Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 17:17, 22 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
U mnie ostatnio też widziałam kilka okazów bezskorupkowych, mam nadzieję, że się nie zadomowią.

Basiu, jak przymrozek ciemierników nie zetnie, to będzie co oglądać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 22:05, 22 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Dziewczyny, u mnie też jest masa ślimaków, wszystkie dalie w gruncie mają miedziane obręcze, pozostałe mam w wysokich pojemnikach - inaczej nie da rady. A dalie muszą być


dokładnie, nie ma żadnych usprawiedliwień
słuchajcie, w ogródkach przydomowych sprawa jest bardzo łatwa- zakładajcie na noc duze produkcyjne plastikowe doniczki. Jesli nawet z jakiegoś powodu nie zdazycie ich rano zdjąć, daliom sie nic nie stanie. Tam sa dziurki w dnie, więc dalie nie umrą. Generalnie młode dalie przykrywane na noc super rosną, mają cieplutko a ślimaki nie mają do nich dostępu. W zeszłym roku, jak byliśmy na działce od rana codziennie, moje dalie były tak wyrośnięte, jakby były pędzone od wczesnej wiosny


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 22:29, 22 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
No popatrz, tak robiłam w ochronie przed wiosennymi przymrozkami. Dobrze, że na ślimaki też działa.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:34, 23 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


dokładnie, nie ma żadnych usprawiedliwień
słuchajcie, w ogródkach przydomowych sprawa jest bardzo łatwa- zakładajcie na noc duze produkcyjne plastikowe doniczki. Jesli nawet z jakiegoś powodu nie zdazycie ich rano zdjąć, daliom sie nic nie stanie. Tam sa dziurki w dnie, więc dalie nie umrą. Generalnie młode dalie przykrywane na noc super rosną, mają cieplutko a ślimaki nie mają do nich dostępu. W zeszłym roku, jak byliśmy na działce od rana codziennie, moje dalie były tak wyrośnięte, jakby były pędzone od wczesnej wiosny




Muszę to moje siostrze podrzucić, jej regularnie ślimaki wyjadały dalie do gołej ziemi, bo sadziła nie podpędzone wprost do gruntu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:28, 26 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Wczoraj zakończyłam (tak myślę ) sezon ogrodowy. Nie ogarnęłam wszystkiego co planowałam, ale mam dość. Resztę zostawiam sobie na przyszły rok.
A od dzisiaj, żeby nie było nudy zabraliśmy się za odświeżanie wnętrz. Mam nadzieję, że do świąt zdążymy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 15:41, 26 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Ładne pastelowe kolory chociaż ja osobiście nie bardzo lubię takie domowe prace, zdecydowanie wolę wszystkie ogrodowe od tych domowych
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 18:32, 26 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Basiu, na żywo (tzn w próbniku na żywo) to raczej kolory ziemi są niż pastele. Zobaczymy co się okaże na ścianach
Ja też nie lubię takich prac domowych, ale kiedyś je zrobić trzeba. Teraz przynajmniej mniej mnie ciągnie do ogrodu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 20:05, 26 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Antracyciku, witam się u Ciebie, już tu byłam, oglądałam Twoje zakątki nie raz, ale nie wiem czy ze śladami czy bez. Zapowiadam, że dobiorę się do szczegółów, poczytam w zimowe wieczory Zamknięcie sezonu to bardzo przyjemny moment, naprawdę musi być kiedyś ten czas na inne niż ogrodowe sprawy Kolory farb bardzo ładne, uwielbiam wszelkie szarości i brudne szarości, więc szybko bym tu coś dla siebie znalazła...
Alija 20:07, 28 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
antracyt napisał(a)
Wczoraj zakończyłam (tak myślę ) sezon ogrodowy. Nie ogarnęłam wszystkiego co planowałam, ale mam dość. Resztę zostawiam sobie na przyszły rok.
A od dzisiaj, żeby nie było nudy zabraliśmy się za odświeżanie wnętrz. Mam nadzieję, że do świąt zdążymy


Ja też już zakończyłam sezon ogrodowy, wystarczy, reszta na wiosnę.
Kolorki fajne, będziesz miała pięknie odnowiony dom na święta.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Pszczelarnia 20:46, 28 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
lilarose napisał(a)


dokładnie, nie ma żadnych usprawiedliwień
słuchajcie, w ogródkach przydomowych sprawa jest bardzo łatwa- zakładajcie na noc duze produkcyjne plastikowe doniczki. Jesli nawet z jakiegoś powodu nie zdazycie ich rano zdjąć, daliom sie nic nie stanie. Tam sa dziurki w dnie, więc dalie nie umrą. Generalnie młode dalie przykrywane na noc super rosną, mają cieplutko a ślimaki nie mają do nich dostępu. W zeszłym roku, jak byliśmy na działce od rana codziennie, moje dalie były tak wyrośnięte, jakby były pędzone od wczesnej wiosny





świetny patent!

Kórnik zamykają / likwidują, zdążysz jeszcze zrobić zakupy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies