Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 09:10, 27 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Judith wklejam fotkę z wiosny, gdzie rosną wrzośce, zaznaczyłam te w szpalerze i tam pod nimi zrobię drugi rząd te na pierwszym planie właśnie wysadziłam.



Dziękuję za pochwałę bukszpanowej "żyletki "


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:46, 28 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
W słoneczne dni wszystko wygląda zupełnie inaczej



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:09, 28 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Wczoraj miałam wolny dzień od zajęć zawodowych i spędziłyśmy z córką cały dzień pracując w ogrodzie. Mimo wysiłku to był naprawdę fajnie spędzony dzień razem córa ma 20 lat
Rośliny na nowej rabacie zostały posadzone z wyjątkiem kilku sztuk, bo muszę pooglądać z każdej strony, jest jeszcze gotowe to czego teraz nie widać - tulipany i tu ciekawa jestem twórczości mojej pomocnicy

Dojdzie jeszcze obrzeże, płyty i żwirek, na razie wyłożę tekturę i może jeszcze w październiku eM zrobi te prace. Wtedy będzie dopiero finalny efekt a teraz potrzeba będzie troszkę więcej wyobraźni





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 11:24, 28 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Wiaan, widzę pokrewieństwo dusz . Równo, czysto, idealnie
Podoba mi sie bardzo. Pytałaś o jezowki - odpisałam Ci u mnie. A tu powiem, ze jezowki można by posadzić bliżej rozplenicy - tak, by jej źdźbła nachodziły na jezowki. A rozplenica jest zachwycająca!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 12:19, 28 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Judith napisał(a)
Wiaan, widzę pokrewieństwo dusz . Równo, czysto, idealnie
Podoba mi sie bardzo. Pytałaś o jezowki - odpisałam Ci u mnie. A tu powiem, ze jezowki można by posadzić bliżej rozplenicy - tak, by jej źdźbła nachodziły na jezowki. A rozplenica jest zachwycająca!


Bardzo dziękuję lubię aby było wszystko równo, dobrze sie wtedy czuję
Widziałam odpowiedź i w trawach super wyglądają jeżówki. Tak właśnie posadziłam te wysokie Pretty Parasols przy miskantach ML, a tutaj rozplenica była pomylona ze zwykłą hameln wykorzystam ją dla tła jeżówek
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 16:02, 28 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Nowa rabata w krótce będzie gotowa. Szybko działasz.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 21:58, 28 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Pięknie . Masz bardzo dopracowany (wycacany ) ogród .
Wszystko jest bardzo spójne i eleganckie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 18:04, 01 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Agatorek napisał(a)
Pięknie . Masz bardzo dopracowany (wycacany ) ogród .
Wszystko jest bardzo spójne i eleganckie.


Agnieszka dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 18:12, 01 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Kupowałam hakonechloa All gold kilka sztuk, między innymi te 2 szt. Wyglądają nieciekawie, te w doniczkach także. Nie mają sucho, pozwijały się, nie wiem co im dolega, dotąd nie miałam z nimi problemu.



Inne, które przesadziłam mają się dobrze, nie wiem o ci chodzi, to one, małe nn, które mi się spodobają



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nicol21 20:06, 03 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Przychodzę od Martki, choć już u Ciebie na bank byłam. Poznaję rabaty bo mi się dawno temu spodobały.
Nowa rabata - super.
Graby to świetny pomysł, i oby wsadzić bez przesadzania hortensji. Fajnie doda to kolejne piętro! No i są już zupełnie spore .


Co do hakone to potwierdzam, susza powoduje zwijanie się hakonek. One nie lubią zbyt suchych rabat. U mnie na podjeździe gdzie od chodnika czy kostki nagrzewa i wysusza się ziemia mają się bardzo marnie, wrecz zanikają. Z 1-2m dalej, gdzie szybciej mają cien jest ciut lepiej. Przysuszone listki czy źdźbła raczej się w tym sezonie nie otworzą już.Pewnie w sklepie coś mniej wody im się dostało i się przesuszyły. Jak żyją to za rok powinny już lepiej się zachowywać.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies