Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Karoliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoliny

karo11inka 21:55, 15 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak byłoby łatwiej bo wszystko komplikują te świerki...... bo jakoś nie widzę,aby na jednej rabacie dać większy rozstaw a na drugiej mniejszy...
a w ogole to jesteś przekonana do tylko i wyłącznie samych bordowych buków ?
może by 2 rodzaj i barwę dodać ?



Gdybym nie kierowała się świerkami, tylko w środkowych zębach było by po trzy drzewa to wtedy dałabym tam zielone. W rogu przy placyku i po lewej stronie, gdzie beda dwa drzewa w pionie do nasadzeń - bordowe.Co myślisz?
Wiolka5_7 22:00, 15 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
karo11inka napisał(a)


Gdybym nie kierowała się świerkami, tylko w środkowych zębach było by po trzy drzewa to wtedy dałabym tam zielone. W rogu przy placyku i po lewej stronie, gdzie beda dwa drzewa w pionie do nasadzeń - bordowe.Co myślisz?

Myślę,że byłoby lepiej gdyby były zielone drzewa i bordowe...

Albo tak...
Może w rogu zagajnik brzozowy za placykiem ? czy mało miejsca ? kombinujmy ...


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
karo11inka 22:35, 15 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Podoba mi sie pomysł z zagajnikiem , a Wy dziewczyny co myslicie?
Co myslicie tez o niepatrzeniu na swierki? Za bardzo komplikuja
AlinaP 23:02, 15 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Myślę, że świerki to "trudna" wartość dodana. Zauważ, że zanim coś urośnie, one będą stanowiły częściowy wiatrochron
Potem dopiero stworzy się mikroklimat, jak wszystko podrośnie. Perspektywa ma to do siebie, że wszystko inaczej wygląda z różnych stron. Płaski widok zapewnia rzut z góry.
Brzozy chyba w założeniach mniej zobowiązujących.
____________________
Ala
Dorii 23:09, 15 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Brzozy wszędzie pasują ale ja mam dość luźne spojrzenie na style, wszelkie.

Na świerki nie patrzeć, one zanim urosną inne drzewa i zimą będą grać pierwsze skrzypce a w innym czasie odejdą w cień.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 23:13, 15 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7289-na-zielonej-trawce

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt

Zajrzyj do tych wątków.
Jest jeszcze kilka ogrodów z brzozowym zagajnikiem, tak na szybko te dwa mi do głowy przyszły.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
makadamia 07:50, 16 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
karo11inka napisał(a)
Hortensje w zębach źle narysowałam - powinny być przesunięte za buki o ok 50cm - wtedy wypełnią puste pole które zostało, 50cm przed bukami będą zaczynać się byliny.
Co myślicie?




Ach te świerki

Na tym rysunku wygląda to źle, bo świerki nie wypadają po środku pomiędzy bukami tylko z boku. Jak krzywo powieszony obraz.
Ale na wizualizacji, którą niżej zrobiła Alina wygląda to już ok.
Drzewa na pewno bym jeszcze przesunęła do tyłu, żeby wypadały pomiędzy tawułami a hortensjami. Drzewa na samym froncie rabaty źle wyglądają.
Ja mam właśnie ten problem z lipami, a Wiola też chyba tak miała w jednym miejscu i potem przesadzała

Czy buki mają gałęzie od samej ziemi, czy też mają trochę gołego pnia? Lepiej by wyglądała ta druga opcja


Z zagajnikiem bym nie kombinowała w tym miejscu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:24, 16 mar 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dochodzę do wniosku, że jak się będziemy tak przejmować tymi świerkami, to osiwiejemy
Metr w lewo czy w prawo robi w tym wypadku różnicę, bo w takim stylu formalnym odległości muszą być idealnie zachowane.

Ja bym nie ryzykowała, tylko je zasłoniła. I tak zimą będzie je widać. A od strony drogi - przez cały czas


Jak na mój nieminimalistyczny gust, na tak dużą powierzchnię jest tutaj za mało gatunków roślin
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 09:24, 16 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
makadamia napisał(a)
Dochodzę do wniosku, że jak się będziemy tak przejmować tymi świerkami, to osiwiejemy
Metr w lewo czy w prawo robi w tym wypadku różnicę, bo w takim stylu formalnym odległości muszą być idealnie zachowane.

Ja bym nie ryzykowała, tylko je zasłoniła. I tak zimą będzie je widać. A od strony drogi - przez cały czas


Jak na mój nieminimalistyczny gust, na tak dużą powierzchnię jest tutaj za mało gatunków roślin


Na pewno
też bym je właśnie zasłoniła...

Na mój minimalistyczny gust to też za mało gatunków....nie wiem czy bym robiła na każdej rabacie identycznych kompozycje....no chyba ,że ma być napradę minimalistycznie

Myślę,że rozstaw tych drzew jest ok...teraz wybrać jakie....no i co przed nimi....

No i drzewa na brzegu rabaty źle wyglądają....tak jak Asia pisze sama u siebie przesadzałam na srodek rabaty

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
polinka 10:15, 16 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
makadamia napisał(a)
Dochodzę do wniosku, że jak się będziemy tak przejmować tymi świerkami, to osiwiejemy
Metr w lewo czy w prawo robi w tym wypadku różnicę, bo w takim stylu formalnym odległości muszą być idealnie zachowane.

Ja bym nie ryzykowała, tylko je zasłoniła. I tak zimą będzie je widać. A od strony drogi - przez cały czas


Jak na mój nieminimalistyczny gust, na tak dużą powierzchnię jest tutaj za mało gatunków roślin


Asia, swietny plan! Rozmieszczenie drzew rewelacyjne.

Jesli coś mogę dodać jako totalna minimalistka to dla mnie też tutaj jest za mało gatunków wypelniaczy Myślę, ze nudno bedzie wyglądac tak duża rabata, poprzedzielana zębami z jednakowymi nasadzeniami. Co innego jeśli mamy regularny kształt, wtedy jak najbardziej możemy sie pokusić o dwa czy tylko trzy gatunki roslin. Ważne też jest przy takim schodkowym układzie rabat aby dobrze zaplanować nasadzenia aby nie uzyskać efektu wagonów. Pierwsze moje nasadzenia właśnie dały taki efekt i w kolejnym roku wszystko zmieniałam...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies