Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

lilarose 10:38, 18 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
mi o wichurze w nocy meldowały alerty z kamer więc pewnie wiało ostro
ale chyba żadnych strat nie ma, bo małżonek nie dzwoni a oczywiście popędził tam z rana
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Dorii 11:10, 18 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U nas nadal wieje. Wieczorem musiałam trochę poganiać i pozabezpieczać to i owo. Na szczęście puki co bez strat.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 13:11, 18 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11674
No to super, że u Was bez szkód
Dzisiaj od rana dla odmiany pogoda była nawet przyjemna. Wiatr wiał ale ciepły i temperatura idealna do prac ogrodowych, udało mi się ciachnąć fragment pasa tawułowo-stipowego. Niestety dość szybko wygonił mnie deszcze i wg prognoz tak szybko nie przestanie padać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 13:19, 18 lut 2023


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Fajny jest ten moment pozimowego czyszczenia.
Codziennie po godzince i ogarniesz
Jest satysfakszyn


Dk mnie ten deszcz chyba za chwilkę dojdzie.


A a się nieśmiało przypominam o fioletowe irysy.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 13:33, 18 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11674
Dobrze, że się przypominasz
Jak temperatury dodatnie się utrzymają, to przygotuję odpowiedni zestaw doniczkowy.

Zapału do pracy mam dzisiaj tyle, że spokojnie mogłabym cały pas sekatorem ogołocić. Może jutro prognozy się nie sprawdzą i dokończę. Przy okazji cięcia odkryłam kolejne hiacynty. Co roku po zimie dosadzam na ten pas nowe, które kwitły w domu i kolekcja się powiększa. Już nie pamiętam ile i gdzie je mam, na wiosnę jest niespodzianka
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 15:06, 18 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
antracyt napisał(a)
No to super, że u Was bez szkód
Dzisiaj od rana dla odmiany pogoda była nawet przyjemna. Wiatr wiał ale ciepły i temperatura idealna do prac ogrodowych, udało mi się ciachnąć fragment pasa tawułowo-stipowego. Niestety dość szybko wygonił mnie deszcze i wg prognoz tak szybko nie przestanie padać.


Mocniej wiało u mnie w środku nocy, ale w sumie nienachalnie. Strat nie ma. Za oknem mam typowo marcową pogodę. A to świeci słoneczko, a to pada. Tak na zmianę, co kwadrans. Odpuściłam prace ogrodowe, bo zbyt często trzeba by je przerywać. Dla odmiany omiatałam dziś wnętrza, choć gości się nie spodziewam. Wnętrza przejaśniały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 17:48, 18 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7142
U mnie wiało ale bez szkód.
Natomiast dziś pada i to tak że rynny nie nadążają odbierać wody.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Szymka 18:28, 18 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
antracyt napisał(a)
Jak tam wietrzna noc? Przespałyście bez strat? Mi zwiało połowę zimowych wysiewów, z czego część bezpośrednio na te, które oparły się podmuchom...ciekawe co z tego wyjdzie. Dobrze, że połowę nasion zostawiłam na wysiewy wiosenne.


Szkoda wysiewów ale dobrze, że tylko takie skutki. A nasiona wysieją się tam gdzie będą chciały
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 19:58, 18 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Z wysiewami zimowymi miałam takie przygody w zeszłym roku - cała paletka fruwała.
U nas wiało okrutnie, całą noc huk był wielki, nieprzyjemny. Huczały moje drzewa, huczał pobliski las. Zerwało nam jeden panel ogrodzenia. Ale więcej szkód nie było, zdmuchnięta pokrywa paleniska, czy przewrócona taczka to żadne szkody, chociaż zagadki - ta pokrywa jest bardzo ciężka i przylega do paleniska.
Cały dzień był bardzo trudny do ogrodowania, dopiero po południu dałam radę pokręcić się po ogrodzie, wcześniej było bardzo zimno. Zebrałam trochę połamańców, przycięłam winorośl.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 00:45, 19 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6675
Zuza, Twoja dzisiejsza stipowa działalność napawa mnie wielkim optymizmem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies