Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 12:51, 04 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Kaśka, dla mnie wszelakie świry nie robiące nikomu krzywdy są ok

Dagmara, ja bym za dużo nie myślała, tylko kupiła np 2 karpy na próbę

Dzisiaj u nas pierwszy śnieg
Wprawdzie topi się wyjątkowo szybko, ale przy tym cały czas pada zapewniając odrobinkę bieli
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 13:03, 05 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Zima u Ciebie już się pojawiła, u mnie jeszcze nie. Trochę pada, ale nie ma mrozu, więc od razu się topi. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej niezupełnie, bo w nocy mrozik, a śnieżnej kołderki brak.
Ciemierniki pięknie "zapączkowane".

Pooglądałam Twoje zestawienia dalii, jest co podziwiać, cudne.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
nicol21 15:59, 05 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
antracyt napisał(a)
Daliowa kusicielka - podoba mi się
Moim zdaniem jest wiele bardziej wymagających roślin. Tym musisz poświęcić tylko dzień na wsadzenie i dzień na wykopanie No i przytulny kącik na przeczekanie zimy.
Przyznam się, chociaż głupio to brzmi, na strych nie wchodzę. Prowadzą do niego nie do końca skręcone schody, mężaty od 7 lat je skręca i zaczynam podejrzewać, że to działanie celowe . W związku z tym, wszystko co ma na strych trafić i z niego zejść przechodzi przez jego ręce. Strych jest docieplony, ale nie ogrzewany, podejrzewam, że zimą jest tam ok 2-5 stopni na plusie.



Takkkk.... skąd ja to znam.... jestem facetem. Powiedziałem, że zrobię to zrobię i nie trzeba mi co pół roku przypominać. Historia naszego alarmu ma już prawie 10 lat. Chałupę będziemy budować, więc ten alarm skonczony nie zostanie. Choć nie widzę lubego żeby wnosił mi dalie ani inne krzaki...

Piękne zestawienie kolorów.
Fajnie, że podpisałaś kolaż.
Właśnie o Jowey miałam zagadać Bo mają parę pięknych, a któreś będą w moim must have na ten rok. Na pewno Jowey Winnie, ale też nad Frambo się zastanawiać będę. Chwilowo temat świąteczny się pojawił. Ale trzeba trzymać rękę na pulsie
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
antracyt 10:59, 06 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Jowey Winnie to moja ulubienica, kwitnie obficie cały sezon, ma długie łodygi (do bukietów idealne) i prześliczne przejścia kolorów (niestety tak trudne do uchwycenia na zdjęciach). Frambo w internecie wygląda bardzo fajnie, nawet przez chwilę się wahałam, czy nie rezerwować Myślałam też o Jowey Martina, jako towarzystwo dla La Luny. Ostatecznie przystopowałam, w końcu nie tylko dalie chciałabym mieć na wiejskiej, a rabata z gumy nie jest. Jedynie Carma Corona chodzi mi jeszcze po głowie i jeżeli nie dostanę Kelsey Annie Joy na nowe poletko, to istnieje prawdopodobieństwo, że się na nią skuszę.
Dla mnie kolejne dalie to wielka niespodzianka, kolory w katalogach często różnią się od rzeczywistych (zdjęcia robione są pod światło).

Jak tam Wasze Mikołajki? U mnie takie sobie, nockę mieliśmy z głowy, dziecię chore, objawy jak w ostrej "jelitówce" albo anginie... a lekarz dopiero późnym popołudniem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 17:42, 06 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ja na Jowey Winnie jestem nakręcona- mam tez rezerwacje na Jowey Mirella.
Frambo też jest boska, ale nie upchnę już - chyba, że zrezygnuję z ogórków

Choróbsk współczuję, do tego w remoncie... Trzymajcie się!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 18:29, 06 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Na szczęście okazało się, że to mniejsze zło, czyli jelitówka - minus taki, że mnie powoli też chwyta, obym przechodziła to łagodniej od córki.

ps. ogórków trochę szkoda
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 19:52, 06 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9995
Dużo zdrówka życzę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 09:08, 07 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)
Ja na Jowey Winnie jestem nakręcona- mam tez rezerwacje na Jowey Mirella.
Frambo też jest boska, ale nie upchnę już - chyba, że zrezygnuję z ogórków

Choróbsk współczuję, do tego w remoncie... Trzymajcie się!


Jowey Winnie ja też baardzo Ale póki co zrobiłam zamówienie gdzie indziej, a dla jednej JW chyba nie bardzo mi się kalkuluje.
Zamówiłam 4 odmiany, i tak będę bardzo mocno główkować, żeby je zmieścić. Nie sztuka wetknąć do ziemi - muszę znaleźć takie miejsce, żeby dały radę zakwitnąć i nie dały się zjeść ślimakom.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 17:41, 07 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Dzięki Basiu, na razie nie jest tak źle i liczę, że już tylko lepiej będzie
Niestety jelitówką zarażony też pan remontowy...

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:42, 07 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Mgduska napisał(a)


Jowey Winnie ja też baardzo Ale póki co zrobiłam zamówienie gdzie indziej, a dla jednej JW chyba nie bardzo mi się kalkuluje.
Zamówiłam 4 odmiany, i tak będę bardzo mocno główkować, żeby je zmieścić. Nie sztuka wetknąć do ziemi - muszę znaleźć takie miejsce, żeby dały radę zakwitnąć i nie dały się zjeść ślimakom.

Idę sprawdzić do Ciebie, czy się pochwaliłaś jakie odmiany nabyłaś
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies