Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 16:44, 05 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zuza, je też uwielbiam Twoją cienistą rabatę I epimedia - mam jedną odmianę w ogrodzie od zeszłego roku - podzieliłam od razu sadząc, z dwóch sadzonek robiąc trzy, moim zdaniem nawet tego nie poczuły. Dwie inne odmiany mam zamówione, bo też uważam, że to bardzo wdzięczna roślinka.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 17:03, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
A wiecie, że ta boczna rabata, to tak nie do końca cienista jest, ale na pewno warunki są tam znośne tylko dla twardzieli Słońce świeci tam na chwilę rano, a potem od 16tej(do ok 19tej) - czyli latem największa patelnia + grzałka od ciemnej ściany. Do tego przeciąg straszny. O dziwo wszystko tam radzi sobie rewelacyjnie, a gęste nasadzenia idealnie trzymają wilgoć. Mam tam najładniejsze bukszpany.

Ja do tej pory bałam się trochę dzielić epimedia. Ciężko je dostać stacjonarnie, a że lubię wszystkie 4 odmiany, to nie chciałam ryzykować utraty. Ale w tym roku zaryzykuję, a jak gdzieś jeszcze znajdę w sklepie jakieś inne, to na pewno zakupię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 17:03, 05 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18736
Jak już sobie myślałam ,że żadnych roślin nie potrzebuję ,to teraz znowu mam chciejstwo epimedialne

cudne są wszystkie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 17:11, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Odwodzić Cię od takich chciejstw nie zamierzam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 21:17, 05 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja miałam na myśli tę dużą cienistą, z paprotami Ta malutka też niczego sobie A może Ty ja inaczej nazywasz, kurka, musze się cofnąć.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 21:49, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Czyżby chodziło Ci o leśną?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 22:49, 05 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Mam epimedia, ale chyba coś z nimi robię nie tak. Rosną w cieniu, wody tam za dużo nie ma, no tyle, że glina Posadzone dwa lata temu, ani nie kwitną ani nie przyrastają
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Alija 07:47, 06 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Piękne masz epimedia, też bardzo je lubię, mam tylko te zwykłe, czerwone. Nie są chyba wymagające, bo rosły u mnie parę lat dosłownie wciśnięte pod cisem, bez słońca, piaszczysta ziemia, sucho i ładnie się rozrosły. Przesadziłam dwa lata temu na "godniejsze" miejsce i rosną bez problemu.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
nyna76 13:22, 06 lut 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Zuza jestem wielką fanką Twojej cienistej
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 16:15, 06 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Magara, może rzeczywiście problemem jest glina. U mnie mają przepuszczalne podłoże.

Alicjo, ja kupując swoje właściwie nic o nich nie wiedziałam, czy zwyklaki czy nie. Pogubiłam etykiety i dopiero jak zaczęły kwitnąć i rosnąć to mogłam je rozpoznać Epimedium każde warte jest polubienia

Ania, cieszę się, że leśna Ci się podoba Ja też jestem jej fanką
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies