Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Agatorek 11:44, 25 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wesołych Świąt i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 14:41, 26 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Dziewczyny drogie To już ostatnie podrygi Świąt, mam nadzieję, że u Was również przyjemnych jak u mnie.
Za wszystkie życzenia serdecznie dziękuję
Pogoda w tym roku bardzo miłe zaskoczyła, nie pamiętam tak śnieżnych i mroźnych świąt w ciągu ostatnich lat. W nocy -15, w dzień -7, a do tego słońce i bezchmurne niebo sprzyjające spalaniu nadprogramowych kalorii na świeżym powietrzu W karmnikach jak w ulu, do stałej gromadki dołączyły szczygły i kos, który po objedzeniu owoców róży dostał jabłko w gratisie
Trochę spacerowych krajobrazów zostawiam + jeden jadr z ogrodu.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 23:41, 26 gru 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1687
Bajecznie ....
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kasya 07:56, 27 gru 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42298
W tym roku na święta klimat był taki jak trzeba
Tylko ten mróz….
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 09:40, 27 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Nadal jest tak ładnie, tylko coraz zimniej... czyli jak to w zimie.
Na razie staram się nie myśleć o ewentualnych stratach, chociaż podejrzewam, że kalina bodnantska mimo sporej ilości pąków kolejny rok z rzędu nie zachwyci kwiatami.

Za to na Wigilię kwiatami uraczył mnie tulipan
Przyniosłam przypadkiem całą gromadkę cebul do domu razem z szałwią na zimowanie.
Na zdjęciu obok, prezent idealnie trafiony. Dla tych, co tak jak ja mają prócz ogrodu również "swoje" łąki

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 10:49, 27 gru 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1687
Tulipan rozbraja ...

A książka to w formie poradnika ze zdjęciami ?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 10:54, 27 gru 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Aniu, to bardziej dziennik z obserwacji + przemyślenia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 16:57, 27 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nie pamiętam takiej pięknej pogody w Święta, będzie co wspominać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 22:42, 28 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fajnie się udało w tym roku ze śniegiem na Święta, wreszcie było tak, jak powinno

A ja zapomniałam obfotografować moje zdobycze Ale sobie macam torebki z nasionami i czytam na zmianę, bo też dostałam lekturę piękną i ogrodniczą
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:55, 28 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Ja dziś miałam "przyjemność" przejścia się naszą gdańską Galerią Bałtycką - miałam do wyboru iść wzdłuż smrodliwej ulicy albo przemknąć przez Galerię. No to stwierdziłam, że skoro już jestem w Wielkim Mieście to kupię nowe rękawice kuchenne bo stare są po prostu stare i zużyte (szok - kupić się nie dało bo chciałam takie uniwersalne bez złotej choinki, krasnala i merry christmas). I powiem Wam, że po tej wizycie wróciłam do domu odmieniona - od ilości ludzi kręcących się bez większego sensu z obłędem w oczach, od świateł, muzyki, chaosu i hałasu - głowa mi pękała przez kilka godzin. Albo odwykłam od miejskich atrakcji albo świat się zmienia i mnie przerasta Kupowania prezentów na ostatnią chwilę nie rozumiem i pewnie już nie zrozumiem ale mnie Babcia nauczyła, że o prezentach się myśli najdalej z czerwcu, a czas gdy rozpoczyna się Jarmark Dominikański to już ostateczna ostateczność

Niezależnie od powyższego - Wesołych Świąt dla Wszystkich Was i jak najwięcej Normalności

P.S. a na potłuczone miseczki w sklepach - OC w życiu prywatnym jako dodatek w polisie mieszkaniowej czy samochodowej - nieduży koszt a zawsze jakoś raźniej szczególnie pilnuję, żeby Małżonek miał wykupione


O, to jest niezła myśl, chociaż ja nie mam zamiaru już nic tłuc

Ja po każdej wizycie w w centr. handl. mówię sobie, że to już ostatni raz! Ten obłęd, który ludzie mają w oczach, wszystkim się udziela, i jest to zupełnie inny rodzaj obłędu, niż w centr. ogrodniczym, gdzie głupieje się zwyczajnie od nadmiaru szczęścia. I co najwyżej człowiek wyjdzie z paroma nadprogramowymi roślinkami, a co tam, inaczej niż z galerii, skąd wychodzi nieszczęśliwy, sfrustrowany, z podejrzeniem, że jest nieforemny (nic nie pasuje) i zmęczony. I głodny. Jak dobrze nic nie potrzebować
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies