Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiolka5_7 13:35, 04 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Wiaan napisał(a)
Nie wiem jak Wy, ale w związku z obecną sytuacją nie mam ochoty na prace ogrodowe. Wiem, że można się odstresować, ale jakoś mi dziwnie teraz jest spory mróz w nocy, a dziś nawet śnieg, może i dobrze bo nie mam ciśnienia, aby robić to co wymusza pora roku


Każdy inaczej przeżywa różne sytuacje...
Dla mnie ogród jest odskocznią od problemów... Gdy w nim pracuję choć na chwilę o nich zapominam...

Teraz pogoda nie współpracuje,a wyszłabym na chwilę głowę przewietrzyć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 14:04, 04 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Wiola ma rację - różnie przeżywamy różne sytuacje. I różne mamy potrzeby w kwestii dzielenia się naszymi emocjami. Mnie nieco przerażają pojawiające się w sieci wypowiedzi o tym, jakie nasze reakcje są słuszne, a jakie nie, które działania są OK, a które nie OK czy na pokaz... Dajmy sobie prawo do wycofania się z jakichkolwiek ogrodowych działań i dajmy sobie też prawo do takich działań - do szukania radości w ogrodzie. Żadna z tych reakcji nie powinna być poddawana ocenie. Bo nikt z nas nie ma pojęcia, co dzieje się w życiu innej osoby. I nikt z nas nie ma obowiązku się usprawiedliwiać z tego, że przeżył chwilę radości. Ani z tego, że jej nie przeżył...

A czy ta pora roku wymusza jakieś prace? Ja przespałam przycinanie drzew, więc teraz czekam na temperatury powyżej 15 stopni, by zacząć ogrodowe prace . Tak jak napisałaś - bez ciśnienia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 14:46, 04 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Judith napisał(a)

Mam magnolię gwiaździstą. Przez pierwsze 4 lata było z nią tak jak z Twoją - właściwie nie obserwowałam przyrostów, o kwitnieniu w ogóle nie było mowy. Nie przeszkadzała mi, więc nie groziłam jej eksmisją .
I nagle 2 lata temu zaczęła kwitnąć. Szału nie ma, ale dostrzegam w niej potencjał.



Również do Wioli.

Moja wszystko ma co tylko trzeba, nawóz, podlewanie. Wiem, że trzeba podlewać tak samo jest z różanecznikami (sierpień wrzesień) bo wtedy nawiązują pąki. Coś jest pewnie potrzebuje więcej czasu na zaaklimatyzowanie. Nie jest jakaś wyszukana to "Aleksandrina".

Poprzednią miałam żółta Elizabeth och jaka ona była piękna. Jak zaczęła kwitną jakby stado kanarków na niej siedziało. Cudowna.

No nic czekam może ruszy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 14:58, 04 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
ElzbietaFranka napisał(a)



Również do Wioli.

Moja wszystko ma co tylko trzeba, nawóz, podlewanie. Wiem, że trzeba podlewać tak samo jest z różanecznikami (sierpień wrzesień) bo wtedy nawiązują pąki. Coś jest pewnie potrzebuje więcej czasu na zaaklimatyzowanie. Nie jest jakaś wyszukana to "Aleksandrina".

Poprzednią miałam żółta Elizabeth och jaka ona była piękna. Jak zaczęła kwitną jakby stado kanarków na niej siedziało. Cudowna.

No nic czekam może ruszy.


No to skoro ma zapewnione wszystkie witaminki i wilgoć to nie wiem o co jej chodzi
To nie pozostaje nic innego jak czekać na te upragnione kwiatki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 16:24, 04 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5322
Czekam na piękną pogodę taką długoterminową, choćby dwa tygodnie ciągiem, wtedy wiem, że z ochotą pójdę do ogrodu i tam przepadnę
Snuję te swoje plany, które wcześniej poczyniłam, za chwilę zmiana nastroju i tak w kółko.
Tak jak piszecie, każdy na swój sposób wyraża swoje emocje. Dobrze, że JESTEŚCIE
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 16:43, 04 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Wiaan napisał(a)
Czekam na piękną pogodę taką długoterminową, choćby dwa tygodnie ciągiem, wtedy wiem, że z ochotą pójdę do ogrodu i tam przepadnę
Snuję te swoje plany, które wcześniej poczyniłam, za chwilę zmiana nastroju i tak w kółko.
Tak jak piszecie, każdy na swój sposób wyraża swoje emocje. Dobrze, że JESTEŚCIE

Ja też czekam na ocieplenie i wypad do ogrodu

Najważniejsze , żeby nikt nikogo nie oceniał...bo każdy na swój sposób przeżywa obecną sytuację...

Buziaki kochana

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 19:21, 04 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Super, podpisuję się pod tym, co piszecie Judith i Wiola, nic dodać, nic ująć, tu nic nie działa "zbiorowo", każdy na swój sposób. Forum jest świetne, dobrze pobyć wśród Waszych bardzo mądrych głów i wrażliwych serc
Wiaan 11:36, 05 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5322
Skrócone patyki hortensji tak wyglądają jak się ociepli, a bardziej rozmarznie ziemia zadołuję doniczki w ogrodzie.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 16:01, 05 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Super .Za rok ja wystartuje z rozsadami .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 18:08, 05 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7315
Fajnie. Udadzą się. Jak zadołujesz to możesz zasypac drobną korą.

Powodzenia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies