Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Kokesz 14:19, 03 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Ja właśnie wykorzystałam piękną pogodę i cięłam Do tego ogarnęłam częściowo miskanty i inne brzydko leżące trawy. Od razu mi lepiej


Zazdroszczę jak wracam z pracy to już szaro
Nawet poszłam wczoraj zobaczyć czy przebiśniegi wyszły ale nic nie dojrzałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 14:40, 03 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Obczytane Wniosek taki, że ciąć Bardzo mi się podoba stwierdzenie, że lepiej źle przyciąć niż nie zrobić tego wcale Niech się dzieje


Ja tu widzę, że Cię po prostu rączki świerzbią do roboty To tnij, tylko poczekaj, aż będzie suche powietrze i w maść ogrodniczą się zaopatrz, bo to przecież najbardziej chodzi o ryzyko chorób.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Wiolka5_7 17:46, 03 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Śliczny oczar i ciemiernik
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 18:19, 03 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Znalazłam u Asi z 2 lutego 2021 zdjęcia Diane bo się ostatnio dziwiłam, że nie rusza razem z Arnoldem
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10017-ogrod-bez-regul?page=316#post_3

U mnie też w lutym zaczynał ale później. Śliczne ma te frędzelki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 19:22, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
No tak, poszperałam w notatkach i prawdopodobnie mam Jelenę (nie wiem, skąd mi się ta Diane wzięła) Prawdopodobnie, bo w szkółce gdzie kupowałam były 2 odmiany: Angelly(myślałam, że ją kupiłam) i Jelena właśnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:24, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Wiolka5_7 napisał(a)
Śliczny oczar i ciemiernik

Dzięki, chociaż ciemierniki to lepiej z daleka u mnie oglądać, bo mrozem wymęczone kwiaty mają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
violaskom 19:51, 03 lut 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Zuza wstawiłam u siebie agrostemma Ocean Pearl. Niestety, nie mogę znaleźć zdjęć Purple Queen.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 19:54, 03 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Widziałam, podoba mi się
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:20, 04 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
antracyt napisał(a)

Haha, chwal się jakie

ps. U mnie 8stopni na plusie i słońce


No właśnie się przed chwilą pochwaliłam - pomponella bo zaplanowana, midsummersnow - żeby uniknąć kosztów przesyłki

Pogody zazdroszczę

Magda ma rację, że mnie nosi i świerzbi do roboty Maść na wierzchu tylko pogody brakuje do działań
A swoją drogą Kasia B. mówi, że nigdy niczego nie smaruje - chyba faktycznie trzeba z tych wszystkich porad autorytetów ogrodowych wybrać własną drogę...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 13:18, 04 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magara napisał(a)




Magda ma rację, że mnie nosi i świerzbi do roboty Maść na wierzchu tylko pogody brakuje do działań
A swoją drogą Kasia B. mówi, że nigdy niczego nie smaruje - chyba faktycznie trzeba z tych wszystkich porad autorytetów ogrodowych wybrać własną drogę...


Przy normalnym cieciu maści nie stosuję. Używam jej tylko w przypadku zabezpieczenia ran drzewek po ułamaniu gałęzi, podrapaniu pnia przez koty lub uszkodzeniach pomrozowych.
Sadownicy z reguły smarują maścią tylko miejsca po odcinaniu grubych gałęzi.
Takich jeszcze nie masz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies