Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

sylwia_slomc... 15:38, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
SylwiaBe napisał(a)
Tu widać fale

Fale bym wyłagodziła i pewnie jedną ze środka usunęła całkiem. Pod te drzewka posadź coś co ziemię przykryje niziutkiego, niskie roślinki okrywowe nawet pod krzewami mogą rosnąć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
SylwiaBe 15:50, 07 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
sylwia_slomczewska napisał(a)

Fale bym wyłagodziła i pewnie jedną ze środka usunęła całkiem. Pod te drzewka posadź coś co ziemię przykryje niziutkiego, niskie roślinki okrywowe nawet pod krzewami mogą rosnąć.

Oj fale zostają, tak jak są, bo nam się mega podobają, a ile było planowania, nie ruszamy
A jeśli chodzi o te niskie roślinki pod śliwkami to co proponujesz?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
kasia1 18:22, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwia propo dereni, to te ktore widac u mnie na fotce maja trzy lata. Pierwszej zimy bardzo obgryzly je sarny, przycielam nisko i pieknie sie zagescily.
Natomiast rok temu tez przyjechaly do mnie derenie rzadkie a bardzo wyciagniete w gore, badyle takie. Wiosna przycielam do 20cm. Juz widze ze wypuszczaja nowe galazki. Wiec warto ciac, ale wczesna wiosna.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ivo 19:53, 07 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
SylwiaBe napisał(a)
Tu widać fale


Przypomnij co tu masz posadzone?

Ja krzewuszkę przycinam mocno na jesień. I teraz szaleństwo kwiatowe Kwitnie mi dwa razy...
Wstawiam zdjęcie u siebie...
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
SylwiaBe 21:34, 07 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
2 odmiany turzyc: chyba Frosted Curls i Bronze Form, obok nich po lewej cyprysiki groszkowy Sungold, z prawej natomiast (tuż pod "ogrodzeniem") miskanty " Zebrinus".
Potem wiadomo są tawuły japońskie, kosodrzewiny, tuje Danica, a potem już różne berberyski
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
kasia1 07:08, 08 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwia, jeśli chodzi o tą rabatę z rozchodnikami, to w tym roku nie ma jeszcze co pokazywać, bo przyjechały biedaki i dopiero powolutku startują … No chyba, że ruszą i do września będzie co pokazać. Ale na razie i tak jest ich mało, bo kupiłam tylko 6 sztuk z nadzieją, że za rok, dwa będę mnożyć
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Mariposa 09:49, 08 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dobrze czytałam, zrezygnowałaś jednak z azalii?
____________________
Ela Motylogród
SylwiaBe 11:03, 08 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Mariposa napisał(a)
Dobrze czytałam, zrezygnowałaś jednak z azalii?

Tak, przyznaję się bez bicia
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 11:04, 08 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
kasia1 napisał(a)
Sylwia, jeśli chodzi o tą rabatę z rozchodnikami, to w tym roku nie ma jeszcze co pokazywać, bo przyjechały biedaki i dopiero powolutku startują … No chyba, że ruszą i do września będzie co pokazać. Ale na razie i tak jest ich mało, bo kupiłam tylko 6 sztuk z nadzieją, że za rok, dwa będę mnożyć

Oh szkoda
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Mariposa 11:47, 08 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
SylwiaBe napisał(a)

Tak, przyznaję się bez bicia


Ależ nie musisz się kajać Tylko pytam, bo była długa dyskusja na ich temat. Koncepcja nasadzeń jeszcze wiele razy się zmieni
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies