Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

LIDKA 10:50, 01 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Wiaan napisał(a)
Wykorzystałam patyki hortensji, zobaczymy co z tego będzie



Moje doświadczenie mi mówi że musisz je głębiej wsadzić lub wepchac do dna i ciut skrócić. Zakoruj grubo drobną korą i w zaciszne miejsce. Można zadolować to niewysychają tak szybko.

Udadzą się na 100 proc bo masz ręke do roślin.

Ja teraz mam takie doniczki głębsze bo w ziemi mi nornice żeżarły.
I założyłam donicowe przedszkole.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 12:41, 01 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Wiaan napisał(a)
Justyna pisałam, że wrzucę o jakie płyty mi chodzi na powiększenie tarasu. Wrzucam linka do takich jak moja kostka i dla uspokojenia powierzchni wybrałabym jednolity kolor jeden z odcieni, który jest w melanżu kostki. Do kompletu przy już istniejącym tarasie zrobiłabym podwyższoną rabatę. Jak znajdę trochę czasu wrzucę jakiś rysunek jak to wszystko zaplanowałam.

https://kostbet.pl/produkt/latina/



Ładne te płyty . Jak będą w jednej tonacji to będzie dobrze. A odnośnie podwyższonej rabaty - może donicę z tychże elementów? Ja mam akurat z podstopni i dość wysokie ale jakbyś zrobiła na wysokość np jednej płyty byłoby całkiem nieźle.. A platana zawsze możesz wkomponować np na rogu nowego tarasu. Mój jest szczepiony na wys 2,20 m jak się nie mylę ale może znajdziesz szczepionego nieco niżej. To naprawdę piękne drzewa. Nie zamieniłabym ich na żadne inne . Szkoda tylko że się nie przebarwiają na jesieni.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 12:45, 01 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
LIDKA napisał(a)


Moje doświadczenie mi mówi że musisz je głębiej wsadzić lub wepchac do dna i ciut skrócić. Zakoruj grubo drobną korą i w zaciszne miejsce. Można zadolować to niewysychają tak szybko.

Udadzą się na 100 proc bo masz ręke do roślin.

Ja teraz mam takie doniczki głębsze bo w ziemi mi nornice żeżarły.
I założyłam donicowe przedszkole.



Ze ja szybciej o tym niw wiedziałam ( tzn pisałaś mi o tym ale już pościnałam wszystko)… na następny rok spróbuję wyhodować rozsady z moich hortek . Za szybko je przycielam
Co prawda moje ścinki leżą spokojnie w pewnym miejscu ale są tak przemieszane że raczej nie rozpoznam odmian a trochę ich mam.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anabuko1 13:15, 01 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Wiaan napisał(a)
Miłego dnia Wam życzę w tym trudnym czasie


Dziękuję i wzajemnie .
Piękne żonkile
Mi jakoś te patyczki z Hortensji nie wychodzą
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
olciamanolcia 13:25, 01 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Wiaan napisał(a)
Miłego dnia Wam życzę w tym trudnym czasie

.

Piekne Miłego również
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 15:49, 01 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
olciamanolcia napisał(a)



Ze ja szybciej o tym niw wiedziałam ( tzn pisałaś mi o tym ale już pościnałam wszystko)… na następny rok spróbuję wyhodować rozsady z moich hortek . Za szybko je przycielam
Co prawda moje ścinki leżą spokojnie w pewnym miejscu ale są tak przemieszane że raczej nie rozpoznam odmian a trochę ich mam.




To ja sie pisze na przyszly rok na jakiś 1 rodzaj patyków z azurowych hortek od Ciebie. bo ja mam tylko wims redy w donicach.
Przypomnę się
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 16:07, 01 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
LIDKA napisał(a)




To ja sie pisze na przyszly rok na jakiś 1 rodzaj patyków z azurowych hortek od Ciebie. bo ja mam tylko wims redy w donicach.
Przypomnę się


Lidka nie wiem czy nie za późno ale mogę wyszukać te patyki. Confetti poznam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 18:00, 01 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
olciamanolcia napisał(a)


Lidka nie wiem czy nie za późno ale mogę wyszukać te patyki. Confetti poznam



Prv
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 20:42, 01 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Trzymam kciuki za patyczkowe hortensje . Ja próbowałam w zeszłym roku robić sadzonki, ale zapomniałam podlewać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 22:52, 01 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Aneta możesz pryskac. Miedzian nie zaszkodzi tylko zahamuje grzyba.

Anusia pisała że miedziany nie pomaga. To zależy jakie róże są posadzone. Niektóre mają w swoich genach podatność na mączniaka i różne inne dziadostwa. I możesz codziennie pryskać i grzyb będzie dalej porażał.

Ja mam róże z certyfikatem ADR i pryskam miedzianem wiosna na wszelki wypadek.

Można też pryskać środkiem wyciąg z grejpfruta. Poniżej podaję link przeczytaj sobie

https://poradnikogrodniczy.pl/wyciag-z-grejpfruta-w-ogrodnictwie.php

Widzę, że patyczki posadzone.
oj chyba za długie są te górne patyki.
Czytałam w czasopiśmie, że patyczki nad ziemią powinny sterczej ok 3-4 cm. 3/4 patyka powinna być w ziemi (piasku). Tak aby jedną parę oczek byla na wierzchu.
Inaczej wysychają i guzik z tego będzie.
Jak głęboko posadziłam te patyki. Jak widzę z niektórych jeszcze można zrobić odkłady.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies