Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 08:56, 14 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Widząc takie czyste pole, myślę sobie - matko, ile ja bym tu kwiatów nasadziła! Też tak masz?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 08:59, 14 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ha Ja zaraz bym robiła plantację cisów

Zuzko,pPiękne krajobrazy! Okoliczności przyrody do podziwiania. Rzadkie, co by nie mówić. U mnie -9
antracyt 09:01, 14 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Mgduska napisał(a)
Widząc takie czyste pole, myślę sobie - matko, ile ja bym tu kwiatów nasadziła! Też tak masz?

Nie, ja uwielbiam tą pustkę. Najbardziej właśnie o tej porze roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:03, 14 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Martka napisał(a)
Ha Ja zaraz bym robiła plantację cisów

Zuzko,pPiękne krajobrazy! Okoliczności przyrody do podziwiania. Rzadkie, co by nie mówić. U mnie -9

Sporo radości daje mi ta ostatnia ostoja dzikości, oby jak najdłużej.
Ja po przebudzeniu na termometrze miałam -10
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 09:58, 14 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Też lubię szczególnie jak jest szadź na drzewach, wtedy jest bajkowo, w tym roku jeszcze nie, ale z ubiegłego też mam piękne zdjęcie lasu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 13:00, 14 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Wizualnie szadź lubię o wiele bardziej niż śnieg, chociaż w ogrodzie tego drugiego trochę brakuje. Nie przykryłam w tym roku żadnej róży, również nówek, bo zapowiadali wielkie opady bieli... mam nadzieję, że nic z cenniejszych okazów nie wypadnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:24, 15 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Nie, ja uwielbiam tą pustkę. Najbardziej właśnie o tej porze roku


Pustki za płotem to zupełnie inna inszość, niż nieużytki Moją wyobraźnię rozpalają pola, które u mnie po sąsiedzku leżą bez użytku, a zaorane. Dopóki są dzikimi polami, łąkami, jest pięknie. Ale nie wiadomo, jakie pomysły chodzą po głowie właścicielom. A gdyby zamienić to na plantacje czegoś kwitnącego, byłoby pięknie i pożytecznie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agatorek 13:18, 15 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Szadź jest bardzo malownicza ❤️

Edit: ja też nie zdążyłam okopczykować róż, ale jest śnieg, może nic im nie będzie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 16:51, 15 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Aga, śnieg jest wystarczającą ochroną dla róż, chyba, że jakieś bardzo wrażliwe odmiany masz.

Magda, pola bez użytku to rzeczywiście warto zagospodarować... i trzymać kciuki, żeby właściciel nie wpadł na pomysł stawiania domów. U mnie niestety, za polem z mroźnych zdjęć jest następne i ono już ma podział pod działki porobiony.
Wyobraź sobie, że za czas (pewnie) niedługi, na spacerach z psem zamiast lasu będę miała widok na nowe domy w tle...

ps. Namiętnie fotografuję te samotne drzewa pośrodku pola, przeważnie stare owocowe. Natomiast wzdłuż dróg pomiędzy polami rosną pasy starych owocowych, głównie czereśni i jabłoni. Nikt ich na szczęście nie wycina, owoców też nie zbiera, a potrafią być naprawdę smaczne.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 20:13, 15 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak, tak, nasze dzikie łąki to też tak naprawdę działki budowlane. Teraz rosną tam wrzosy i żarnowce, a jesienią grzybki i trzeba się nimi nacieszyć, póki są.

Owoce dzikich czereśni jadłam w tym roku, są pyszne, zwłaszcza te jasne! Nawet się namierzałam na siewki (mnóstwo siewek!), ale musiałabym sobie takie drzewko jakoś oznaczyć latem, żeby po nie wrócić jesienią, bo właśnie takie z jasnymi owocami chcę wykopać. Rosną dziko przy dość uczęszczanym szlaku, ale poza moją rodzinką nie widziałam szału radości w oczach spacerowiczów
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies