Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Gruszka_na_w... 20:28, 14 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
To rubrum za mną chodzi od zeszłego roku, podobnie jak i inne epimedia. Mam tylko dylemat, czy warto wsadzać ich więcej, bo w moim ogrodzie trudno je wyeksponować. Giną w masie chaszczy. Są zbyt subtelne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 10:40, 15 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Wydaje mi się, że najładniej wyglądają w wydaniu "dywanowym" z wysokimi punktowymi elementami(krzewy, drzewa) , chociaż doświadczenia za dużego z nimi jeszcze nie mam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 10:47, 15 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Moje epimedium widać właściwie tylko wiosną i zimą, jak wyższe byliną zanikną. Jest posadzone jako zadarniacz antychwastowy pod czarnym bzem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 10:51, 15 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Ja mam dwie odmiany gubiące na zimę liście Ale ładnie je widać w sezonie, bo otulają kulki cisowe, a to co obok rośnie jest podobnej wysokości.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 11:15, 15 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
W epimediach lubię zarówno kwiaty jak i liście. Większe mniejsze, przebarwiające się lub tylko zielone. Zimozielone czasem.
Mam rubrum jedno przez pomyłkę, muszę przesadzić. Mam Niveum i Lilafee. Ostatni nabytek to Buckland Spider.
Dostałam też od Brzozowej sulphureum - bardzo polecam.
Każde na swój sposób piękne.
Używam je jako tło dla pojedynczych, kolekcjonerskich hortensji. Ładnie są wtedy wyeksponowane
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 14:10, 15 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja też lubię i kwiatki i liście epimediów. U mnie najlepiej rozrastają się rubrum bezodmianowe i warleyense w odm. Orange Koenigin. Pozostałe kupiłam jako maleńkie sadzonki i takie zostały, te wymienione rosną w sposób widoczny.
____________________
Sałatka pokrzywowa
OdettaZ 15:05, 15 lut 2023

Dołączył: 01 sie 2022
Posty: 32
Dzisiaj u mnie piękna pogoda, wiosenna, wreszcie słoneczko zaświeciło. Aż się nabrało chęci do życia.
Gosialuk 21:41, 15 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Epimedia też mi się podobają, jednak zdecydowałam, że ich nie będę kupować. Nie wiem ile musiałabym czekać, żeby jakiś fragment zadarniły. Idę w bodziszki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 10:12, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Gosia, do Twojego ogrodu bodziszki pasują mi dużo bardziej niż epimedium
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:14, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
OdettaZ napisał(a)
Dzisiaj u mnie piękna pogoda, wiosenna, wreszcie słoneczko zaświeciło. Aż się nabrało chęci do życia.

To fakt
Trzeba się tym nacieszyć na zapas... od jutra zapowiadają(przynajmniej u mnie ) deszcze i śnieg przez najbliższy tydzień.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies