Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

April 07:35, 08 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Swego czasu wyjeżdżałam z Zielono zakręconymi na zloty ogrodnicze. Wielu fajnych ludzi tam poznałam. Z niektórymi ciągle mam kontakt. Oni na prawdę potrafią bardzo poważnie i solidnie podchodzić do tematu roślinnego, od historii, przez gatunki, odmiany, klasyfikacje... Zajmują się tworzeniem własnych kolekcji narodowych... Mnie to aż przerasta
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorii 09:59, 08 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rojodziejowa napisał(a)
Przydałby się taki portal typu filmweb albo lubimy czytać ale dla roślin, nie? Miałoby się swoje wirtualne katalog roślin. Wyszukiwałoby się u innych informacji na ich temat itp. Chyba, że jest coś takiego tylko o tym nie wiem? Już nie raz myślałam, że coś „wymyśliłam”, a okazało się, że już pd dawna funkcjonuje

Też o czymś w tym stylu myslałam. Do tego wizualizacja rośliny i jej wielkości w zależności od wieku albo w przypadku bylin w ciągu sezonu.

Nawet mogłabym coś takiego zrobić i o tym myslę ale potrzeba by sporo czasu na to i pomijam już sprawy techniczne. Wypełnienie takiej bazy informacjami o roślinach to bardzo dużo pracy, oczywiście informacje te musiały by być sprawdzone i rzetelne tylko wtedy miały by to sens.

Na razie mam pomysła trochę innego inspirowanego zapiskami o których pisały dziewczyny. Mam nadzieję że uda się zrealizować.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 10:05, 08 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8263
Dorii napisał(a)


Na razie mam pomysła trochę innego inspirowanego zapiskami o których pisały dziewczyny. Mam nadzieję że uda się zrealizować.


Jakby co to mogę wspomóc
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 10:09, 08 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Też jestem fanką zielonozakręconych. Nie mam tam konta, ale zaglądam za każdym razem, kiedy poszukuję informacji o konkretnej roślinie i odmianach. Opisy zawierają sporo obserwacji dotyczących uprawy, których na pewno nie znajdziemy w informacjach szkółek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Ewik 10:27, 08 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
antracyt napisał(a)
Też jestem fanką zielonozakręconych. Nie mam tam konta, ale zaglądam za każdym razem, kiedy poszukuję informacji o konkretnej roślinie i odmianach. Opisy zawierają sporo obserwacji dotyczących uprawy, których na pewno nie znajdziemy w informacjach szkółek.


Witam w klubie, tez tam zaglądam , głownie zimą .No i do Was oczywiscie dziewczyny
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Dorii 12:15, 08 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rojodziejowa napisał(a)


Jakby co to mogę wspomóc

Jakby co to się odezwę :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Napia 18:58, 09 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
I dzięki Wam siedzę i przeglądam Zielono Zakręconych I chyba zostanę tam na cały weekend
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
LIDKA 20:02, 09 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6821
Tez kuknełam na tamto forum. Forma graficzna w tel belejaka. Ale ciekawa odmiana może być.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
vita 09:49, 14 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3970
April napisał(a)
Swego czasu wyjeżdżałam z Zielono zakręconymi na zloty ogrodnicze. Wielu fajnych ludzi tam poznałam. Z niektórymi ciągle mam kontakt. Oni na prawdę potrafią bardzo poważnie i solidnie podchodzić do tematu roślinnego, od historii, przez gatunki, odmiany, klasyfikacje... Zajmują się tworzeniem własnych kolekcji narodowych... Mnie to aż przerasta


Też pamiętam takie czasy spotkań i wyjazdów, wielka przygoda i źródło informacji.
Do dzisiaj korzystam z bazy roślin, z bazy ZZ również.

Zuza, ja zachwycam się zimą epimedium rubrum, rozrzuciłam je już na wielką przestrzeń. Mam jeszcze inne, ale to popularne jest najbardziej witalne, no i kolor liści zimą. Na kwiaty epimediów raczej nie patrzę.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
antracyt 19:14, 14 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Ja lubię kwiaty epimedium, niektóre są mocno(Niveum), inne jedynie delikatnie widoczne. Chciałabym kiedyś wymienić na przedogródku runiankę, której u mnie nie za dobrze, na epimedium właśnie. Za rubrum na pewno się rozejrzę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies