Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 11:20, 17 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Zapowiadali u mnie deszcze od rana, ale na razie tylko na chwilę mżawka się pojawiła. Zrobiłam rundkę w poszukiwaniu ranników. Tak jak podejrzewałam... ani widu ani słychu...
Znalazłam za to inne "odznaki"(jak kiedyś mawiały nasze nieletnie) zbiżającej się wiosny. Derenie jadalne pokazują kolor, kalina cały czas też, chociaż widać, że lekko zmaltretował jej kwiaty ostatni przymrozek. Czy Wasze budleje wyglądają podobnie? Jakby zima już ich nie dotyczyła. Przebiśniegi powoli zaczynają, chociaż zwyklaki jeszcze bardzo nieśmiało.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:37, 17 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Ciemierniki częściowo proszą się już o czyszczenie (tego co przekwitło i zostało zmrożone), częściowo kwitną w najlepsze, ale większość kolorowych nadal w pąkach.
W łączce trawiastej znalazłam mnóstwo siewek zeszłorocznych jednorodnych, dominuje kąkol(tak mi się wydaje). Za dużo nie będę musiała dosadzać w tym roku.

Cebulowe trochę zwariowały. Krokusów właściwie nie widać, za to spora część hiacyntów już zapączkowana, a jeden szalony pokazał kolor(marny, ale jednak ).

Na koniec największa niespodzianka - wyjątkowo wyrywny tulipan.


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 12:08, 17 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Fajnie Radość zaczyna rozpierać, że to już niedługo. U mnie budleja wygląda podobnie, ale i tak będzie cięta.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 12:22, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Przedwiośnie się u Ciebie rozgościło na dobre
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 12:34, 17 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
U Ciebie już wiosna u mnie budleja wygląda identycznie, tak jakby była zimozielona ale ja swoją też będę przycinać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
nyna76 12:57, 17 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
FAKTYCZNIE IDZIE WIOSNA
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Martka 13:13, 17 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bęc i jest! Hiacynty że aż tak wyrywne? I tulipan?!? Jest się czym cieszyć!!!

U siebie w ogrodzie naocznie stwierdziłam podczas ostatnich nocnych przymrozków, że miejscówka miejscówce nierówna. Niektóre rabaty były równo oszronione, inne w połowie lub wcale. Faktycznie w tych ostatnich miejscach roślinność najbardziej zaawansowana
Rojodziejowa 13:29, 17 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
No ogród na się już rozkręca! Szok
Pod Twoim natchnieniem poszłam zaglądać między liście i między korę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 15:10, 17 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Magda, Basiu, budleje oczywiście też tnę i to prawie na jeża, ale na to jeszcze czas. Normalnie robię to jakoś w kwietniu razem z lawendami, zobaczymy jak w tym roku sezon wegetacyjny się rozpędzi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 15:11, 17 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Ewo, Aniu, te "odznaki" to na razie prawie z lupą trzeba szukać, ale i tak cieszą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies