Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 09:15, 17 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11703
Magara napisał(a)
Super pomysł z rabatą daliową no dig
Generalnie no dig coraz bardziej do mnie przemawia i zaczynam też wdrażać gdzie mogę
A dalie za mną chodzą, miejsca nie mam, truskawki chcę poszerzyć więc chyba pomysł zgapię całkiem bezczelnie

Zgapiaj na zdrowie ale pod warunkiem, że w końcu się jakimiś fotami z ogrodu pochwalisz

Mini poletko daliowe to będzie mój pierwszy raz z no-dig, taki ekscytujący eksperyment Zastanawiam się tylko, jak wysoko będę musiała materii organicznej dodać, zeby się w niej zmieściły daliowe karpy. Chyba minimum 20cm, będę musiała do tego jakąś ramę z desek zrobić, żeby mi się nie rozłaziło na truskawki. Początkowo planowałam płotek, ale nie zdążę go zrobić przed rozkładaniem materii organicznej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 18:31, 17 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)

Nie wiem, co tam planujesz ostatecznie, ale jak same byliny, to może wystarczy rabata podwyższona(z nawiezioną materią organiczną)?

no niestety- planowane są oprócz bylin drzewka i krzewy. I podwyższyć tam tez nie za bardzo jest gdzie. Nic, teraz przynajmniej wiem, co tam siedzi- można się wcześniej przygotować.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 20:18, 17 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


no mi od patrzenia na kopiących jest słabo
mój mąż kilofem kuł w jednym miejscu, żebym trzmielinę mogła posadzić- ale on mięśniory ma (kajakarz), to jakoś mu szło. Normalni ludzie niewiele byli w stanie tam zrobić.
Teraz już wiem, że muszę jakiś sprzęt zorganizować, żeby ten żużel wybrać- zwłaszcza na tej dużej rabacie, którą mam w planach robić.


Podziwiam Twoją empatyczność
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 14:24, 19 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11703
Szklarnia posprzątana kompostownik zapełniony zieleniną

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 15:40, 19 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale czerwień! U mnie żadna papryka nie dojrzała aż tak, no ale Pomorze to nie Wielkopolska, niestety Pora się pogodzić z faktem, że u mnie naprawdę dobrze będą rosły sosny i żarnowce.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basieksp 15:58, 19 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10294
Ale Ty masz tych dobroci jeszcze jestem pod wrażeniem teraz do ciemnego, czy jakieś przetwory, bo z zielonych też można jakieś słatki robić, kiedyś gdzieś w necie przepis widziałam, ale nigdy nie robiłam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Margerytka40 08:12, 20 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
antracyt napisał(a)
Szklarnia posprzątana kompostownik zapełniony zieleniną



Nawet przez monitor czuję zapach tych plonów
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 08:21, 20 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Ja tylko napiszę mniam pomidorki, adios pomidory
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 09:06, 20 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11703
Tak, możnaby zaśpiewać: Addio pomidory!

Asia, teraz najbardziej pachnie papryka

Basiu, zostawiam sobie tylko miskę, a skrzynka jedzie dzisiaj w dobre ręce

Magda, jestem zachwycona tymi paprykami. Zebrałam nasiona z papryk lidlowych(szpiczastym). Wszystkie wzeszły, pięknie plonowały i bardzo mi smakują. Teraz już nie są tak słodkie, jak w pełni sezonu, ale nadal mocno aromatyczne. Polecam spróbować, sprawdziły się lepiej niż takie klasyczne, nawet u moich rodziców, którzy je na w zachodniopomorskim uprawiali (dzięki mnie)

W szklarni zerwałam sobie jeszcze takie maleństwa z bonusikiem


ps. Mężaty robi mi dzisiaj ramę do daliowej no-dig, jupi!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:53, 20 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11703
No i daliowa zrobiona Kartony, grubą warstwa obornika i mocno przekompostowane zrębki. Rama wyszła męzatemu o 20cm szersza, 10cm dłuższa i 5cm głębsza... czyli jak zwykle trochę mnie to drażni, ale na zmiany już nie było szansy, chyba, że za tydzień. Czekać mi się nie chciało. Teraz tylko czekam do wiosny, domawiam dalie i sadzę Będą mocna kolory: ciemne bordo, róż i pomarańcz

ps. Udajemy, że nie widzimy chwastów w truskawkach i rudego bukszpana
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies