Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 19:23, 12 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bukiet na zewnątrz



I wewnątrz

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:24, 12 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Świecił księżyc chyba w pełni, zostawiam miłym gościom.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tamaryszek 00:05, 13 sty 2020

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Ewo, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Dziś zaczęłam u Ciebie od tematu donic i skończyłam czytanie na donicach. Pewnie już zapomniałaś prezentację Twoich doniczkowych i opis prac z nimi związanych, którą sprowokowałam. Dałaś mi do myślenia... Pracy masa, ale donice w ogrodzie wprowadzają jednak wyjątkowy, specyficzny nastrój. Zawsze mnie jakoś poruszają.
Kiedyś sugerowałaś, żebym poruszyła temat na blogu, ale nie miałam odwagi - bo emocji wobec tematu jestem świadoma, a racjonalnie jakoś mi się nie układa. Wbrew pozorom, temat nie jest łatwy, jak ktoś powyżej zauważył.
Zobaczywszy Twój dom z perspektywy, pomyślałam od razu o długich skrzynkach, wiszących pod oknami i zabraniu w ogóle donic spod ściany. Ale skoro to niepraktyczne...
Z innych spraw - na jednym ze zdjęć pokazywałaś bodziszek żałobny o zielonych liściach - jaka to odmiana i czy jesteś zadowolona?
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Rench 07:06, 13 sty 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dekoracje świąteczne śliczne. Bukiety,jak zawsze piękne.
Tak sobie czasem podczytuję o czym piszecie.
Postanowień ogrodowych i noworocznych nie mam,ale marzenie,że zawlokę eMa do Kotliny i do Pszczelarni
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Brzozowadzie... 11:17, 13 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziękuję Ewo bardzo za informacje o róży na ścianie. Widzisz, nie pomyślałabym o podmakaniu fundamentów, a moja chałupka jednak z drewna, to tym bardziej czuła na wilgoć. Chyba ostatecznie zrezygnuję z tej róży, choć zieleń na ścianach domu nadal jest moim marzeniem.
Układ donic teraz bardzo zgrabny, te małe odbierały trochę urok i dostojeństwo tym większym. Tylko dla równowagi przydałaby się chyba jedna duża po prawej... Pozdrawiam ciepło.
P.S. Ciemierniki piękne! I bukiet.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:21, 13 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)

Fajnie, że się wypowiedziałaś. I nawet kulka bukszpanowa na pniu się pojawiła.

Dopiero przekonuję się do kulek na pniu, w tym zakątku posadziłam 2 trzmieliny Minimus na pniu (kolo przyszłej ławki), ładnie się przebarwiła.




Nie znałam tej trzmieliny. Rzeczywiście przepięknie się przebarwia. Ja też w tym roku kupiłam pierwsze patyki, do tej pory myślałam, że do ogrodu idącego w naturalnym kierunku nie bardzo pasują, są zbyt formalne. Człowiek sam dla siebie bywa zaskakujący, prawda?
Ciekawe, gdzie znalazłaś miejsce dla kulki bukszpanowej?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mira 11:37, 13 sty 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ten bukiet na zewnątrz to nie motywuje jakoś cudny jest a ja widzę że kurs florystyczny mus zrobić no.

Zamieszam Ci w sprawie donic jeszcze bardziej a Tamaryszek winien bo mnie naprowadził -jakby co

Taka koncepcja

Zabrać ławkę, pod okna skrzynki z zabezpieczeniem ściany wiesz jakie, tabliczka na drzwi jako wizytówka,po lewej jak się patrzy druga róża taka sama z zabezpieczeniem ściany tym razem, po prawej jeden albo trzy garnki takie wysokie walce gliniane co się ogródki kisi ale jakoś z miodkiem mi się kojarzą,
A zamiast ławki może być niska ławka bez oparcia ewentualnie .A gdzie siedzisz najczęściej przy domu?
Tak mi się to pomyślało bardziej dumając o komunikacji przy wejściu bo wiesz w pkp to mnie nachodzi wena

Co jest za rogiem w prawo taras?

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 12:40, 13 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Ten bukiet na zewnątrz to nie motywuje jakoś cudny jest a ja widzę że kurs florystyczny mus zrobić no.

Zamieszam Ci w sprawie donic jeszcze bardziej a Tamaryszek winien bo mnie naprowadził -jakby co

Taka koncepcja

Zabrać ławkę, pod okna skrzynki z zabezpieczeniem ściany wiesz jakie, tabliczka na drzwi jako wizytówka,po lewej jak się patrzy druga róża taka sama z zabezpieczeniem ściany tym razem, po prawej jeden albo trzy garnki takie wysokie walce gliniane co się ogródki kisi ale jakoś z miodkiem mi się kojarzą,
A zamiast ławki może być niska ławka bez oparcia ewentualnie .A gdzie siedzisz najczęściej przy domu?
Tak mi się to pomyślało bardziej dumając o komunikacji przy wejściu bo wiesz w pkp to mnie nachodzi wena

Co jest za rogiem w prawo taras?



Mam plan na fajny kurs florystyczny - może się skusisz?

Za rogiem jest taras, ten z magnolią, pokażę przy okazji, skoro już rozbieramy bryłę na części pierwsze.


Koncepcja fajna, spójna, wiejska i naprawdę do zastosowania (byle bez tabliczek na drzwiach) ale rewolucyjna, jeszcze nie dojrzałam do rewolucji. Garnki brązowe są, sztuk sześć. Ławka musi być w tym miejscu - najważniejsze miejsce w ogrodzie, ciepłe z widokiem). Wczoraj np. jadłam lanczyk na niej i się opalałam.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 17:25, 13 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Mam teraz trochę czasu wolnego więc codziennie sobie zaglądam i czytam to tu to tam zima to najfajniejszy czas na planowanie, przemyślenia i robienie listy zakupów oraz szukanie inspiracji w zeszłym roku poplanowałam przy wejściu. Razem z Tobą i Agnieszką wykreślony został plan zmian a teraz na wiosnę wszystko trzeba zaczynać od podstaw. Coś mi kiepsko wychodzą nowe plany.

Fajnie ustawiłaś donice przy ławeczce małe a cieszy

Dzięki za info ogrodnicze
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 18:36, 13 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Zmiany przy drzwiach poszły w dobrym kierunku.

Zimową, bezśnieżną porą bardzo trudno komponować układ i kształt donic. Zaczekałabym jednak z tym do czasu, kiedy w donicach zatętni życie.
Derenie nad strumieniem- wciąż się ślinię na ich widok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies