Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 22:41, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
nicol21 napisał(a)
Rośliny mają ogromną siłę przeżycia także nie ma co siędziwić że ładnie przetrwały kopanie w korzeniach w tym sezonie snu zimowego.

Kopanie w korzeniach, zadeptanie, zasypanie piaskiem i suchym betonem Strasznie się namęczyłam przy ratowaniu i wymianie podłoża.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 22:52, 04 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Zuza pięknie wyszła warto było się pomęczyć z ratowaniem
i fajny masz przedogródek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 23:35, 04 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Antracycie, oczar pięknie się prezentuje. Podziwiam kolejne odsłony rabaty w przedogródku, szczególnie wiosenny zestaw piękny. Jak wymagające są epimedium? Czy można je rozmnażać?
Magara 01:00, 05 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Zuza - dzięki za odpowiedź o pysznogłówkach
P.S. Jakaś fotorelacja z cięcia owocowych będzie? Wiesz, może bym Głównemu Sadownikowi pokazała

Haniu - no comments odnośnie grubości gałęzi moich drzewek
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:37, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magleska napisał(a)
Zuza pięknie wyszła warto było się pomęczyć z ratowaniem
i fajny masz przedogródek

Przedogródek na pewno fajniejszy na żywo, niż na tym szerszym kadrze
Tej małej rabaty z boku domu na pewno bym nie odpuściła, przed wkroczeniem brukarzy lubiłam ją równie mocno, trzeba było ją ratować
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:46, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Martka napisał(a)
Antracycie, oczar pięknie się prezentuje. Podziwiam kolejne odsłony rabaty w przedogródku, szczególnie wiosenny zestaw piękny. Jak wymagające są epimedium? Czy można je rozmnażać?

Epimedium w ogóle nie jest wymagające, po prostu sobie rośnie. To roślina do suchego cienia, u mnie nie ma sucho. Mam 4 rośliny, każda inna. Kwitną inaczej, liście też się różnią wielkością, kształtem i kolorem. 2 z nich są zimozielone i im przycina się stare liście na wiosnę, jeszcze tego nie robiłam. Podobno dzieli się je bez problemy, tego też nie robiłam, ale już mogłabym i może w tym roku się zmobilizuję.
Jak chcesz się o nich czegoś więcej dowiedzieć podpytaj Brzozowej Dziewczyny albo Pszczółki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:49, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara napisał(a)
Zuza - dzięki za odpowiedź o pysznogłówkach
P.S. Jakaś fotorelacja z cięcia owocowych będzie? Wiesz, może bym Głównemu Sadownikowi pokazała

Haniu - no comments odnośnie grubości gałęzi moich drzewek

Fotorelacji nie będzie, ciachnęłam kilka gałązek i tyle Trochę bardziej pomęczyłam śś, ale też bez zdjęć. Moje owocowe są tylko trochę starsze od Twoich, niewiele na razie przy nich pracy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 09:47, 05 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Piękny masz przedogrodek. Zwłaszcza rabata z boku domu, też byłaby moją ulubioną. Cieniste rabaty są tak piękne, że naprawdę nie rozumiem tego stracha przed cieniem w ogrodzie u wielu ogrodników związanego z niechęcią do sadzenia drzew w ogrodzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 10:02, 05 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
antracyt napisał(a)

Epimedium w ogóle nie jest wymagające, po prostu sobie rośnie. [...] Podobno dzieli się je bez problemy, tego też nie robiłam, ale już mogłabym i może w tym roku się zmobilizuję.


Zuza, właśnie narodziła się nowa miłość

Ando, nad cieniem intensywnie pracujemy Ale też przemówiła mi do rozsądku Mary pisząc, że już od połowy sierpnia w swoim ogrodzie nie ma słońca na rabatach i to też jest smutne. Dobrze mieć jedno i drugie. Szczególnie w naszym klimacie.
antracyt 10:20, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Martka napisał(a)


Zuza, właśnie narodziła się nowa miłość

Ando, nad cieniem intensywnie pracujemy Ale też przemówiła mi do rozsądku Mary pisząc, że już od połowy sierpnia w swoim ogrodzie nie ma słońca na rabatach i to też jest smutne. Dobrze mieć jedno i drugie. Szczególnie w naszym klimacie.

W takim razie wrzucę jeszcze jedno zdjęcie specjalnie dla Ciebie, żeby miłość przedwcześnie nie wygasła
To najbardziej lubię za liście

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies