Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Alija 18:26, 07 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Mocno trzymam kciuki za Rudego. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pomiziać ode mnie proszę.
Widoczki z zachmurzonym niebem piękne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mgduska 08:37, 08 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Rekonwalescent cały czas jest głaskany i dokarmiany smaczkami. Jutro ma kontrolną wizytę u okulisty, jestem dobrej myśli, oko nie wygląda gorzej, a rudy coraz bardziej pokazuje, że brakuje mu normalnej dawki ruchu.

Wczoraj na targach nabyłam 3szt. prosa Squaw i teraz, jak zwykle po kompulsywnych zakupach, nie mam pomysłu gdzie je wsadzić... są bardzo ładne, ale zupełnie nie wiem z czym je połączyć (tzn z czym co mam u siebie ). Może ktoś ma jakiś pomysł?


To fajnie, że Rudemu już lepiej

Zazdraszczam targów, zdecydowanie. U nas były ostatnie we wrześniu, dawno
A co do prosa, to ja bym miała pomysł z czym je połączyć u mnie. A tak serio, to ono do wszystkiego pasuje. Na jednej rabacie mam róże, astry wrzosolistne i lilie, na innej mam gaurę i floksa. Z gaurą dogadują się świetnie,razem falują na wietrze
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:58, 08 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Dziewczyny, rudy już po kontroli, na ten moment jest ok i oby tak zostało. Jest jeszcze ryzyko powikłań za 1-2tygodnie, ale dużo mniejsze. Piratem już mam nadzieję nie zostanie

Magda, akurat tych targów nie masz co zazdrościć, najgorsze na jakich kiedykolwiek byłam. Nie było na czym oka zawiesić, o zakupach nawet nie wspomnę. A z prosem już chyba wymyśliłam - pójdzie koło przesadzonych róż. Niech tylko przestanie padać, bo nawet przymiarki zrobić nie mogę.
Do tej pory mało trawiasta byłam, powoli się do kolejnych gatunków przekonuję. Stąd moje dylematy z czym je łączyć i jak. Pewna jestem, że nie są to rośliny, które będą u mnie dominować, ale jako dodatek są fajne.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:47, 08 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale to proso Ci się udało, widziałam w necie tą odmianę, wyjątkowo ładna jest Ja właśnie prosa lubię, lekkie są. Tych dużych, ciężkich miskantów nie lubię, zupełnie mi do niczego nie pasują, a proso jest naturalne i wszędzie dobrze siedzi
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 14:04, 08 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
idę zobaczyć to proso
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 14:04, 08 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Daj Squaw troszke miejsca dookola albo rosliny, na ktorych bedzie sie moglo oprzec, bo sie troszke poklada. Podloze nie za bogate i nie za mokre

https://www.staudensichtung.de/beschreibung-sortimentssichtung.html?ID=962

Przebarwienie jesienne ma super
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 14:24, 08 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Jakoś wcześniej nie zwracałam na nie uwagi, bo widziałam je w dużej masie i wcale tak lekko się nie prezentowało. W dodatku jego wyprowyprostowany pokrój nigdzie mi nie pasował. Dopiero na targach przyjrzałam mu się z bliska i mnie zauroczyło, lekkością właśnie i jesiennymi przebarwieniami Już je posadziłam mimo mżawki
Miskantów mam kilka, ale lubię je z daleka oglądać. Na tło lżejszych nasadzeń się nadają.
ps. Wstępnie zarezerwowałam sobie dzisiaj kilka dalii
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 14:34, 08 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Jakoś wcześniej nie zwracałam na nie uwagi, bo widziałam je w dużej masie i wcale tak lekko się nie prezentowało. W dodatku jego wyprowyprostowany pokrój nigdzie mi nie pasował. Dopiero na targach przyjrzałam mu się z bliska i mnie zauroczyło, lekkością właśnie i jesiennymi przebarwieniami Już je posadziłam mimo mżawki
Miskantów mam kilka, ale lubię je z daleka oglądać. Na tło lżejszych nasadzeń się nadają.
ps. Wstępnie zarezerwowałam sobie dzisiaj kilka dalii

no właśnie oglądając na zdjęciach, to mi do niczego nie pasuje- może dobrze, bo mam okropnie ciasno w ogrodzie. Muszę sobie za to wykroić miejsce na rózgowate
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 14:34, 08 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)

ps. Wstępnie zarezerwowałam sobie dzisiaj kilka dalii

taaak? to ja tez tak zrobię!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 14:45, 08 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Dziewczyny, rudy już po kontroli, na ten moment jest ok i oby tak zostało. Jest jeszcze ryzyko powikłań za 1-2tygodnie, ale dużo mniejsze. Piratem już mam nadzieję nie zostanie

Magda, akurat tych targów nie masz co zazdrościć, najgorsze na jakich kiedykolwiek byłam. Nie było na czym oka zawiesić, o zakupach nawet nie wspomnę. A z prosem już chyba wymyśliłam - pójdzie koło przesadzonych róż. Niech tylko przestanie padać, bo nawet przymiarki zrobić nie mogę.
Do tej pory mało trawiasta byłam, powoli się do kolejnych gatunków przekonuję. Stąd moje dylematy z czym je łączyć i jak. Pewna jestem, że nie są to rośliny, które będą u mnie dominować, ale jako dodatek są fajne.


Zawsze Wam zazdrościłam tej Gardenii przed sezonem. U nas ZTŻ jesienią Jednak to już nie ta energia. Najfajniej, jakby targi się odbywały w kwietniu/maju- ale wtedy producenci mają inne zajecie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies