Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 14:36, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Viola, nie wiem czy o taką czerwień Ci chodzi.


W razie czego mogę się podzielić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 16:55, 04 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
I w temacie smarowania też widzę zdania podzielone
Haniu, takich tyci patyczków to nie smaruję, z samego lenistwa chociażby
Ale te o przekroju ok. centymetra (może nawet i pół) i większe to już tak, chyba dobrze?

Zuza, piękne te pysznogłówki One u Ciebie w pełnym słońcu? Jakoś mam zakodowane, że one w półcieniu powinny lepiej rosnąć, ale sama zaobserwowałam, że to chyba nie do końca tak...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
violaskom 17:08, 04 lut 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
antracyt napisał(a)
Viola, nie wiem czy o taką czerwień Ci chodzi.


W razie czego mogę się podzielić.

Chętnie wezmę. Jaka jest wysoka?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 18:22, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara, u mnie rosną w pełnym słońcu.

Viola, ona u mojej mamy dorasta do ok 1m, u mnie jest trochę niższa. Myślę, że to kwestia różnicy żyzności ziemi i wilgoci.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Tess 19:17, 04 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dziękuję, Kochana
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
antracyt 19:22, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 21:45, 04 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magara napisał(a)
I w temacie smarowania też widzę zdania podzielone
Haniu, takich tyci patyczków to nie smaruję, z samego lenistwa chociażby
Ale te o przekroju ok. centymetra (może nawet i pół) i większe to już tak, chyba dobrze?



Gruba gałąź to taka, która ma powyżej 5 cm średnicy. Podczas wiosennego przycinania rzadko się takie ciacha.
Gdybym chciała smarować każdą cm rankę, to przy jednym drzewku pędzelkowałabym kilka godzin.
Za 15 lat, kiedy będziesz odmładzać swoje drzewka owocowe, to może nadejdzie pora na ucinanie takich wartych smarowania.
A tak na serio: Czasem, kiedy odmładza się stary, zdziczały sad, to wycina się takie stare, grube gałęzie. Wtedy warto zastosować Funaben.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 22:05, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magda, tak jak podejrzewałam, zdjęć przedogródka w całości nie posiadam. Znalazłam tylko taki większy fragment z końca sierpnia, ale perspetrywa jest tak niekorzystna, że bukszpany znikają w zieleni Nie widać wyższych pięter.

Na wiosnę kwitnie tu epimedium, psiząb, zawilec grecki, niezapominajki i białe fiołki, potem tylko białe liliowce i zawilce. Reszta to różne odcienie zieleni.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:20, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Obok(z boku budynku) jest mini rabata nawiązującą bukszpanami i hostami do przedogródka. Równie, a może nawet bardziej bezproblemowa. To chyba jedyna skończona rabata u mnie. Nic nie chcę na niej zmieniać
W marcu (po zimowym układaniu bruku) musiałam wykopywać wszystkie rośliny(porządnie zadeptane) spod kilkudziesiecio centymetrowej warstwy ziemi i sadzić na nowo. Wcześniej, chyba w lutym udało mi się chwycić okres bez mrozu i przeniosłam tymczasowo kule bukszpanów do skrzyń warzywnych. Takie zamieszanie spowodowała nagła zmiana koncepcji ułożenia bruku.

Myślałam, że nie uratuję niczego z tej rabaty, ale o dziwo wszystko zaczęło budzić się do życia Zdjęcia kolejno z maja, czerwca

Pod koniec czerwca zaczynają kwitnąć liliowce i tak rabata wygląda do jesieni. Ostatnie zdjęcie jest z września.

Tą rabatę pielę tylko raz, wiosną. Potem chwasty nie mają szans
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 22:37, 04 lut 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Rośliny mają ogromną siłę przeżycia także nie ma co siędziwić że ładnie przetrwały kopanie w korzeniach w tym sezonie snu zimowego.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies