Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

lilarose 15:00, 10 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
No to tak... do koszyka trafiły i na razie czekają:
1. Big Raspberry/Aussie - nie mogę się zdecydować, którą odmianę wybrać
2. Ananas Noir
3. Sugar Baby
4. Cherokee Lime Stripes
5. San Marzano - jedyna odmiana, której jestem pewna

ten Sugar Baby interesujący- hm, przydałby się taki wczesny pomidorek
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
vita 17:15, 10 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ale już wiosnę tutaj czuć Nic dziwnego jak oczar zaczyna kwitnąć i taki wir zakupów. To się dobrałyście Żal mi się trochę zrobiło, ja już tylko Cytrynka Groniastego sieję. Smaczny i bezproblemowy.
Na przyśmietnikowej zacienianej przez sąsiada załóż sobie rabatkę z rarytasami cieniolubnymi. Jest w czym wybierać
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Monia81 17:26, 10 sty 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8010
antracyt napisał(a)
Mam 3 ulubione sprawdzone szklarniowe pomidory:
Black Cherry - odmiana bardzo plenna, smaczna, bezobsługowa. U mnie zaczyna najwcześniej i owoce na najdłużej. Rośnie intensywnie w szerz i w zwyż.
Black Prince - dla mnie najsmaczniejsza, owoce naprawdę duże, nawet za bardzo nie redukowane nie karłowacieją. Pomimo swoich rozmiarów jest ich całkiem sporo na krzaczku.
San Marzano - do spożycia na surowo nie za bardzo, ale idealne na przetwory. Hania Gruszka rekomenduje do suszenia.


Zuza dzięki Black Cherry znam i je lubię, a pozostałe sobie zapisuję
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
antracyt 17:39, 10 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Haha, Vito rzeczywiście towarzystwo się dobrało
Zanim doczekałam się szklarni siałam jedynie odmianę Maskotka, w ogóle się nad innymi nie zastanawiałam i było mi z tym dobrze. Większość warzyw wychodzi mi tak sobie. Okazało się jednak, że do pomidorów mam całkiem niezłą rękę(albo szczęście), szkoda by było tego nie wykorzystać
Z przyśmietnikową to całkiem dobry pomysł. Muszę tylko zabrać z niej wszystkie światłolubne. Na razie są tam jeszcze ostróżki (tylko tu chciały rosnąć w moim ogrodzie), lilie, powojnik i lubczyk. Razem tworzyły bardzo udany zestaw i miały idealne warunki glebowe, wilgoci sporo w nogach. Nie wiem dokąd im przeprowadzkę zrobić. Jak mi się to uda ogarnąć będę mogła myśleć o rarytasach
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:41, 10 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Monia81 napisał(a)


Zuza dzięki Black Cherry znam i je lubię, a pozostałe sobie zapisuję

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 17:42, 10 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
lilarose napisał(a)

ten Sugar Baby interesujący- hm, przydałby się taki wczesny pomidorek

To mi się właśnie w nim spodobało. W zeszłym roku zbiory rozpoczęły się bardzo późno, ale to raczej przez niskie temperatury.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:07, 10 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
antracyt napisał(a)
Pępowina ogrodowa

A jakie odmiany nabyłaś? Chciałabym jeszcze jedną do sprawdzonego zestawu dodać, w zeszłym roku kiepsko wybrałam.

Zuza - nie pamiętam, kupowałam na czuja Wczoraj oczywiście dokupiłam nasiona tych przez Ciebie polecanych, szczęśliwie u jednego sprzedawcy się udało
Później sprawdzę w zakupach i napiszę co kupiłam jeszcze - u siebie historyczna chwila kiedy nie będę komuś śmiecić w wątku
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 09:17, 11 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja wreszcie zrobiłam porządek w nasionach, okazało się, że mam jeszcze nasiona pomidorów.
Black Princa też chyba kiedyś miałam, lubię ciemne pomidorki.
Moja szklarnia, położona na północnych rubieżach kraju, prawie 150 mnpm, niestety nie oferuje tak dobrych warunków uprawy jam Wielkopolska, hmmm. Szukam więc takich odmian, którym naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:37, 11 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Magara napisał(a)

Zuza - nie pamiętam, kupowałam na czuja Wczoraj oczywiście dokupiłam nasiona tych przez Ciebie polecanych, szczęśliwie u jednego sprzedawcy się udało
Później sprawdzę w zakupach i napiszę co kupiłam jeszcze - u siebie historyczna chwila kiedy nie będę komuś śmiecić w wątku

Byłam, czytałam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:40, 11 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mgduska napisał(a)
Ja wreszcie zrobiłam porządek w nasionach, okazało się, że mam jeszcze nasiona pomidorów.
Black Princa też chyba kiedyś miałam, lubię ciemne pomidorki.
Moja szklarnia, położona na północnych rubieżach kraju, prawie 150 mnpm, niestety nie oferuje tak dobrych warunków uprawy jam Wielkopolska, hmmm. Szukam więc takich odmian, którym naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia.

To ja mimo wszystko polecam koktajlowe Black Cherry, dojrzewały u mnie do ostatniej chwili, a pod koniec września i w październiku to już na pewno dobrych warunków świetlnych nie ma nawet w Wielkopolsce.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies