Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 21:22, 18 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Pszczelarnia napisał(a)



Zrobię zdjęcia wraz ze zmianami kwitnienia na tej rabacie. Wcześniej są śnieżyczki i ranniki. Są pierwiosnki na brzegu koło trawy. Tam już startuje brunera - dużo brunery zielonej. W głębi jest telima. Punktowo martagony i tojad lisi oraz piwonie, były hosty ale padły ofiarą nornicy. Jakiś bodziszek nieduży kępkowy.

Ładnie będzie wyglądać epimedium, posadziłam na razie 2 szt. takiego o ząbkowanych wydłużonych listkach (nazywam go "od Vivy").


Dzisiaj przycięłam jabłoń - ostatni dzwonek, choć już i tak za późno.

Na wszystkie cięcia za późno ,a le co poradzić jak pogoda pospieszyła wszystko do startu. Ciekawa ta rabata
Hosty mi w tym sezonie nornice ogryzły i nie tylko hosty niestety.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 21:47, 18 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12156
Kiedy planujesz podzielić ciemiernika? U mnie jeszcze nic się nie nadaje do dzielenia ale dobrze wiedzieć na przyszłość.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 22:49, 18 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Dekoracje mistrzowskie jak zawsze u Ciebie artystyczna duszo, piękna Ida szklarniowa to jest oczywiste, dlaczego nie mogłaś jej nie kupić
no i te bratki strzępiaste są fantastyczne. Podziałałaś w ogrodzie jak burza
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
asica 09:40, 19 mar 2024


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Pszczelarnia napisał(a)


W Czechach kupiłam nasiona bratków i posiałam ubiegłej jesieni do gruntu, nakryłam starymi oknami i niektóre zakwitły


Piękne nietypowe bratki z koronką, już drugi raz tej wiosny słyszę o czeskich nasiona
Piękne dekoracja i prace zaawansowane.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
April 09:44, 19 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
Pszczelarnia napisał(a)
I przedstawiam Wam moją Idę Szklarniową, nie mogłam jej nie kupić.



Ewo, PIĘKNA
O ile ja akurat nie przepadam za nadmiarem dekoracji to też nie odpuściłabym zakupu takiego cuda
U ciebie wszystko do siebie pasuje, jest lekko i niewymuszenie. Masz świetny gust w tych dekoracjach
No i zachwyciłam się rabatą z ciemiernikami, wspaniałe, dorodne egzemplarze. Widać że masz do nich rękę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Szarobialy 10:09, 19 mar 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 703
"Klękajcie narody"

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
TAR 10:11, 19 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
Ale piekna rzeźba, gdzie mozna takie cuda znaleźć?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
zbigniew_gazda 14:12, 19 mar 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Pięknie przycięłaś rabatę ciemiernikową. U nas jeszcze zima i w dzień plus 3. Jak zwykle ciepło przyjdzie po świętach. Pozdrowienia Ewo pracusiu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Agnieszka_Z 14:22, 19 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 430



Jak tu pięknie
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Urszulla 19:06, 19 mar 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Pamiętam jak sadziłaś ciemierniki, a potem siewki to już tyle lat minęło, trudno uwierzyć. Musiały mieć dobrze przygotowaną ziemięTeraz będzie o nich głośno na forum bordowe uwielbiam, a pełne jasnoróżowe mnie u Sylwi też ujęły za serducho

Dekoracje donicowe z przyjemnością obejrzałam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies