Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 10:07, 11 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ok, rozejrzę się za nimi. Podobnie rosną koktailówki, które moja siostra sieje, wydłubane z pomidorków, które jej kiedyś zasmakowały. One owocują bardzo obficie i zdrowo, w gruncie lepiej niż w szklarni. Ale wiesz, moje ambicje nie kończą się na koktailowych, prawdziwe pomidorki też chcę
____________________
Sałatka pokrzywowa
galgAsia 10:29, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kurcze, wpuściłaś mnie w maliny z tymi pomidorami Też ruszyłam na poszukiwania internetowe i musiałam obejść się smakiem... Tych, co to je sieję od kilku sezonów, nie ma. A ja to taka trochę konserwa jestem i chciałabym mieć to, co zawsze.. Nic, nadzieje rozbudzone, apetyt też, będę szukała.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 10:38, 11 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11576
Asiu, wysłałam Ci priv.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 10:39, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Już widziałam, dzięki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 18:07, 11 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mgduska napisał(a)
Ja wreszcie zrobiłam porządek w nasionach, okazało się, że mam jeszcze nasiona pomidorów.
Black Princa też chyba kiedyś miałam, lubię ciemne pomidorki.
Moja szklarnia, położona na północnych rubieżach kraju, prawie 150 mnpm, niestety nie oferuje tak dobrych warunków uprawy jam Wielkopolska, hmmm. Szukam więc takich odmian, którym naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia.


Spróbuj z pomidorami rosyjskimi. Niektóre z nich mają krótszy okres wegetacji i znoszą niższe temperatury.
Tu masz zestaw z listą odmian , ale można wybrać i kupić je również osobno.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 18:21, 11 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11576
Haniu, kupowałaś nasiona w tym miejscu? Właśnie tu mam zapełniony koszyk.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 18:56, 11 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja też mam pełen koszyk
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:13, 11 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
antracyt napisał(a)
Haniu, kupowałaś nasiona w tym miejscu? Właśnie tu mam zapełniony koszyk.


Jeszcze nie kupowałam, ale w tym sezonie mam ochotę się skusić na New Big Dwarf i
Sugar Baby. U mnie pomidory rosną w gruncie. Do tej pory w drugiej części sezonu miałam problemy z zarazą ziemniaczaną. A te wybrane bardzo szybko zaczynają owocować. Sadzę głównie, poza kilkoma krzaczkami San Marzano, odmiany karłowe. Mają niewielkie owoce, ale zbiory dają niezłe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:16, 11 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Zuza, ta podlinkowana strona bloga z opisem pomidorów jest niesamowita. Nigdy nie spotkałam się z tak apetycznymi recenzjami odmian. Nie mogłam się oderwać od czytania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kokesz 01:38, 12 sty 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zuza, ta podlinkowana strona bloga z opisem pomidorów jest niesamowita. Nigdy nie spotkałam się z tak apetycznymi recenzjami odmian. Nie mogłam się oderwać od czytania.


Hehe ja też nawet spać przez to nie mogę
Będą mi się śniły dwarfy
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies