Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 12:06, 10 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Zima nie jest moją ulubiona porą roku, ale skoro już jest, to zdecydowanie wolę śnieg i temperaturę do -10stopni niż szaroburą pluchę i temperaturę na plusie. Ta druga wersja przyprawia mnie o stan opisany przez Ciebie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:27, 10 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No właśnie, grudzień ze śniegiem - to lubię Jest kołderka i spokój. I radość, że z kopczykami zdążyłam, rzutem na taśmę
____________________
Sałatka pokrzywowa
violaskom 13:48, 10 gru 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ja niczego w ogrodzie nie przykrywałam, mam nadzieję, że śnieg trochę zabezpieczy rośliny. Ja nie wytrzymałam i wczoraj wysiałam begonię.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 15:27, 10 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Viola, ale Ty z tego co pamiętam, to specjalne lampy masz? Chociaż termin rzeczywiście szybki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
violaskom 19:32, 10 gru 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
antracyt napisał(a)
Viola, ale Ty z tego co pamiętam, to specjalne lampy masz? Chociaż termin rzeczywiście szybki

Zawsze begonię wysiewałam w styczniu, ale rozkręcała się dopiero w lipcu. Zawsze myślałam, żeby wysiewać ją trochę wcześniej. A teraz pewnie dlatego, że nic nie mogę robić w ogrodzie to nie wytrzymałam i wysiałam ją wczoraj. Doświetlam ją i podgrzewam, ale pierwsze moje wysiewy były bez lamp i mat grzewczych i też były udane. Dalie do doniczek wsadzałam w lutym i robiłam z odrostów sadzonki. Bardzo łatwo się ukorzeniały i narobiłam sobie dużo nowych sadzonek.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Magara 00:46, 11 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Sposób na podpędzanie dali - zapisany
Miejsce na dalie mam - jedno w słońcu, a jedno w półcieniu, będę próbować, chyba
Na ślimaki chętnie zwalę winę za podarowane dalie, które nie wyszły... Ślimaki są mi w ogóle solą w oku bo mi mocno w sezonie 2021 szkód narobiły, głównie w podwyższonych skrzyniach warzywnych - w nadchodzącym sezonie będę próbować z taśmą miedzianą... Na pohybel
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 07:39, 11 gru 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Też mam niestety dużo ślimaków, tych bez domków. Moje podwyższone rabaty obudowałam takim metalowych ogrodzeniem

https://m.media-amazon.com/images/I/91YVT9dQUjL._AC_SX425_.jpg

https://schneckenhilfe.de/wp-content/uploads/2020/04/Schneckenzaun-L-Form.jpg

Taśma sie u mnie nie sprawdziła, inne sposoby też. Jedynie to metalowe ogrodzenie działa bardzo dobrze Mąż mi je przykręcił do desek rabaty i stoi tak już od chyba 4 lat.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 12:01, 11 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
violaskom napisał(a)

Zawsze begonię wysiewałam w styczniu, ale rozkręcała się dopiero w lipcu. Zawsze myślałam, żeby wysiewać ją trochę wcześniej. A teraz pewnie dlatego, że nic nie mogę robić w ogrodzie to nie wytrzymałam i wysiałam ją wczoraj. Doświetlam ją i podgrzewam, ale pierwsze moje wysiewy były bez lamp i mat grzewczych i też były udane. Dalie do doniczek wsadzałam w lutym i robiłam z odrostów sadzonki. Bardzo łatwo się ukorzeniały i narobiłam sobie dużo nowych sadzonek.

Muszę kiedyś spróbować rozmnożyć w ten sposób dalie, zacznę o Cafe au Lait której karpa przyrasta najwolniej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:05, 11 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Magara napisał(a)
Sposób na podpędzanie dali - zapisany
Miejsce na dalie mam - jedno w słońcu, a jedno w półcieniu, będę próbować, chyba
Na ślimaki chętnie zwalę winę za podarowane dalie, które nie wyszły... Ślimaki są mi w ogóle solą w oku bo mi mocno w sezonie 2021 szkód narobiły, głównie w podwyższonych skrzyniach warzywnych - w nadchodzącym sezonie będę próbować z taśmą miedzianą... Na pohybel

Na razie nie mam tego problemu, chociaż w tym roku na nowej cienistej coś objadło mi doszczętnie miniaturową kokoryczkę. Parę łysoli na tej rabacie widziałam i podejrzewam, że to ich sprawka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:13, 11 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
W przerwie między porządkami zrobiłam obchód ogrodu. Słońce wyszło i zrobiło się piękne Nieletnie zadeptały biały dywan na trawniku, więc tylko trochę zbliżeń wstawiam

Jabłonki w biżuterii
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies