Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

tulucy 08:53, 17 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
antracyt napisał(a)

Haha, miałam proponować, żeby Magara na rabaty ozdobne też ją wciskała Ja tak robię z rukolą, lubię te kremowe kwiatki w wyglądzie i smaku


Jarmuż jest też bardzo dekoracyjny w rabatach, ten zwykły zielony, a co dopiero ten fioletowy. Szał, uwielbiam go przy bladych różach.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 08:54, 17 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Jarmuż mam co roku na wiejskiej i zostawiam do kwitnienia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Monia81 12:50, 17 maj 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
antracyt napisał(a)

Tam gdzie w zeszłym roku. Zaraz na priv podeślę


Zuza jeśli mogę, to też poproszę o namiar
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magara 00:15, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
antracyt napisał(a)

A wiesz, że ja mam w tym roku swoją własną mini hodowlę pieczarek? Dostałam od sąsiadki grzybnię z instrukcją obsługi i już pierwsze zbiory są

Ja stawiam na boczniaki w balocie - w zeszłym roku byłam bardzo zadowolona

Sałaty na ozdobne rabaty niestety nie wcisnę, bo ozdobne mam wyściółkowane kompostem miejskim.
Niby nasze gdańskie Szadółki od marca mają certyfikat, który pozwala stosować ich kompost do warzyw, ale jakoś tak nie czuję klimatu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasiek 01:05, 18 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
tulucy napisał(a)


Jarmuż jest też bardzo dekoracyjny w rabatach, ten zwykły zielony, a co dopiero ten fioletowy. Szał, uwielbiam go przy bladych różach.


W piwoniach tez prezentuje sie calkiem zgrabnie
____________________
Bawarka
antracyt 09:06, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
O takim zestawieniu nie pomyślałam, będę w odpowiednim czasie wypatrywać zdjęć u Ciebie . W tym roku jestem bardzo pozytywnie zaskoczona moimi piwoniami, wszystkie w końcu zapączkowane, niektóre pierwszy raz od kilku lat. Zrobiłam im w zeszłym roku przesadzanki i starannie pilnowałam wysokości sadzenia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:08, 18 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Ja stawiam na boczniaki w balocie - w zeszłym roku byłam bardzo zadowolona

Sałaty na ozdobne rabaty niestety nie wcisnę, bo ozdobne mam wyściółkowane kompostem miejskim.
Niby nasze gdańskie Szadółki od marca mają certyfikat, który pozwala stosować ich kompost do warzyw, ale jakoś tak nie czuję klimatu


A wiesz, ja już nie jestem taka restrykcyjna. Sadząc cokolwiek mieszam ziemię rodzimą z kupnym kompostem. Tzn. w szklarni mam tylko swój, ale już groch i pomidory sadziłam na rabatach w miks wszystkiego, bo wychodzę z założenia, że w porównaniu do kupnych warzyw, te moje i tak są o niebo lepsze.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:12, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Magara napisał(a)

Ja stawiam na boczniaki w balocie - w zeszłym roku byłam bardzo zadowolona

Sałaty na ozdobne rabaty niestety nie wcisnę, bo ozdobne mam wyściółkowane kompostem miejskim.
Niby nasze gdańskie Szadółki od marca mają certyfikat, który pozwala stosować ich kompost do warzyw, ale jakoś tak nie czuję klimatu

Zawsze możesz je do doniczek z ozdobnymi roślinami zakomponować
Jak tam sytuacja po dzisiejszej nocy? U mnie o 5rano na termometrze był +1stopień. Zapobiegawczo dalie pochowałam do szklarni i nakryłam cukinie. Od dzisiaj u mnie już nie ma być zimnych niespodzianek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:13, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Mgduska napisał(a)


A wiesz, ja już nie jestem taka restrykcyjna. Sadząc cokolwiek mieszam ziemię rodzimą z kupnym kompostem. Tzn. w szklarni mam tylko swój, ale już groch i pomidory sadziłam na rabatach w miks wszystkiego, bo wychodzę z założenia, że w porównaniu do kupnych warzyw, te moje i tak są o niebo lepsze.

Ja robię podobnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 10:21, 18 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
antracyt napisał(a)

Zawsze możesz je do doniczek z ozdobnymi roślinami zakomponować
Jak tam sytuacja po dzisiejszej nocy? U mnie o 5rano na termometrze był +1stopień. Zapobiegawczo dalie pochowałam do szklarni i nakryłam cukinie. Od dzisiaj u mnie już nie ma być zimnych niespodzianek


O 5.00 było +3.
Nic nie nakrywałam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies