Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 13:21, 14 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)


pokaż koniecznie kalinę jak zakwitnie.
Umiesz robić zimowe klimaty, zresztą nie tylko zimowe


Mam obawy, że więcej nie zakwitnie. Coś mną szarpnęło i ją pociachałam w zeszłym roku wczesną jesienią- efekt mizerny ale pokażę. Po czym okazało się, że jednak ją rozsadzę (posadziłam 2 do jednego dołka dla puchatości). Tak więc eksperyment po całości.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 02:41, 15 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Pszczelarnia napisał(a)


Ula, małe i cieszy. Wiesz i u mnie z nowymi planami kiepsko ale i przy starych planach jest co robić, więc jakoś się tym nie przejmuję.




Pocieszające teraz planuję jak zasłonić się od sąsiadki na wąskim pasie nie przekraczając nadmiernie wysokości ogrodzenia z musu inspiracji szukam a weny brak.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 05:52, 15 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pszczelarnia napisał(a)


Derenie to moja (oprócz piwonii) miłość pierwsza w ogrodzie. Potem doszły jabłonki rajskie.

Myślę sobie, co będzie w donicach: stipa z szałwią, tytonie, cynie i dalie. Coś w tym kierunku. Zobaczymy jak spasuje to do klasycznego wyglądu donic. Trzeba eksperymentować.


Trzeba.
Te donice są specyficznie klasyczne. Mają w sobie spory potencjał do naturalistycznych nasadzeń.

Chciałabym Cię zobaczyć podczas przeczesywania "klamociarni" w poszukiwaniu potencjalnych zdobyczy.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 09:45, 15 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Trzeba.
Te donice są specyficznie klasyczne. Mają w sobie spory potencjał do naturalistycznych nasadzeń.

Chciałabym Cię zobaczyć podczas przeczesywania "klamociarni" w poszukiwaniu potencjalnych zdobyczy.




Tak, specyficznie.

Gruszko, to jest jak klasyczna scena polowania. Mrozisz wzrokiem "ofiarę", chodzisz koło niej, zbliżasz się i nagle skok tygrysi. Ofiara jest przedmiotem nieożywionym, więc nie ma rozlewu krwi.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:46, 15 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)




Pocieszające teraz planuję jak zasłonić się od sąsiadki na wąskim pasie nie przekraczając nadmiernie wysokości ogrodzenia z musu inspiracji szukam a weny brak.




Ula, widziałam. Choina powinna być ok, jeśli będziesz strzygła będzie murem chroniącym przed sąsiadką.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 10:25, 15 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)


Gruszko, to jest jak klasyczna scena polowania. Mrozisz wzrokiem "ofiarę", chodzisz koło niej, zbliżasz się i nagle skok tygrysi. Ofiara jest przedmiotem nieożywionym, więc nie ma rozlewu krwi.


Hmmm, też bym to chciała zobaczyć, opis jest niezwykle realistyczny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basilikum 10:51, 15 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Pszczelarnia napisał(a)


Tak, specyficznie.

Gruszko, to jest jak klasyczna scena polowania. Mrozisz wzrokiem "ofiarę", chodzisz koło niej, zbliżasz się i nagle skok tygrysi. Ofiara jest przedmiotem nieożywionym, więc nie ma rozlewu krwi.


no chyba, ze w poblizu drugi polujacy jest i ta sama ofiare ma na oku

Poczytalam rozwazania o donicach, ostateczna wersja mi sie podoba, ciekawa jestem efektu. Musze swoje przemyslec

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 10:58, 15 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)

no chyba, ze w poblizu drugi polujacy jest i ta sama ofiare ma na oku

(...)


Ofiara nie jest wyjątkowym, jedynym egzemplarzem; zazwyczaj. A jak jest, to szybkość ma znaczenie.

Jest taki dowcip (nota bene znany mi w wersji niemieckiej): pojedynek: mała ryba kontra duża ryba - która zwycięża? Odpowiedź brzmi "szybsza".

(Chyba niczego nIe poplątałam w tej puencie).


Czas zimowy to ogrodnik wymyśla sobie tematy zastępcze albo analizuje te, na które nigdy nie ma czasu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poppy 12:18, 15 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pszczelarnia napisał(a)
A na chwilę obecną jest tak, dwie najmniejsze donice odstawiłam. Lewa strona na razie na roboczo z żardinierami.








Na donicach sie nie znam, w sensie ksztaltu, wysokosci, nie doradze, ale po zmianach podoba mi sie bardziej, nie widze potrzeby wyzszych. Planujesz jakies po tej lewej stronie tez? To, co do nich chcesz posadzic wpisze sie pieknie, klasyczne donice b pasuja do takich nasadzen.

I zachwycam sie Twoimi dereniami, i na rabatach, i w wazonie, i w donicach. Kolorystyczne mistrzostwo! Az mnie skreca, ze nie mam na nie miejsca. Myslalam, zeby kupic jakiegos do donicy, moze na jakis czas wystarczy, tylko nie wiem, czy dam rade podlewac wystarczajaco. Jaka odmiane masz w tych donicach przed domem? Trzymasz je tam sezon i wysadzasz do ogrodu?

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Margerytka40 13:15, 15 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Co mogę napisać, zaraziłaś mnie dereniami wspólnie z Gruszką z resztą .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies