Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 21:42, 12 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Helen napisał(a)
Bardzo fajnie Wam wyszły ozdoby świąteczne. Takie kolorowe najlepsze.

Najważniejsze i najfajniejsze, że wspólnie robione
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 21:49, 12 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Pszczelarnia napisał(a)
Piernikowa choinka - marzenie!

Cała piernikowa byłaby bajkowa
U nas musi być mieszaną, bo inaczej do Wigili zostałaby "łysa". Wielbiciele piernikowych ozdób po cichu podjadą ozdoby. Dodatkowo, wszystko co jadalne musi wisieć powyżej zasięgu rudego pyska, który też jest fanem pierników i cukrowych lasek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Margerytka40 22:02, 12 gru 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jak pierniczki to już pachnie świątecznie. My dziś z córą pierogi wspólnie robiłyśmy. Cenne to chwile spędzone razem. Trzeba pielęgnować te momenty póki tylko się da.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
antracyt 22:03, 12 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Mgduska napisał(a)
U Ciebie szron tak pięknie dekoruje, szron, który u mnie chyba się nie zdarza, pewnie dlatego, że mam zaciszniej?
Obiedka jest rzeczywiście śliczna, jak masz ją posadzoną - z brzegu rabaty, w środku? Nie wiem jak ona działa na rabacie.

U mnie taki szron, a właściwie szadź powstaje przy mgłach(tych mamy pod dostatkiem). Czy to przez otwartą przestrzeń, czy bliskość rzeki? Nie wiem, ale jest pięknie
Obiedkę mam posadzoną źle, tzn zbyt głęboko na rabacie. Miałam pomysł, żeby ją dać nad oczko wodne(z drewnianą ramą). Wygląda to dobrze, fajnie przewiesza się nad taflę wody, ale za chwilę będzie miała za ciemno. Z brzegu rabaty może być, w drugim rzędzie też, ale coś dużo niższego powinna mieć przed sobą, żeby jej pokroju nie zasłaniało.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:14, 12 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Margerytka40 napisał(a)
Jak pierniczki to już pachnie świątecznie. My dziś z córą pierogi wspólnie robiłyśmy. Cenne to chwile spędzone razem. Trzeba pielęgnować te momenty póki tylko się da.

Pachnie pierniczkami i choinką
Wspólne przygotowania do Świąt to dla mnie najmilsze chwile. Nawet jako studentka lubiłam wracać wcześnie do domu i wspólnie gotować świąteczne potrawy i ubierać choinkę. Mam nadzieję, że naszym dzieciom też tak zostanie.
Za pierogi zabieramy się w przyszły tygodniu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 22:41, 12 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

U mnie taki szron, a właściwie szadź powstaje przy mgłach(tych mamy pod dostatkiem). Czy to przez otwartą przestrzeń, czy bliskość rzeki? Nie wiem, ale jest pięknie
Obiedkę mam posadzoną źle, tzn zbyt głęboko na rabacie. Miałam pomysł, żeby ją dać nad oczko wodne(z drewnianą ramą). Wygląda to dobrze, fajnie przewiesza się nad taflę wody, ale za chwilę będzie miała za ciemno. Z brzegu rabaty może być, w drugim rzędzie też, ale coś dużo niższego powinna mieć przed sobą, żeby jej pokroju nie zasłaniało.


Myślę, że jedno i drugi - dużo wilgoci i otwarta przestrzeń, specyficzne warunki.

Co do obiedki - to taka biżuteria Jeśli gdzieś na nią trafię, to się ucieszę, bo taki detal gdzieś w ogrodzie zawsze się przyda
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:10, 13 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Ja na pewno też ją jeszcze dokupię i dumam, czy nie przesunąć drugiego (kanciatego) oczka bliżej krawędzi rabaty. Dereń cousa rośnie tak szybko, że za chwilę będę tam miała dużo więcej cienia niż przewidywałam.

Przy okazji, wijąc wianki, wymyśliłam miejsce na narcyzową łączkę(a właściwie pas) na nowej części Mam teraz sporo czasu na przemyślenia jak do tematu podejść, jak moje piaski do tego przygotować(czy to się w ogóle uda?) i jakie odmiany wybrać - na pewno łatwo naturalizujące. Ewo Pszczółko, muszę po raz kolejny Twój wątek przejrzeć w poszukiwaniu mądrych rad na ten temat
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 15:02, 13 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Piękny ogród zimą malowany.
w pierniki dużo serducha zostało włożone, na pewno pycha.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Alija 22:35, 13 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
antracyt napisał(a)
W przerwie między porządkami zrobiłam obchód ogrodu. Słońce wyszło i zrobiło się piękne Nieletnie zadeptały biały dywan na trawniku, więc tylko trochę zbliżeń wstawiam


Zuziu, przepiękne zimowe zdjęcia, po prostu przepiękne.
Dużo masz tych zimowych głodomorów , u mnie też jest dużo. Wyobraź sobie nad staw przylatuje ostatnio czapla siwa, nigdy wcześniej nie widziałam tego ptaka z małej odległości.
No i ozdoby świąteczne już masz zrobione, podziwiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 11:23, 14 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Szron chyba jeszcze ładniej wyglada niż śnieg w ogrodzie. Cudnie przedstawiłaś swój ogród w tej bajkowej odsłonie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies