Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Roocika 08:41, 16 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Te starsze dzieci też się nawet z centymetra śniegu cieszą Chociaż w tym drugim przypadku głupsze pomysły potrafią im wówczas do głowy wpaść Jedna z nieletnich napisała ostatnio "dla żartu" w nowej części ogrodu niezbyt cenzuralny zwrot na śniegu, który zauważyli dopiero znajomi. Obawiam się, że sąsiedzi ze swojego balkonu mieli też na niego dobrą perspektywę... mam nadzieję, że nie wzięli tego do siebie.

ps. Pierniki były takie pyszne, że wczoraj musieliśmy dorabiać kolejną porcję Z poprzedniego pieczenia, te co nie trafiły na choinkę w dziwny sposób zniknęły. Tym razem całość została schowana i będzie wystawiona na widok publiczny dopiero na święta


Dzieciaki nie wiedzą co zrobić z emocjami teraz, moja córeczka czasami nie wie jak ma z siebie te emocje wyrzucić.

Ładne pierniki, ja to piekę oszukane BG, więc muszę przed świętami coś machnąć bo inaczej się zepsują
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 21:00, 16 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Dziecięce/młodzieżowe emocje w obecnych czasach to temat na bardzo długą dyskusję.

BG? bez glutenu? Nie wystarczy zmienić mąkę?

Dzisiaj mężaty z dziewczynami lepi pierogi, ja jutro dodam swoje (rodzinny przepis, farsz ziemniaczano-grzybowy)


Towarzystwo pracuje, ja się relaksuję oglądając filmy Sary Backmo z ogrodu Ninnie(nie wiem jakiej). Bardzo mi się podoba ten ogród i sposób jego prezentacji w różnych momentach roku.
To przykładowy odcinek:
https://youtu.be/PdGPa50DZhI

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 22:51, 16 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Dziecięce/młodzieżowe emocje w obecnych czasach to temat na bardzo długą dyskusję.

BG? bez glutenu? Nie wystarczy zmienić mąkę?

Dzisiaj mężaty z dziewczynami lepi pierogi, ja jutro dodam swoje (rodzinny przepis, farsz ziemniaczano-grzybowy)


Towarzystwo pracuje, ja się relaksuję oglądając filmy Sary Backmo z ogrodu Ninnie(nie wiem jakiej). Bardzo mi się podoba ten ogród i sposób jego prezentacji w różnych momentach roku.
To przykładowy odcinek:
https://youtu.be/PdGPa50DZhI


zbystrzałam!
farsz ziemniaczano-grzybowy
podziel się przepisem
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 08:30, 17 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

zbystrzałam!
farsz ziemniaczano-grzybowy
podziel się przepisem


Hej, ale to "zbystrzałam" jest takie warszawskie - mój Tata tak mówił , studiował w Warszawie.
U nas słowo nieznane
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 11:52, 17 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
U nas też nie funkcjonuje taki zwrot


Pierogi z ziemniakami i suszonymi grzybami:

Przepis na pierogi wraz z dziadkami przyjechał z kresów wschodnich. Jest bardzo prosty.
Ilości składników na oko ale mniej więcej grzyby stanowią 1/2 ilości ziemniaków.
Suszone grzybki moczone wcześniej w wodzie(min godzinę) drobno siekamy.
Smażymy na małej ilości oleju z cebulą.
Doprawiamy solą i mocniej pieprzem i pieprzem ziołowym.
Łączymy z gotowanymi w osolonej wodzie, tłuczonymi ziemniakami(najlepiej jakby miały więcej skrobi).
Farsz gotowy
Ja najlepiej lubię je z kapustą z grzybami i sosem grzybowym. Gotowane i ewentualnie podsmażone.
Smacznego
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 09:58, 18 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Bardzo świątecznie u Ciebie, są pierniczki i pierogi.
Bardzo rozbawił mnie napis na śniegu, dzieci są nieprzewidywalne.
Ciekawy przepis na pierogi, nie znałam, może wypróbuję?
Filmik ogrodowy obejrzałam, uwielbiam takie klimaty.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
antracyt 19:55, 19 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11700
Alicjo, w tym roku wyjątkowo szybko rozpoczęliśmy świąteczny sezon. Nie przeszkadzają mi nawet nadmiary piosenek tematycznych w odbiorniku radiowym i reklamy w TV Cieszę się tym czasem.
Choinka też już ubrana.


A do tego uruchomiliśmy w ten weekend saunę, czyli mimo pogody mamy zimę na całego
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 21:32, 19 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10269
Też obejrzałam filmik, bardzo mi się podobał ten ogród I Twoja choinka Też mi się podoba
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:44, 19 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pierogi, choinka ubrana, relaks- czegóż chcieć więcej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Roocika 22:11, 19 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tak, bg- bez glutenu. Podmiana nie idzie łatwo, chyba, że piernikami chce wybić okno
Pierogi też trzeba zrobić tuż przed, bo inaczej są kruche i się rozwalają na patelni, a ja nie lubię bezglutenowych miksów ryżowo kukurydziano chemicznych więc muszę się uzbroić w cierpliwość i czas

Relaksu mi bardzo brakuje, może się chociaż zarażę wirtualnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies