Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 20:16, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
lilarose napisał(a)
na takich areałach, to się można porządzić
Ja mam w perspektywie zakładanie sporej rabaty przed Domem Działkowca i słabo mi, jak sobie pomyślę o kopaniu, bo już przy zakładaniu małego kwietnika okazało się, że wszędzie pod spodem żużel Chyba koparka będzie potrzebna

No to masz wyzwanie. Koniecznie pochwal się etapami prac i efektem końcowym
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:20, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Helen napisał(a)
Zuza, ale że tak szybko ludzie się budują, koszmar jakiś...

Rabaty masz super a płot z drewna opałowego to super pomysł, ale o tym już pisałam.

Teraz trochę przystopowali z budowami, bo materiałów brak... A tak serio, to jesteśmy dosłonie otoczeni. Dodatkowo w całej wsi powstało parę "osiedli" domów jedno i kilkurodzinnych. Nie cieszy mnie to wcale.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:22, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Alija napisał(a)

Ale masz jeszcze piękne zbiory, o tej porze, super.

To już ostatki, ale oczywiście bardzo cieszą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 20:38, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Alija napisał(a)
Lubię oglądać takie porównania, na zdjęciach dopiero widać, jak się zmieniają rabaty i rozrastają rośliny. Takie podsumowanie całego sezonu. Teraz możesz już odpoczywać i planować następny rok ogrodowy.
Pozdrawiam.

Haha, dobrze by było
Trochę mi jeszcze pracy zostało, muszę dokończyć rozwozenie obornika na rabaty, ogarnąć szklarnię i bardzo bym chciała przygotować pas przy truskawkach na mini rabatę daliową. Chciałam ją zrobić metodą no-dig. Może do pierwszych przymrozków się wyrobię Zostanie mi jeszcze tylko wsadzenie resztek tulipanów do donic i wtedy będę mogła odpoczywać

Tutaj (na czerwono) chciałabym dalie dać. To przekopane, to teraz jest poletko truskawek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 22:01, 16 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
na takich areałach, to się można porządzić
Ja mam w perspektywie zakładanie sporej rabaty przed Domem Działkowca i słabo mi, jak sobie pomyślę o kopaniu, bo już przy zakładaniu małego kwietnika okazało się, że wszędzie pod spodem żużel Chyba koparka będzie potrzebna


Ale dlaczego Ty masz to sama kopać, no chyba będziesz miała jakąś pomoc?

Zuzia - fajne poletko Truskawkowe też, u mnie truskawki za mało słońca, słabo rosną, więc zostało tylko parę krzaczków w rabacie różano - bylinowej
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basieksp 22:11, 16 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
Ale będziesz miała słodkie truskawki, super słoneczne miejsce ja mam swoje w takim kącie, z braku miejsca
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 22:34, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Dziewczyny, te truskawki już są od wiosny Wstawiłam stare zdjęcia, żeby pokazać, gdzie dalie chcę wcisnąć. Rzeczywiście były słodkie
Trochę się właśnie obawiam, czy jak dam tu dalie, to nie zacienię sobie truskawek rosnących najbliżej. Wprawdzie latem słońce inaczej (wyżej) operuje, ale jednak ok metrowa przegroda się zrobi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 22:49, 16 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Ale dlaczego Ty masz to sama kopać, no chyba będziesz miała jakąś pomoc?

Zuzia - fajne poletko Truskawkowe też, u mnie truskawki za mało słońca, słabo rosną, więc zostało tylko parę krzaczków w rabacie różano - bylinowej


no mi od patrzenia na kopiących jest słabo
mój mąż kilofem kuł w jednym miejscu, żebym trzmielinę mogła posadzić- ale on mięśniory ma (kajakarz), to jakoś mu szło. Normalni ludzie niewiele byli w stanie tam zrobić.
Teraz już wiem, że muszę jakiś sprzęt zorganizować, żeby ten żużel wybrać- zwłaszcza na tej dużej rabacie, którą mam w planach robić.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 23:01, 16 lis 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Super pomysł z rabatą daliową no dig
Generalnie no dig coraz bardziej do mnie przemawia i zaczynam też wdrażać gdzie mogę
A dalie za mną chodzą, miejsca nie mam, truskawki chcę poszerzyć więc chyba pomysł zgapię całkiem bezczelnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:06, 17 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
lilarose napisał(a)


no mi od patrzenia na kopiących jest słabo
mój mąż kilofem kuł w jednym miejscu, żebym trzmielinę mogła posadzić- ale on mięśniory ma (kajakarz), to jakoś mu szło. Normalni ludzie niewiele byli w stanie tam zrobić.
Teraz już wiem, że muszę jakiś sprzęt zorganizować, żeby ten żużel wybrać- zwłaszcza na tej dużej rabacie, którą mam w planach robić.

Nie wiem, co tam planujesz ostatecznie, ale jak same byliny, to może wystarczy rabata podwyższona(z nawiezioną materią organiczną)?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies