Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

anabuko1 21:55, 13 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Pszczelarnia napisał(a)
Kwitną ciemierniki, nie było dużo śniegi, więc nie są za bardzo poturbowane






Piękne ciemierniki; )
U mnie też 1 kwitnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 22:42, 13 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Ewo,bukiety przepiękne!!! Ten na zewnątrz wręcz królewski
Muszę koniecznie postarać się o derenie o zielonych i morelowych, czy pomarańczowych gałązkach! Cudne są. Czerwone mam. Może posadziłabym je też w brzózkach. Ciekawe jak dałyby radę, gdyby liczyły tylko na opady z nieba przy takich pijaczkach jak brzozy. Ty swoje podlewasz?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:50, 13 sty 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
A...i miałam napisać ,że ustawienie doniczek o niebo lepsze Wg mnie dobrze współgrają z ławeczką.Tylko szkoda że taka piękna ławeczka trochę słabo wybija się na tle ściny,może tylko na zdjęciach tak wygląda...Może gdyby była w ciut ciemniejsza...?Nie wiem w czym rzecz!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Tamaryszek 23:47, 13 sty 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Podoba mi się koncepcja Miry. Ale warto sobie wszystko odłożyć na czas pewien, przemyśleć. Na pewno Ewa znajdzie optymalne rozwiązanie.
A zmieniając temat - jak ja zazdroszczę tych dereni! U mnie marniutkie... (sucho)
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
magnolia 08:22, 14 sty 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)



Fajnie, że się wypowiedziałaś. I nawet kulka bukszpanowa na pniu się pojawiła.

Dopiero przekonuję się do kulek na pniu, w tym zakątku posadziłam 2 trzmieliny Minimus na pniu (kolo przyszłej ławki), ładnie się przebarwiła.






ciekawe Jak sobie da radę z zima. Co prawda zimy nie ma, ale Minimus jest wrażliwcem. Mam ją na ziemi i tez czasem marznie

____________________
magnolia 08:35, 14 sty 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
mnie się te donice przy ławce w nowym ustawieniu podobają. A jak masz więcej to po drugiej stronie drzwi dokładnie jak żardinery postawiłaś grałoby wg mnie.
Czas zimowego słońca , dereni i ciemierników u Was zawsze jest piękny bardzo
____________________
Pszczelarnia 09:34, 14 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tamaryszek napisał(a)
(...)
Z innych spraw - na jednym ze zdjęć pokazywałaś bodziszek żałobny o zielonych liściach - jaka to odmiana i czy jesteś zadowolona?


Tamaryszku, cenne spojrzenie na całość, dziękuję.

Co do bodziszka, nie pamiętam odmiany, nie pamiętam, skąd go mam. Po majowym kwitnieniu łapie u mnie mączniaka ale ścinam, wypuszcza nowe liście i jest w porządku do jesieni. Mam go tylko na jednym stanowisku, może zbyt słonecznym?

Mam zamiar go podzielić i jeszcze gdzieś dać do cienia, wtedy zobaczę jak się zachowuje.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:34, 14 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)
Dekoracje świąteczne śliczne. Bukiety,jak zawsze piękne.
Tak sobie czasem podczytuję o czym piszecie.
Postanowień ogrodowych i noworocznych nie mam,ale marzenie,że zawlokę eMa do Kotliny i do Pszczelarni
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku


Renia,
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:36, 14 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozowadziewczyna napisał(a)

(...)
Ciekawe, gdzie znalazłaś miejsce dla kulki bukszpanowej?


Nigdzie, nie mam kulki bukszpanowej na pniu i nie planuję. Jeszczem się nie oswoiła z myślą o kulce bukszpanowej na pniu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:38, 14 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)
Mam teraz trochę czasu wolnego więc codziennie sobie zaglądam i czytam to tu to tam zima to najfajniejszy czas na planowanie, przemyślenia i robienie listy zakupów oraz szukanie inspiracji w zeszłym roku poplanowałam przy wejściu. Razem z Tobą i Agnieszką wykreślony został plan zmian a teraz na wiosnę wszystko trzeba zaczynać od podstaw. Coś mi kiepsko wychodzą nowe plany.

Fajnie ustawiłaś donice przy ławeczce małe a cieszy

Dzięki za info ogrodnicze


Ula, małe i cieszy. Wiesz i u mnie z nowymi planami kiepsko ale i przy starych planach jest co robić, więc jakoś się tym nie przejmuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies