Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:11, 01 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5213
Elu dziękuję już skróciłam rano, właśnie Lidka mi zwróciła uwagę. Są głęboko posadzone. Zobaczymy czy mi się udadzą. Prysnę miedzianem róże, też mam je z ADR.
Zastanawiałam się czy mozna też magnolię potraktować.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 23:30, 01 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13896
A co choruje ci magnolia.
Tak jak pisalam miedzian nie zaszkodzi.
Ale może niech zakwitnie i po okwitnieciu opryskać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 00:00, 02 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To ja chyba też za długie patyki nad ziemią zostawiłam. Muszę je skrócić jak ty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 09:49, 04 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5213
ElzbietaFranka napisał(a)
A co choruje ci magnolia.
Tak jak pisalam miedzian nie zaszkodzi.
Ale może niech zakwitnie i po okwitnieciu opryskać.


W ubiegłym roku zaraz jak pojawiły się kwiaty robiły się brązowe u nasady i liście w sezonie też łapały różne choroby. Pod koniec lata sąsiad zrobił mi oprysk tym samym co katalpy i było ok. W tym roku będę pryskać razem z katalpami. Mam młodziutką magnolię, ale cała obsypana pąkami.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:54, 04 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5213
Nie wiem jak Wy, ale w związku z obecną sytuacją nie mam ochoty na prace ogrodowe. Wiem, że można się odstresować, ale jakoś mi dziwnie teraz jest spory mróz w nocy, a dziś nawet śnieg, może i dobrze bo nie mam ciśnienia, aby robić to co wymusza pora roku
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 11:10, 04 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7097
Anetko mnie się tez nic nie chce…. i jeszcze na dodatek słońca nie ma… Zimno u mnie na północy platany muszę dokończyć ścinać ale gdzieś zapodziałam mój najlepszy sekator dobrze , że mam jeszcze dwa
Głowa do góry - będzie dobrze . Miłego dnia
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 11:17, 04 mar 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13896
Nowa12 napisał(a)
To ja chyba też za długie patyki nad ziemią zostawiłam. Muszę je skrócić jak ty .



U mnie magnolia 3 lata i jaka kupiłam tak wygląda przyrosty po 2-5 cm. Kupiłam kwitnąca przez 2 lata nawet jednego paka nie zawiązała. Daje jej szansę jeszcze w tym roku jak jesienią nie zawiąże pakow pożegnamy się.

Miałam magnolie żółta i też miała takie problemy jak piszesz. Dwa lata temu pewnie ja nornica podgryzał w ciągu kilku dni padła. Tak mi jej żal żółte piękne kwiaty 2 razy kwitła.
Magnolia też chorowała szczególnie na mączniaka pryskalam zawsze Polisetem i przechodziło wiosna po okwitnieciu przed wypuszczeniem liści. Miała piękne duże liście, kolor obłędny.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 11:31, 04 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7097
Moja sąsiadka ma piękną magnolię gwiaździstą . Kwitła jej obficie przez kilka lat od dwóch sezonów ma tylko piękne zielone liście i ani jednego kwiatka
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 11:38, 04 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20508
ElzbietaFranka napisał(a)



U mnie magnolia 3 lata i jaka kupiłam tak wygląda przyrosty po 2-5 cm. Kupiłam kwitnąca przez 2 lata nawet jednego paka nie zawiązała. Daje jej szansę jeszcze w tym roku jak jesienią nie zawiąże pakow pożegnamy się.

Miałam magnolie żółta i też miała takie problemy jak piszesz. Dwa lata temu pewnie ja nornica podgryzał w ciągu kilku dni padła. Tak mi jej żal żółte piękne kwiaty 2 razy kwitła.
Magnolia też chorowała szczególnie na mączniaka pryskalam zawsze Polisetem i przechodziło wiosna po okwitnieciu przed wypuszczeniem liści. Miała piękne duże liście, kolor obłędny.



Elu żeby magnolia zawiązała dużo pąków to musi być nawożona i mieć wilgoć sierpień-wrzesień bo wtedy zawiązuje pąki.

Mojej daję specjalny nawóz do magnolii,no i podlewam deszczówką a latem szczególnie dbam o wilgoć i co roku jest obsypana pąkami.
Moja też co roku w lipcu ma mączniaka,raz opryskam a raz nie ,ale to nie ma wpływu na zawiązywanie pąków.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 11:51, 04 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9956
ElzbietaFranka napisał(a)



U mnie magnolia 3 lata i jaka kupiłam tak wygląda przyrosty po 2-5 cm. Kupiłam kwitnąca przez 2 lata nawet jednego paka nie zawiązała. Daje jej szansę jeszcze w tym roku jak jesienią nie zawiąże pakow pożegnamy się.[...]

Mam magnolię gwiaździstą. Przez pierwsze 4 lata było z nią tak jak z Twoją - właściwie nie obserwowałam przyrostów, o kwitnieniu w ogóle nie było mowy. Nie przeszkadzała mi, więc nie groziłam jej eksmisją .
I nagle 2 lata temu zaczęła kwitnąć. Szału nie ma, ale dostrzegam w niej potencjał.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies