Temat rzeka, dobrze, że masz przynajmniej sporo swojego zielonego, na którym może oko spocząć.
(Pocieszam jak umiem)
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 20:03, 09 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ojej, współczuję Zuziu. Przytulam i pocieszam...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 20:04, 09 wrz 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
antracyt napisał(a)
Ewa, zastanawiam się czy mogli zmienić warunki zabudowy? Z tego co widzę przez okno, to całkiem możliwe, że tak... Jutro, jak się będę lepiej czuła, to zgłębię temat i pogadam z sąsiadami.


A nie powinno być na to zgody mieszkańców? Albo choć informacji? Wasz dom straci przez to na wartości…
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mirka 20:54, 09 wrz 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
antracyt napisał(a)

Wiedziałam, że za chwilę zacznie się budowa, ale liczyłam na dom jednorodzinny, w takiej linii zabudowy jak nasza... Tym bardziej, że takie były tu warunki zabudowy.

Dlatego gdy dostaniemy warunki zabudowy na sąsiedniej działce z Urzędu to warto to przed podpisaniem sprawdzić co to za budowla powstanie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Helen 21:16, 09 wrz 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
antracyt napisał(a)

Helen, ale jak... wykop jest na minimalną odległość od naszej działki, więc okien pewnie nie będzie z naszej strony, ale w sypialni będę miała jak w bunkrze.... Wzdłuż granicy mam tuje, głębiej (w pasie między tujami a domem) drzewka owocowe, ale bez słońca to chyba niewiele z nich będzie. Obok drzewek owocowych zaczyna się różanka. Muszę sobie pomarudzić...

A może można jeszcze przesadzić owocowe, teraz późną jesienią?

Też miałam mieć obok domu blokowisko na 5 pięter, na szczęście się nie dogadali, chociaż kto wie co będzie...

Wymyślisz coś na 100%
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:18, 09 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)

Helen, ale jak... wykop jest na minimalną odległość od naszej działki, więc okien pewnie nie będzie z naszej strony, ale w sypialni będę miała jak w bunkrze.... Wzdłuż granicy mam tuje, głębiej (w pasie między tujami a domem) drzewka owocowe, ale bez słońca to chyba niewiele z nich będzie. Obok drzewek owocowych zaczyna się różanka. Muszę sobie pomarudzić...


Mnie wciąż trzepie, kiedy czytam o takich sytuacjach. W każdym normalnym kraju istnieje coś takiego jak troska o ład przestrzenny. Jeśli tereny leżą w oddaleniu od miasta i przeznaczone są pod budownictwo jednorodzinne, to nie powinno się wydawać zgody na budowę piętrowych molochów zaburzających proporcje całości osiedla.
Obserwuję właśnie budowę dwóch takich potworów na pobliskim osiedlu, gdzie stoją głównie parterówki z użytkowym poddaszem. Horror wizualny. U nas ciągle wydziały budownictwa interesują się pierdołami, a nikt nie sprawdza tego, czy planowany budynek będzie pasował do istniejącej zabudowy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:11, 09 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
antracyt napisał(a)


Po stronie różanki i drzew owocowych, po lewej jak stoję na tarasie tyłem do domu, tam gdzie mam tuje. Wysoka zabudowa będzie się kończyła jeszcze za końcem mojego tarasu. Musimy to jutro sprawdzić, bo mamy tu warunki zabudowy na zabudowę jednorodzinną...

ps. rwy współczuję


Zabudowa jednorodzinna nie wyklucza „bliźniaka”, który może być nazwany „dom jednorodzinny dwulokalowy”.

Cytat: Przez budynek mieszkalny jednorodzinny należy rozumieć budynek wolno stojący albo w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni nieprzekraczającej 30% powierzchni budynku.

Reszta na stronie tutaj
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:19, 09 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mnie wciąż trzepie, kiedy czytam o takich sytuacjach. W każdym normalnym kraju istnieje coś takiego jak troska o ład przestrzenny. Jeśli tereny leżą w oddaleniu od miasta i przeznaczone są pod budownictwo jednorodzinne, to nie powinno się wydawać zgody na budowę piętrowych molochów zaburzających proporcje całości .



Niestety u nas, jeśli tylko przepisy na to pozwalają, to ludzie to wykorzystują, albo wręcz szukają luk w przepisach, tylko po to, by najwięcej ugrać dla siebie.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies