Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 10:18, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mgduska napisał(a)
Ja też lubię i kwiatki i liście epimediów. U mnie najlepiej rozrastają się rubrum bezodmianowe i warleyense w odm. Orange Koenigin. Pozostałe kupiłam jako maleńkie sadzonki i takie zostały, te wymienione rosną w sposób widoczny.

Mam wrażenie, że u mnie najwolniej przyrasta jakieś wielkokwiatowe (jak zwykle odmiany nie pamiętam...).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
DariaB 10:21, 16 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
U mnie też dzisiaj piękne słoneczko, a jak na złość trzeba siedzieć w robocie, a weekend zapowiadają paskudny, z wiatrem huraganowym.
Zuza jesteś w stanie wymienić swoje najulubieńsze dalie?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
antracyt 10:24, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
April napisał(a)
W epimediach lubię zarówno kwiaty jak i liście. Większe mniejsze, przebarwiające się lub tylko zielone. Zimozielone czasem.
Mam rubrum jedno przez pomyłkę, muszę przesadzić. Mam Niveum i Lilafee. Ostatni nabytek to Buckland Spider.
Dostałam też od Brzozowej sulphureum - bardzo polecam.
Każde na swój sposób piękne.
Używam je jako tło dla pojedynczych, kolekcjonerskich hortensji. Ładnie są wtedy wyeksponowane

Kiedy kupowałam moje, to rozpoczęła się moda na epimedium i wszystkie 4 odmiany nabyłam stacjonarnie. W zeszłym roku chciałam dokupić i nigdzie nie znalazłam. Nie wiem, czy jeszcze w tym roku, ale na pewno powiększę stan posiadania o nowe sadzonki do zadarniania przedogródka. To właściwie zielona rabata i tylko czasami zaszczyca delikatnie kolorem. Epimedium z przebarwiającymi się liśćmi i drobnymi kwiatami idealnie mi tu pasuje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 10:40, 16 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nawet w sklepach internetowych wykupione, wczoraj przeglądałam i prawie nic nie ma
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 10:47, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
a widzisz... moda się rozkręca, za bardzo je chwalimy na forum
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:52, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
DariaB napisał(a)
U mnie też dzisiaj piękne słoneczko, a jak na złość trzeba siedzieć w robocie, a weekend zapowiadają paskudny, z wiatrem huraganowym.
Zuza jesteś w stanie wymienić swoje najulubieńsze dalie?

Mam wrażenie, że co roku mi się to zmienia, chociaż w czołówce cały czas jest Cafe au Lait. Lubię pompony wszystkie, ze względu na dużą ilość kwiatów i możliwości bukietowe. Od zeszłego roku mam Preference i ona też bardzo mi się podoba za całokształt.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 11:24, 16 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kokesz napisał(a)
Nawet w sklepach internetowych wykupione, wczoraj przeglądałam i prawie nic nie ma


Stacjonarnie zdarzają się u nas na targach, ale bardzo drogie. Dwa lata temu, wiosną, kosztowały 20 zł.
Wielkokwiatowe u mnie też są maleńkie. Ostatnio prześwietliłam listę wiadomości w poszukiwaniu potwierdzeń zamówień - spisuję sobie w ten sposób odmiany Róże się pamięta, piwonie też, a ten drobiazg się zapomina. I stąd wiem, że mam Pink Elf i Galadriel.
____________________
Sałatka pokrzywowa
DariaB 11:33, 16 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
antracyt napisał(a)

Mam wrażenie, że co roku mi się to zmienia, chociaż w czołówce cały czas jest Cafe au Lait. Lubię pompony wszystkie, ze względu na dużą ilość kwiatów i możliwości bukietowe. Od zeszłego roku mam Preference i ona też bardzo mi się podoba za całokształt.

Dziękuję, pytam bo się przymierzam do zakupu moich pierwszych dalii Cafe au Lait oczywiście tez zamówię, to chyba taki daliowy must have
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
antracyt 12:47, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mgduska napisał(a)


Stacjonarnie zdarzają się u nas na targach, ale bardzo drogie. Dwa lata temu, wiosną, kosztowały 20 zł.
Wielkokwiatowe u mnie też są maleńkie. Ostatnio prześwietliłam listę wiadomości w poszukiwaniu potwierdzeń zamówień - spisuję sobie w ten sposób odmiany Róże się pamięta, piwonie też, a ten drobiazg się zapomina. I stąd wiem, że mam Pink Elf i Galadriel.

A widzisz, przez to, że ja wszystkie dorwałam stacjonarnie mam taki problem z identyfikacją odmian Moje kupowałam nawet w niższej cenie...to były czasy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 00:15, 17 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Kokesz napisał(a)
Nawet w sklepach internetowych wykupione, wczoraj przeglądałam i prawie nic nie ma

W pewnym "wodnym" sklepie są, na własne oczy dziś widziałam
Z epimediami mi nie po drodze bo nie chcą u mnie rosnąć ale sobie pooglądałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies