Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:56, 01 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Cena rzeczywiście zachęcająca
Ciemierniki chwilowo w domu zdobią, ale jak prognozy pogody się sprawdzą i przymrozki nocne się skończą, to w weekend trafią na powiększaną rabatę przyśmietnikową.
Zabiorę się też w końcu za sadzenie truskawek, które od paru dni w domu czekają. Niestety zamówiłam o połowę za mało, nie wiem jak mi się to udało
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Ania111 19:29, 01 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
antracyt napisał(a)
Zmuszona byłam podjechać dzisiaj do Obi. Koszmar jakiś. Ludzi tłum, jakby w ogóle nikt się nie przejmował wirusem. My odbieralismy tylko towar, więc do środka nie wychodziłam, ale obserwowałam ludzi wewnątrz, którzy mijali się ramię w ramię, nie zachowując minimum ostrożności. Mam nadzieję, że nie będę zmuszona odwiedzać takie sklepy w najbliższym czasie. Strasznie współczuję pracującym tam ludziom.
Przy bramie wyjściowej wypatrzyłam ciemierniki i korzystając z okazji, że przy kasach na chwilę zrobiło się pusto nabyłam 2 sztuki w oszałamiającej cenie 6pln za szt



Zuzia ,

Też zauważyła, że niektórzy nie rozumie
Co to znaczy zakaz
I hasło " ZOSTAŃ W DOMU "
Jak śmierć zapuka do kogoś bliskiego
Wtedy już będzie za późno

A ciemiernik piękny,
Szkoda, było by nie wziąść,
Tym bardziej " przy okazji "
____________________
Ania Spelnione marzenie
antracyt 08:03, 02 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Kilka dni temu mój tata dostał bardzo smutne wiadomości, że dwie bliskie mu osoby zmarły na koronawirusa. Jedna w Belgii, druga w Polsce. Strasznie go te wiadomosci dobiły. Myślę, że na długo zapamiętamy ten rok. Naprawdę nie mogę pojąć, że niektórzy ludzie nadal traktują tak lekko ten temat.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 08:49, 02 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zuza, jakie to smutne.
Też mam takie przemyślenia i pewnie będę musiała się odezwać w rodzinie w tej sprawie, ale skończy się to zapewne obrażeniem, bo zrozumienia na pewno nie będzie...
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 18:15, 03 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak Ci zazdroszczę tej szkółki. Mam obie. Kup śmiało.

Transitoria jest piękna (ale docelowo duża, mam 2 jedna większa, druga mniejsza, jeszcze w donicach).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 19:05, 03 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Mówisz, że Transitoria duża? Wyczytałam w kilku miejscach, że średnia. Jej liście mnie urzekły i te malutkie owoce na czerwonych szypułkach Owoce Dolgo wydają się na zdjęciach całkiem spore. Jakoś przegapiłam, że je masz. Poszukam na Twoim wątku zdjęć.
Szkółka rzeczywiście jabłonek pełna, można wybierać w odmianach. Pojechałam dzisiaj po zamówione truskawki i korzystając z okazji, że byłam jedynym klientem wpadłam w drzewka Jutro jak będzie tak samo pusto to po nie wjadę. Zadołuję i będą czekały do jesieni na przygotowanie miejscówki.
Dziękuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 18:51, 04 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Zdjęcia bardzo robocze
Malus Transitoria i Dolgo nabyte i zadołowane Dość mocno smukłe, ale wybierałam najbardziej proste. Ciemierniki trafiły do ziemi, na leśną rabatę.

Rabata przyśmietnikowa powiększona, darń zdarta, zostało jeszcze wzbogacenie ziemi w dobra wszelakie. W miejscu doniczki będzie róża The Pilgrim.


Tam gdzie stoi wiadro docelowo będzie się kończyła różanka. Zostało jeszcze przesunięcie miejsca na ognisko.
Truskawki posadzone. Żeby nie zapomnieć które gdzie: od prawej Senga Sengana, Honeoye, Sibilla, Albion.
Na dzisiaj mam dosyć
W poniedziałek muszę się zabrać za cięcie lawendy, młode przyrosty ma już spore.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 18:58, 04 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aaale piękne jabłonki I jakie duże A plany jeszcze większe

Widzę, że się narobiłaś - tak, jak pewnie każda z nas. Dobry, dobry dzień
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 19:02, 04 kwi 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
No całkiem wysokie te jabłonki, ta niższa ma koło 1,8m. Tylko cieniutkie na razie
Narobiłam się jak głupia i dobrze mi z tym
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 18:49, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Śliczny ciemiernik Lubię takie okazje cenowe w O. w normalnych czasach często polowałam na przeceny...nawet po pracy do domu często jechałam okrężną drogą i zahaczałam najpierw tam. Teraz chociaż pokusa wielka, nie jeżdżę
Ale, ale Siostra chyba idzie ogrodowo w moje ślady zakupowo też Wykupiła dziś prawie wszystkie bratki w Net...były po...0,30 zł za 10-pak tak tanio to bratków jeszcze nie miałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies