Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 18:47, 07 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Idę sprawdzić do Ciebie, czy się pochwaliłaś jakie odmiany nabyłaś


Już
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:55, 09 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Puk, puk... ja w temacie dalii, bo tu Daliowy Portal Informacyjno-Kuszący nie śpi przecież
Tak oglądam sobie, oglądam i staram się zapomnieć o tym, co mi się ostatnio przypomniało, że jak dostałam od sąsiadki kilka karp dalii chyba dwa sezony temu to mi żadna nie wyszła
No ale pierwsze koty za płoty i czas na drugie rozdanie
Dziewczyny - czy dalie to tylko do pełnego słońca czy są też może jakieś do półcienia??


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:36, 10 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Moje rosną w pełnym słońcu, a te, które mają go trochę mniej, wyginają się w jego stronę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:45, 10 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Puk, puk... ja w temacie dalii, bo tu Daliowy Portal Informacyjno-Kuszący nie śpi przecież
Tak oglądam sobie, oglądam i staram się zapomnieć o tym, co mi się ostatnio przypomniało, że jak dostałam od sąsiadki kilka karp dalii chyba dwa sezony temu to mi żadna nie wyszła
No ale pierwsze koty za płoty i czas na drugie rozdanie
Dziewczyny - czy dalie to tylko do pełnego słońca czy są też może jakieś do półcienia??




Więcej słońca = więcej kwiatów.

Najlepiej sadzić dalie podpędzone - w kwietniu, jak już zaczynają puszczać pędy, trzeba je włożyć do donicy z ziemią, lekko podlać i czekać, aż pojawią się liście, wtedy można już podlewać regularnie. Ziemi na tym etapie wcale dużo nie potrzeba, najmniejsza doniczka, do której się mieszczą wystarczy, trzymać w widnym miejscu, żeby się nie wyciągały.

Takie dalie mają znacznie szybszy start, a problem z daliami jest taki, że w naszym północnym, byle jakim lecie, mają krótki sezon - czasem za krótki na zakwitnięcie - więc trzeba im ten sezon maksymalnie wydłużyć.

Nie wiem dlaczego tamte karpy nie wyszły - może były przesuszone, czyli nieżywe. A może wyszły, ale je ślimaki zrównały z ziemią?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:49, 10 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
A może tak jak u mnie zgniły?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 09:31, 10 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Mgduska napisał(a)


Więcej słońca = więcej kwiatów.

Najlepiej sadzić dalie podpędzone - w kwietniu, jak już zaczynają puszczać pędy, trzeba je włożyć do donicy z ziemią, lekko podlać i czekać, aż pojawią się liście, wtedy można już podlewać regularnie. Ziemi na tym etapie wcale dużo nie potrzeba, najmniejsza doniczka, do której się mieszczą wystarczy, trzymać w widnym miejscu, żeby się nie wyciągały.

Takie dalie mają znacznie szybszy start, a problem z daliami jest taki, że w naszym północnym, byle jakim lecie, mają krótki sezon - czasem za krótki na zakwitnięcie - więc trzeba im ten sezon maksymalnie wydłużyć.

Nie wiem dlaczego tamte karpy nie wyszły - może były przesuszone, czyli nieżywe. A może wyszły, ale je ślimaki zrównały z ziemią?


Ja w tym moim pierwszym roku daliowania też chciałam je podpędzić... zagraciłam pół garażu i nici... nawet jeden łebek nie wyszedł. Miały ciepło, podlane, ale nie zalane. Tyle że światła tam nie miały, pewnie dlatego. W nowym roku będę sadzić dopiero jak będę mogła na ogródek dać. Bo znów czekają mnie pojemniki :/.

Ale chyba z tych pędzonych łatwiej można uszczyknąć na nowe rośliny - tzn szybciej i te nowe rośliny mają więcej na wytworzenie bulwy.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
antracyt 09:34, 10 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Dzisiaj w końcu mam zimę w ogrodzie

i za płotem

Do tego cały czas lekko pruszy.
Niech tak już zostanie do Świąt

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:40, 10 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
nicol21 napisał(a)


Ja w tym moim pierwszym roku daliowania też chciałam je podpędzić... zagraciłam pół garażu i nici... nawet jeden łebek nie wyszedł. Miały ciepło, podlane, ale nie zalane. Tyle że światła tam nie miały, pewnie dlatego. W nowym roku będę sadzić dopiero jak będę mogła na ogródek dać. Bo znów czekają mnie pojemniki :/.

Ale chyba z tych pędzonych łatwiej można uszczyknąć na nowe rośliny - tzn szybciej i te nowe rośliny mają więcej na wytworzenie bulwy.

Moje co roku sadzę do doniczek i już mocno podpędzone do ziemi. Niektóre już w czerwcu zaczynają kwitnąć. W doniczkach, jak tylko zaczynają przebijać się przez ziemię wstawiam w miejsce, gdzie najwięcej światła mają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:14, 10 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
nicol21 napisał(a)


Ja w tym moim pierwszym roku daliowania też chciałam je podpędzić... zagraciłam pół garażu i nici... nawet jeden łebek nie wyszedł. Miały ciepło, podlane, ale nie zalane. Tyle że światła tam nie miały, pewnie dlatego. W nowym roku będę sadzić dopiero jak będę mogła na ogródek dać. Bo znów czekają mnie pojemniki :/.

Ale chyba z tych pędzonych łatwiej można uszczyknąć na nowe rośliny - tzn szybciej i te nowe rośliny mają więcej na wytworzenie bulwy.


No to może znów - coś nie tak było z karpami.
Zdrowe karpy SAME zaczynają ruszać w kwietniu, same zaczynają się pojawić zielone pędy - wtedy siup do ziemi, rosną w oczach
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 10:55, 10 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Dzisiaj w końcu mam zimę w ogrodzie




Zuza - " w końcu" ???
ja czuję, że lecę w dół dobrze, że te nasiona i dalie na tapecie- inaczej bym sie zawineła w koc i do wiosny odwróciła plecami do świata
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies