Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

abiko 15:48, 23 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Pszczelarnia napisał(a)


Nic nie rozumiem, co wpada w co?



kora w ziemię wbijasz??
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 16:01, 23 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Abiko, jak ma wpadać w ziemię? Jest na ziemi grubą warstwą. Kora drobno mielona i z czasem staje się ziemią, wtedy wyrównuję poziom, coś tam odejmę ziemi i dołożę kory. Ale deszcz nie ma nadzwyczajnej roli. To naturalne próchnienie kory (jak w kompostowniku).

Bardzo słabo kojarzę dziś .... ;
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 16:34, 23 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa dzisiaj jakiś ogólnie cięzki dzień - Ty napisałaś konserwatora ale my czytamy konesera.....no


Abiko - ja mam w warzywniku ścieżki wysypane czym się da - początkowo wykładałam na wiosnę karton i sypałam ścinki, miałam kiedyś piasek i znów ścinki - jak sobie tam na wiosnę najpierw nadrypcisz to potem nic Ci nie wpadnie a i tak po sezonie wiele nie zostanie i trzeba będzie dokładać.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 22:47, 23 sty 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
A jak myślicie czy w moim warzywnym, gdzie mam spadek terenu, taka kora da radę? Boję się, że będzie spływać w najniższy punk np. w czasie roztopów albo burz. I już sama nie wiem, co dać.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mikina34 08:04, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Pszczelarnia napisał(a)


Co konesera? Co napisano i gdzie?

Ewo, nigdzie nie napisano (czytając konserwatora ułożyło mi się w głowie konesera, a Mira potwierdzała, że też tak przeczytała ), ale mnie czasem się zdarza, że czytam coś zupełnie inaczej niż jest napisane. Z krzyżówkami też tak mam i głowię się nad rozwiązaniem, a dopiero za kolejny razem czytam odpowiednio.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
abiko 09:15, 24 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Pszczelarnia napisał(a)
Abiko, jak ma wpadać w ziemię? Jest na ziemi grubą warstwą. Kora drobno mielona i z czasem staje się ziemią, wtedy wyrównuję poziom, coś tam odejmę ziemi i dołożę kory. Ale deszcz nie ma nadzwyczajnej roli. To naturalne próchnienie kory (jak w kompostowniku).

Bardzo słabo kojarzę dziś .... ;


Ha ha faktycznie ciężki dzień był chyba wczoraj Jasne.. jakoś mi drobno mielona kora tam pasuje, chociaż mam w zanadrzu również kamień, taki drobny. Dziękuję Ewa.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
makadamia 10:43, 24 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewciu, bez szczegółów trudno coś konkretnego doradzić, więc podrzucam link z ogólnymi radami odnośnie dobierania koloru drewna:
https://www.kylieminteriors.ca/how-to-mix-match-and-coordinate-wood-stains-undertones/

U Ciebie dodatkowym (a właściwie - podstawowym) problemem jest fakt, że chodzi o świerka - bardzo sęczne drewno, które nierówno przyjmuje bejcę. Podrzucam przemyślenia innej blogerki:
https://stylebyemilyhenderson.com/blog/refinished-wood-beams
https://stylebyemilyhenderson.com/blog/mountain-fixer-upper-ceiling-blasting

Można kombinować: piaskować, ługować itp. ale smutna prawda jest taka, że lepiej dać po prostu ciemną bejcę, która skuteczniej ukrywa te różnice niż jasna.


____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anabuko1 11:04, 24 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Pszczelarnia napisał(a)


Muszelko,




Czytam,że bielisz sufity ? Całkiem na biało te drewniane sufity machasz ??
Piękne piwonie.
Ciekawa jestem,czy moje w tym roku wszystkie już zakwitną
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
paniprzyroda 15:48, 24 sty 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Cofałam do zapomnianych sadów i drzew. Ależ miałam ucztę. W Miedziance byłam w październiku, dotykałam cegieł starego browaru lub raczej tego, co z niego zostało, a w nowym spróbowałam ichniego piwka O historii tych ziem i opuszczonych pałacach i ogrodach opowiadała nam pewna młoda zakręcona na tym tle osóbka
Piękne róże, piwonie i mnóstwo innych inspiracji, nic, tylko się delektować.
Żałuję, że nie mam już miejsca na więcej piwonii, właśnie z tego powodu u mnie wszystkie rosną w rabatach z innymi bylinami. A zainteresowała mnie ta rajska jabłonka w donicy, dołujesz ją na zimę z donicą razem, czy wyjmujesz?
Pozdrawiam bezśnieżnie, ale mroźnie
____________________
Dwa ogrody
Milka 16:19, 24 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja, sobie podczytuję, odnośnie ścieżek i warzywnika. Suma waszych błędów, to jak się zdecyduję, to chyba się uda>
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies