Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 13:10, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Jak wystawiałam dalie ze szklarni, to okazało się, że o jednej zapomniałam i bez problemu dała sobie radę na rabacie

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:12, 18 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Cukinie, dynie i ogórki ładnie przyrastają wysiane w gruncie. Pomidory bardziej reagują na temperaturę. W zeszłym tygodniu było dla nich za gorąco, a w nocy ciut dla nich za chłodno, aby ruszyły z kopyta.
Piękny ten kosaciec!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 13:28, 18 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zuza, aż tak zimno? u mnie o 5 było +7C...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 14:10, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Haniu, moje cukinie wysiewane w gruncie 2 lata z rzędu nie chciały rosnąć, tym razem siałam w domu i sadzonki trafiły do skrzyń. Mają się dobrze Dynie co roku sieję bezpośrednio do kompostownika, tam mają ciepło i pięknie kiełkują. Pomidory rzeczywiście nie lubią skoków temperatur w żadną stronę.
Kosaciec jest cudowny, dostojny i idealnie wpasował się kolorystycznie
Na drugim zdjęciu widać go w prawym narożniku w tle.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:19, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
galgAsia napisał(a)
Zuza, aż tak zimno? u mnie o 5 było +7C...

Asia, Ty masz ogród w mieście i to wyjątkowo ciepłym
Jak się ma Twój Guernsey Cream? Mój w tym roku rozszalał się z kwieciem, ale nadal nie przyrasta zbyt nachalnie Podobnie ma się Pink Swing.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 14:23, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Dziewczyny zainteresowane zakupami wodnych roślin, moje właśnie przyszły. W bardzo fajnym stanie
Jeżeli zamawiacie pistie, to 1szt. oznacza 2 duże + 3 małe
Jak będziecie zamawiać koszyki, to dobrze przyjrzyjcie się jaka jest wysokość, bo ja się zgapiłam i wybrałam za niskie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 15:38, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Daj namiar proszę na te wodne rośliny. Właśnie myślałam o przetestowaniu pistii w mojej misie. No i skrzyp bym kupiła

Powojniki piękne. Ciekawe czy dałyby radę w donicach i co z nimi wtedy zimą. Zadołować? Bo ten Gurnsey Creme to za mną chodzi od kilku lat. Niestety nigdy mi się powojniki nie udawały.
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 16:11, 18 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Mam powojnika w donicy, w tym roku zimował na zewnątrz, bo zapomniałam go do szklarni dać. Żyje i ma się dobrze, chociaż myślę, że w gruncie byłby większy(donicę ma dość małą).

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 20:06, 18 maj 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
To ja proszę też o namiary na wodne roślinki.

Moje powojniki też zimują na balkonie i mają się świetnie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
ewsyg 21:44, 18 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Piękny jest ten powojnik Guernsey Cream. U mnie rośliny wodne dobrze zimują. Czekam na kwiaty nowych lilii wodnych. Dzisiaj u mnie w oczu wodnym widziałam larwę ważki. W pierwszej chwili myślałam, że to mała rybka.
Lubię irysy, ostatnio polubiłam też te niskie i syberyjskie.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies